REKLAMA
BADANIE

Apanet planuje ekspansję zagraniczną; liczy na "rekordowe" kolejne kwartały

2015-10-29 12:16
publikacja
2015-10-29 12:16

Apanet, wrocławska spółka notowana na rynku NewConnect, planuje w najbliższych miesiącach rozbudowę działu sprzedaży krajowej oraz stworzenie działu sprzedaży zagranicznej - poinformowali podczas konferencji przedstawiciele Apanetu. Jak dodali, kolejne kwartały mogą być "rekordowe" pod względem wyników.

"Widzimy coraz większe zainteresowanie naszymi produktami ze strony firm zagranicznych. Przeprowadziliśmy już pierwsze pilotażowe wdrożenia m. in. na Łotwie oraz w Hiszpanii" - powiedział, cytowany w komunikacie, Andrzej Lis, wiceprezes spółki.

"Prowadzimy rozmowy w sprawie kilku kolejnych projektów m. in. z partnerami litewskimi, którzy odwiedzają nas w przyszłym miesiącu" - dodał.

Spółka podała podczas konferencji, że w listopadzie zamierza również wziąć udział w misji gospodarczej do Chile, a także prowadzi "konkretne" rozmowy na rynku amerykańskim.

Prezes spółki Piotr Leszczyński ocenił, że najciekawszym rynkiem zagranicznym, na którym spółka planuje działalność są Niemcy, ale także Francja i kraje skandynawskie, szczególnie Szwecja.

Jak podano w prezentacji, strategia rozwoju spółki - prócz stworzenia działu sprzedaży zagranicznej - zakłada także rozbudowę działu sprzedaży krajowej, budowę zespołu ds. projektów w formule ESCO, rozbudowę działu produkcji oraz stworzenie działu obsługi istniejących instalacji.

Zysk netto Apanetu w trzecim kwartale tego roku wyniósł ponad 313 tys. zł wobec 19 tys. zł straty w tym samym okresie roku poprzedniego. Zysk operacyjny wyniósł 404 tys. zł wobec 18 tys. zł straty w analogicznym okresie roku 2014, a przychody wyniosły ponad 1 mln zł wobec 292 tys. zł w trzecim kwartale ubiegłego roku.

"Trzeci kwartał to historycznie najlepsze wyniki finansowe spółki. Są one lepsze niż całoroczne wyniki rekordowego dotychczas roku 2012. Skokowa poprawa rezultatów to efekt konsekwentnej realizacji planów" - ocenił Leszczyński.

"Staramy się utrzymać dotychczasowa dynamikę wzrostu przychodów w kolejnych kwartałach" - dodał.

Zarząd ocenił, że w kolejnych kwartałach można spodziewać się "rekordowych" wyników.

"W czwartym kwartale zostaną zaksięgowane wpływy z zakończonego w październiku wdrożenia inteligentnego systemu oświetlenia ulicznego w Bydgoszczy. To nasz dotychczasowy największy i najbardziej skomplikowany kontrakt" - powiedział Lis.

Prezes Leszczyński poinformował na konferencji, że zarząd nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za bieżący rok. Spółka nie planuje w najbliższym czasie przeprowadzenia emisji akcji.

Apanet od 2003 r. zajmuje się projektowaniem i produkcją mikroprocesorowych urządzeń sterujących oraz całych systemów automatyki i sterowania. Od 2010 r. spółka działa w branży kontroli zużycia mediów i specjalizuje się w inteligentnych systemach zarządzania oświetleniem ulicznym. Spółka notowana jest na rynku NewConnect od lipca 2014 roku. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki