REKLAMA

Aplikacje mobilne, które przydadzą się podczas wakacji

2014-06-17 05:15
publikacja
2014-06-17 05:15
Aplikacje mobilne, które przydadzą się podczas wakacji
Aplikacje mobilne, które przydadzą się podczas wakacji
/ ingimage

Jeśli wybierasz się na urlop i ciężko ci się zorganizować, z pomocą przyjdą aplikacje mobilne. W sklepach Google czy Apple można ich znaleźć całe mnóstwo, zapewniamy jednak, że nie wszystkie spełnią oczekiwania turystów. Wybraliśmy te, które naszym zdaniem faktycznie mogą ułatwić podróżowanie.

Organizowanie wycieczki dostarcza wiele radości, wymaga jednak sporo czasu i pracy. Książkowe przewodniki nie pomogą złapać taksówki, a hotelu trzeba przecież poszukać zawczasu. Czasem nawet samo pakowanie może przyprawiać o zawrót głowy. Na szczęście nastały nowe, lepsze dla turystów czasy. W wypełnieniu wielu z tych obowiązków pomoże smartfon.

Najpierw zaplanuj drogę

(fot. Google Play / )

Samolot czy własny samochód? Dla każdej z tych opcji, jako wsparcie na trasie, można znaleźć odpowiednią aplikację mobilną.

Dla zwolenników latania przydatna będzie FlightTrack. Nie tylko pomoże wyszukać lot, ale wyświetli drogę odprawy na lotnisku, poinformuje o opóźnieniach i umożliwi śledzenie tras na całym świecie. Pomocny w tej kwestii może się również okazać skyscanner. Zlokalizować na niebie samolot, na który właśnie czekamy pozwoli aplikacja FlightRadar24.

Posiadacze własnych czterech kółek polubią aplikację Waze, która udostępnia nie tylko porządną nawigację GPS, ale także sieć społeczną. Dzięki niej na trasie wyświetlą się informacje o utrudnieniach na drodze od innych użytkowników. Choć w Polsce ta funkcjonalność może nie być zbyt popularna, na pewno przyda się przy wycieczkach za granicę. W sklepach z aplikacjami z pewnością można znaleźć wiele podobnych aplikacji, jak również samych map: Yanosik (dla Polski), Maplets czy Google Maps.

Jak dobrze spakować walizkę?

(fot. packpoint.com / )

Wszyscy znają to niezbyt przyjemne wrażenie, że przed wyjazdem zapomniało się o jakiejś bardzo istotnej rzeczy. Niestety takie obawy czasami okazują się słuszne w trakcie podróży, kiedy nie opłaca się już wracać do domu.

W aplikacji PackPoint wystarczy wpisać cel i dzień podróży, aby wyświetliła najpotrzebniejsze rzeczy, jakie powinny znaleźć się w walizce. Sama wykrywa prognozę pogody na wyjazd i dobiera odpowiednią garderobę. Przy okazji bardziej aktywnych wycieczek wyświetli sprzęt, w zależności od zaplanowanych zajęć sportowych. Dzięki takiej liście z pewnością można być nieco spokojniejszym.

Hotel to katastrofa, gdzie szukać pomocy?

Pierwsza rzecz do zrobienia na miejscu to rejestracja w hotelu. Jeśli nie zadbaliśmy o to przed wyjazdem lub zastany na miejscu lokal okazał się rozczarowaniem, przyda się aplikacja w stylu Hotel Tonight. Udostępnia ona autoryzowane oferty hotelowe z największych miast Europy i USA. Po uruchomieniu aplikacji oraz wybraniu miasta pokazuje się lista najbliższych hoteli, w których dostępne są jeszcze wolne pokoje. Przy wyborze z pewnością pomocna będzie pełna lista wyposażenia pokojów w danym hotelu. Po jego dokonaniu wystarczy wpisać numer karty kredytowej i dostać się na miejsce.

Jeśli ceny hoteli odstraszą, portal hosterworld.com udostępnił aplikację mobilną, dzięki której można porównać ofertę hosteli na całym świecie. Aplikacja obejmuje również polskie miasta. Osoby, które w tym samym celu korzystają z portalu Booking.com z pewnością ucieszy fakt, że serwis udostępnił również aplikację mobilną o tej samej nazwie.

Czas na zwiedzanie

Niektórzy twierdzą, że tradycyjne przewodniki powinny odejść do lamusa, bo zastąpią je elektroniczne zamienniki. Seria mobilnych przewodników PocketGuide jest wyjątkowo rozbudowana. Dzięki niej można zaplanować trasę wycieczki i znaleźć restauracje w największych i najchętniej odwiedzanych miastach świata. Aplikacja udostępni również informacje o aktualnie oglądanym obiekcie. Należy jednak zwrócić uwagę, że przewodniki są płatne. W zamian, po pobraniu ich na telefon, nie wymagają połączenia z internetem, co pozwoli zaoszczędzić opłat za transmisję danych, które za granicą mogą być szczególnie wysokie. Dla szukających alternatyw pomocne mogą okazać się m.in. TripAdvisor, Foursquare czy World Travel Guide by Triposo.

Jeśli zabraknie ochoty na piesze wędrówki i będzie potrzeba zamówienia taksówki, przyda się Easy Taxi. Aplikacja obsługuje 86 miast w 26 krajach i pozwala na szybkie złapanie taksówki, dosłownie, jednym stuknięciem w ekran. Oprogramowanie przyda się również w sytuacji, gdy zapomni się o swoim dobytku. Można bez problemu zlokalizować przewoźnika jeszcze raz, ponieważ dostępne są jego dane. Podobne funkcjonalności oferują również mytaxi i Złap Taxi (tylko polskie miasta).

Czy korzystacie jeszcze z innych aplikacji podczas podróży?

Mateusz Gawin, Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~antek
yanosik top jeden! myślę, że teraz większość kierowców używa
~kotomo
fuelio i yanosik, najlepsze apki i za free
~Nil
Ja się wybieram na urlop za granice, i nie wyobrażam sobie niczego innego do pomocy na drodze jak icoyote.
~tomto
Nil, serio nie baw się ta apką bo nie działa zwyczajnie, yanosik jest o niebo lepszy tylko te reklamy...
~tomko odpowiada ~tomto
roger that! yanosik is the best!
~lepcio
ha! yanosik, mój faworyt!
~anka
kierowcom bedzie potrzebny icoyote, powei gdzie są radary, na nowej trasie to must have
~qlapps
A ja polecam naszą darmową aplikację do tworzenia dzwonków na androida z ulubionej muzyki przechowywanej w plikach mp3. Szybko i prosto no i fajna rzecz na wakacje. http://bit.ly/TSoZXj
~miete
yanosik obowiązkowy w samochodzie, nie wyobrażam sobie jazdy po Polsce bez apki
~uber
Na wakacje dla bardziej aktywnych osobiście polecam na sam początek aplikację do sprawdzania pogody jak AccuWeather czy strona www.meteo.pl . Po pierwszych dniach zorientujemy się, która jest bardziej trafna dla terenu w którym się znajdujemy.Podczas wyprawy pod namiot oraz poza miasto polecam wgranie aplikacji latarki świecącej Na wakacje dla bardziej aktywnych osobiście polecam na sam początek aplikację do sprawdzania pogody jak AccuWeather czy strona www.meteo.pl . Po pierwszych dniach zorientujemy się, która jest bardziej trafna dla terenu w którym się znajdujemy.Podczas wyprawy pod namiot oraz poza miasto polecam wgranie aplikacji latarki świecącej lampą błyskową bądź ekranem, lub jednym i drugim jednocześnie. W awaryjnych sytuacjach może okazać się niezbędna.Yanosika osobiście używam i polecam.Niestety dla osób chcących zapuścić się w dziką przyrodę rezerwatów polecam mapę papierową dokładniejszą niż 1:50000. Nawigacja cyfrowa oprócz azymutu nie przydaje się zbytnio na terenach gdzie w obrębie kilku kilometrów jest "zielona plama" a my idziemy szlakiem. Jeśli ktoś ma inne doświadczenie to proszę się podzielić ;) Aplikacja kompasu jest zbędna ponieważ mapy googlowe posiadają takowy :)Podczas złej pogody youtube'a można wspomóc TVN Playerem :) o ile pozwolimy aplikacji na takie uprawnienia jakie od nas wymaga.Oczywiście powyższe uważam za całkowite minimum dobrego wypoczynku :PPogoda: - AccuWeather: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accuweather.android&hl=pl - ICM: www.meteo.plNarzędzia: - Super latarka: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blogspot.monwit.torch&hl=plAuto nawigacja i ostrzeżenia drogowe: - https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.neptis.yanosik.mobi.android&hl=plRozrywka: - TVN Player: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tvn.player&hl=pl

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki