REKLAMA
PIT 2023

Apple nie chce wprowadzenia jednej ładowarki

2020-01-27 10:57
publikacja
2020-01-27 10:57

Komisja Europejska będzie głosować nad wprowadzeniem jednolitych standardów ładowania urządzeń mobilnych. Głos w sprawie zabiera Apple. 

fot. Hasan Albari / / Pexels

Według Komisji Europejskiej wprowadzenie tego samego portu ładowania dla urządzeń pozwoli zredukować ilość odpadów elektronicznych. 13 stycznia 2020 roku odbyła się debata, a w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone głosowania. Urządzenia z systemem Android w większości przypadków posiadają już port ładowania USB-C. Prawdopodobnie ten typ wejścia będzie standardowym, jeżeli przepisy wejdą w życie.

- Regulacje, które wymuszają zgodność we wszystkich typach złącz wbudowanych w smartfony, hamują innowacje, a nie zachęcają do nich, i szkodzą konsumentom w Europie – przeczytamy w komunikacie Apple zamieszczonym na stronie Reuters.

Urządzenia działające na IOS są na tzw. złączu Lighting. To całkiem inny typ portu ładowania. Apple zwraca uwagę na wyliczenia ekspertów wskazujące, że koszty wymiany portów będą dużo większe niż korzyści środowiskowe.

DF

Źródło:
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
nostsherlock
W sumie nie narzekam, nigdy nie kupię nic od Apple. Cena absurdalnie wysoka a jakość... no cóż, za połowę ceny produktów Apple można kupić sprzęt takiej samej jakości od innych producentów.
greatmongo
To chyba nigdy nie miales nic apple. Zdarzaja sie slabsze modele, to fakt, ale wygoda uzytkowania i trwalosc jest nie do porownania.

Mialem Apple, a potem samsunga bo sie wlasnie na takie teksty dalem nabrac. Zart...

A o komputerze nie wspomne bo przejscie z Macbooka na PC to jest dramat
zzibi2 odpowiada greatmongo
ale jaka trwałość, niesprawne niewymienialne baterie po pół roku?
bangladesznadwisla
Gnoje chcą robić kasę na swoich ładowarkach
and00
A ja od kilku lat mam bezprzewodowa, i apla i androida naladuje, troche wolniej bo 10-15wat, ale za to dluzej bateria wytrzyma
grisza476
Szkodzi to wieczny brak standaryzacji i regulacji a ciagle zmienianie koncowek do ladowania
marcin321
Odpuściłbym sobie ładowarki, a popracował nad przepisami, że bateria w telefonie musi być łatwowymienialna. To by dopiero zmniejszyło zanieczyszczenie środowiska i spadłaby ilość kupowanych komórek co półtorej roku.
dziki_losos
W sumie można i to, i to. Jedna ładowarka, wymienna batera. Jeszcze niech dorzucą obowiązkowy jack 3.5mm i będzie złota trójca.
greatmongo
wymienna bateria to fajny pomysl. To by nie blokowalo innowacji a ukrocilo wymiane sprzetu, ktory sie po prostu nie laduje po paru latach
tristans
regulacje ograniczają zwłaszcza innowacje do wyłudzania pieniędzy

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki