Apple 27 października pokaże nowe MacBooki

Na 27 października Apple zaplanował konferencję w Cupertino. Technologiczny gigant ma wtedy zaprezentować nowe laptopy MacBook.

Apple 27 października pokaże nowe MacBooki
Apple 27 października pokaże nowe MacBooki (fot. Brendan McDermid / FORUM)

7 września oczy fanów technologii z całego świata były zwrócone na San Francisco, kiedy to Apple pokazało najnowszą wersję swojego flagowego smartfona – iPhone’a 7. Nie wszyscy pamiętają jednak, że to komputery przyniosły sławę firmie z Cupertino. A ten segment Apple ostatnimi czasy trochę zabiedbał – ostatnie większe zmiany w MacBookach producent wprowadził w kwietniu 2015 r., kiedy to 12-calowa wersja laptopa została wzbogacona o szybszy procesor i była dostępna w nowej wersji kolorystycznej.

Hasło nadchodzącej konferencji Apple to „Hello again”. Jest ono nawiązaniem do pierwszego komputera Mac, który ujrzał światło dzienne w 1984 r. Jego premierze towarzyszyło właśnie hasło „hello”.

Apple MacBook: co ma się zmienić?

Najczęściej powtarzaną plotką dotyczącą nowych MacBooków jest ta o planowanym usunięciu tradycyjnego portu USB z urządzeń w wersji Pro. Zamiast tego w laptopach pojawi się port USB-C. Zważywszy, że producent łatwo pozbył się gniazda słuchawkowego w iPhone’ie 7, nie można całkowicie odrzucić tej teorii. Mówi się też o dotykowym panelu zastępującym klawisze funkcyjne, którego ustawienia będzie można dostosowywać w zależności od używanej aplikacji. Po raz pierwszy w Makach ma zostać zastosowana znana już z iPhone’ów technologia Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych. Obserwatorzy oczekują także, że nowe laptopy Apple’a będą cieńsze i lżejsze. Na konferencji 27 października zadebiutować ma także nowy komputer stacjonarny iMac.

Choć to sprzedaż iPhone’ów odpowiada za większość przychodów Apple’a, dystrybucja komputerów także ma w nich duży udział. W 2015 r. sprzedaż Maków stanowiła 11 proc. zysków firmy i była drugim największym źródłem jej przychodów.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 ~Piotr

Wygrałem Mac Book Air i od kilku dni go używam.
Mam też swój laptop z Windows 10.

Po tych kilku dniach muszę stwierdzić że męczy ten Mac OSX... niby taki prosty ale dla mnie to co najwyżej poziom Ubuntu, ok na plus że ma więcej aplikacji.

Porównując OSX do Win10 to win zdecydowanie lepszy.
Sformatuje Mac Booka i Winde na nim zainstaluję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~Guyfawkes

"~wert 2016-10-21 09:53 0 1
Muszą wprowadzić dotykowe ekrany, bo sprzęt z windowsem dawno to mają"

Nie - nie muszą

! Odpowiedz
6 1 ~wert

Muszą wprowadzić dotykowe ekrany, bo sprzęt z windowsem dawno to mają

! Odpowiedz
6 0 ~pawel

Kiedyś poszedłem zobaczyć to "cudo" w iSpocie w Wawie. Koszmar. Ostre krawędzie, niestabilny przy otwartym ekranie. Tylko wyświetlacz był fajny, ale mały. Kupię iMaca.

! Odpowiedz
1 3 ~Michał_

Sprzęt jest ładny a dla większości ludzi to najważniejsza sprawa. Jemy oczami i tak jest było i będzie

! Odpowiedz
0 3 ~burza

Nowe stare macbooki.

! Odpowiedz
1 3 ~Fan

Kiedy nowe ipody?

! Odpowiedz
0 7 ~Dejv

Jest to spółka chyba na ten moment najdrożej wyceniana ze wszystkich notowanych na giełdzie. Wydaje się, że taka firma nie może upaść. Uważam jednak, że brak dywersyfikacji w Apple może pokazać, że opieranie wszystkiego na jednym fundamencie może się tragicznie skończyć.
Produkty Apple na ten moment nie są w ogóle innowacyjne i gdy okaże się, że rynek w końcu nasyci się "jabłkami" możemy zobaczyć czerwoną lawinę jakiej nikt do tej pory nie widział.
:)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 ~odek

Apple ma wyznawców nie klientów.

! Odpowiedz
2 2 ~threebit odpowiada ~odek

Tak

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne