REKLAMA
PILNE

Apple i Lego najlepszymi markami na świecie

2015-02-18 13:08
publikacja
2015-02-18 13:08
Apple i Lego najlepszymi markami na świecie
Apple i Lego najlepszymi markami na świecie
/ EastNews

Gigant technologiczny Apple i magnat przemysłu zabawkarskiego Lego zostali zwycięzcami rankingu marek Brand Finance Global 500.

Firma spod znaku nadgryzionego jabłka zgarnęła tytuł najbardziej wartościowej marki na świecie. Brand Finance wyceniła wartość Apple na 128 miliardów dolarów. Firmy z branży IT zajęły pierwsze 7 miejsc zestawienia.

Ranking marek Brand Finance Global 2015

Lp.

Według wartości marki

Według siły marki

1.

Apple

Lego

2.

Samsung

PWC

3.

Google

RedBull

Źródło: Brand Finance Global 500

Na uwagę zasługują również marki działające w sektorze social media, które charakteryzują się w ocenie Brand Finance najwyższą dynamiką wzrostu wartości na przestrzeni lat 2014-2015. Pod tym względem zwycięzcą jest Twitter, który jest obecnie aż o 185 proc. cenniejszy niż w 2014 roku. Facebook ulokował się pod tym względem na 3. miejscu ze wzrostem o 146 proc.

Lego prześcignęło Ferrari

Brand Finance przeprowadziło również ocenę siły marek działających globalnie, w którym medal za pierwsze miejsce zdobyła obecnie największa firma działająca w sektorze rozrywki dla dzieci – Lego. W zeszłym roku to zaszczytne miejsce należało do Ferrari, które obecnie spadło na 9. miejsce.

Kolejne miejsca na podium należały do organizacji doradczej PWC oraz producenta napojów – marki RedBull.

/mg

Źródło:
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~happy
Co do inflacji.. media oraz rząd ogłupia społeczeństwo - wmawia się ludziom, że inflacja na poziomie 2 % jest najlepszym, co może się przydarzyć. Czy aby faktycznie? Biorąc pod uwagę zadłużenie kraju, faktycznie, inflacja jest dobrym zjawiskiem. Lecz z punktu widzenia obywatela to po prostu ukryty podatek, z którego Co do inflacji.. media oraz rząd ogłupia społeczeństwo - wmawia się ludziom, że inflacja na poziomie 2 % jest najlepszym, co może się przydarzyć. Czy aby faktycznie? Biorąc pod uwagę zadłużenie kraju, faktycznie, inflacja jest dobrym zjawiskiem. Lecz z punktu widzenia obywatela to po prostu ukryty podatek, z którego jest skubany. Polecam lekturę http://independenttrader.pl/246,jak_po_cichu_okradac_nas_z_oszczednosci_.html
~szefuf
Czy ktoś może raz na zawsze wywalić tego trolla?
~Janusz
A polski węgiel i polskie jabłka na którym są miejscu? Przecież to strategiczny sektor gospodarki u nas...
~beka odpowiada ~jurek
i cebule. Marka polski to "Cebula"
~szefuf odpowiada ~beka
A nie sprężyna? Że można nas deptać a my cierpliwie znosimy?

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki