REKLAMA
PIT 2023

Antyporadnik: co zrobić z pieniędzmi od Amber Gold?

Jarosław Ryba2012-08-10 06:00
publikacja
2012-08-10 06:00

Już jutro Amber Gold zacznie oddawać pieniądze klientom – przekonuje od kilku dni prezes tej instytucji. Jak odzyskane lada chwila wysoko oprocentowane wkłady z inwestycji w złoto ulokować dalej na równie atrakcyjnych warunkach? Przedstawiamy kilka propozycji, ale zanim zainwestujesz, doczytaj do końca.


amber
Źródło: Thinkstock

Lokata pewna jak w parabanku


Niestety, Amber Gold nie ma już rachunku bankowego, na który można by przelać pieniądze na nową lokatę. Przyniesienie gotówki do oddziału też nie wchodzi w grę, bo i placówki są pozamykane. Na szczęście nie tylko Amber Gold oferuje wysoki procent.

Na liście ostrzeżeń KNF, poza Amber Gold i Finroyal, jest jeszcze kilkanaście innych instytucji, jest więc w czym wybierać. Zachęcają zarówno procenty, jak i prestiżowe, zagranicznie brzmiące nazwy. Nie ma na co czekać, kilkunastoprocentowy „zysk bez ryzyka”, zupełnie bez podatku. Lokaty w tradycyjnych bankach są przecież dla frajerów...

Struktura na wełnę barana


11570 Na topie są też produkty strukturyzowane. Co prawda nigdzie (poza długoterminowymi programami systematycznego oszczędzania) nie da się tak łatwo ukryć opłat i prowizji, ale przecież nas interesują wyłącznie wysokie zyski. Co prawda nie wiadomo, jak są wypracowywane, zresztą kogo obchodzą te wszystkie opcje, derywaty i scenariusze – ważne, że wykresy są kolorowe.

Jeżeli jeszcze konstrukcja opiera się na jakimś modnym lub ciekawym towarze, to z pewnością musi być to właśnie ta nisza, na której zbijemy kokosy. Struktura opcyjna na wełnę barana z gwarancją kapitału pod warunkiem, że na halach nie będzie padać, to coś w sam raz dla kogoś, kto nie ufa rządowym obligacjom, bankowym depozytom i akcjom dużych spółek.

Inwestycje dla hipsterów


Im egzotyczniejszy instrument, tym bardziej zaawansowanym inwestorem jesteśmy, prawda? Przecież wszyscy się zgadzają, że nie warto iść za tłumem, który lokuje oszczędności w nieruchomości i złoto. Bądźmy alternatywni, zarabiajmy na mleku kokosowym, baraniej wełnie lub kryptonicie.

Ostatnie krzyki finansowej mody, czyli inwestycje w wino, whiskey, diamenty lub dzieła sztuki, i tak są już zbyt mainstreamowe. Co prawda mało kto na nich zarobił, ale prestiż pochwalenia się nimi przed znajomymi rekompensuje straty.

Niezłym pomysłem na ulokowanie pieniędzy jest też kolekcjonowanie ciekawych przedmiotów. Oczywiście zegarki, antyki, znaczki i stare monety to zbyt oczywisty wybór. Lepiej zbierać długopisy, kieliszki do jajek lub maskotki czarnych kotów. Jeżeli nie zbijemy na tym fortuny, to przynajmniej trafimy do teleexpressowej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych.

Akcje giełdowe – najlepiej takie, jakie ma sąsiad

amber » Jak nie powtórzyć błędu klientów Amber Gold?

A dlaczego by nie zainwestować na giełdzie? Co z tego, że nie masz o tym pojęcia? Sąsiad zainwestował i został inwestorem długoterminowym, wiec pewnie mu się opłaca. Jest przecież tyle spółek do wyboru, któreś przecież muszą wzrosnąć. Nieważne przecież, czym się dana firma zajmuje, ważne, że ma ciekawą nazwę, a to, że nie ma na niej obrotów, świadczy jedynie o tym, że tłum leszczy się jeszcze na nią nie rzucił. Bądźmy pierwsi!

Jeżeli do tego anonimowy ~zybszek48 chwali ją na forum, to musi to być pewniak. Forumowi eksperci polecają: najwięcej okazji jest na rynku NewConnect. Ale i na głównym parkiecie są perełki, szczególnie niedowartościowane są zwłaszcza te w upadłości. Baczną uwagę zwróć też na inne spółki groszowe – nie mogą przecież spaść niżej (?).

Jeżeli jednak nadal masz problem z samodzielnym wyborem akcji, zawsze możesz zapytać o to sąsiada. Niezależnie od tego, jakich masz sąsiadów, gwarantujemy, że w tej kwestii zawsze chętnie pomogą. Nie przejmuj się tym, że kurs większości akcji, jakie ma sąsiad, spada – kupując je taniej niż on, będziesz lepszy, bo zarobisz przecież więcej, gdy przyjdzie odbicie.

Grosz do grosza daje dwa grosze


Jeżeli po przygodach z parabankami, strukturami i giełdową spekulacją masz dość ryzyka, szukaj rozwiązań na drugim biegunie – chomikuj. Oszczędzanie jest takie ważne, takie dobre – przekonują eksperci. Przecież tylu milionerów zbiło fortuny właśnie dzięki temu, że ciułało każdy grosz do skarbonki. Każdy zna ich z okładek gazet, więc nie wymieniamy nazwisk.

W praktyce wszystkie oszczędności życia najlepiej powierzyć jakiejś instytucji finansowej. Być może dzięki temu zarobimy aż równowartość oficjalnej inflacji. Odkładanie majątku na koncie to naprawdę świetny pomysł, a programy systematycznego oszczędzania, ubezpieczenia na życie i dożycie, zupełnie jak dawne książeczki oszczędnościowe, to pomysł jeszcze lepszy – wystarczy zapytać, co mają na ten temat do powiedzenia obecni seniorzy.

Lepiej otwórz własny biznes


Weź sprawy w swoje ręce, ewentualnie na spółkę ze szwagrem, i otwórz własny biznes. Nie przejmuj się dalszym finansowaniem – masz przecież oszczędności, które w całości możesz zaryzykować. Być przedsiębiorcą to przecież nic trudnego, nie to co praca na etacie.

Na początek zatrudnij ludzi (ktoś musi mówić do ciebie „szefie”), wydrukuj wizytówki i weź drogie auto w leasing. Dobra nazwa to podstawa sukcesu – zadbaj o to, żeby znalazły się w niej: corporation, royal, international, prestige lub odpowiednie przedrostki. Na przykład jeżeli masz sklep mięsny, możesz działać pod szyldem: „e-Holding Pol-Parówex Capital” (dalszych inspiracji poszukaj na NewConnect).

Wybierz też dobrą lokalizację: im mniejsza miejscowość, tym lepiej. Ale najważniejszy jest pomysł na biznes – w małej skali to kafejka internetowa lub wypożyczalnia filmów VHS, a w dużej – tanie linie lotnicze lub eksport elektroniki i odzieży do Chin.

Jeszcze lepiej – własny e-biznes

złoto » Poradnik: jak i gdzie sensownie zainwestować w złoto

Jeżeli sklep mięsny cię przerasta, otwórz go wirtualnie. W internecie powstaje najwięcej innowacyjnych biznesów. Większość jest tak innowacyjna, że nie uwzględnia nawet zarabiania pieniędzy. To nic nie szkodzi, bo można przecież otrzymać dotację z Unii, za połowę której da się przeżyć te dwa lata. A drugą połowę przeznaczyć na marketing i promocję, licząc na to, że jakiś fundusz przejmie nas za miliony. W najgorszym wypadku, jeżeli nie znajdzie się jeden duży naiwniak, można pójść na NewConnect, gdzie maklerzy nasze akcje wcisną swoim najmniej zorientowanym klientom.

Zresztą nie trzeba od razu rejestrować spółki, żeby działać w e-biznesie. Internet daje nieograniczone możliwości: handel domenami, zakłady bukmacherskie, wirtualne kasyna, programy MLM, social lending – okazji do zarobienia (na nas) jest naprawdę bez liku.

Smutna konkluzja


Niestety, jest wielu, którzy na łatwowierności i pochopnych decyzjach innych chcą się dorobić. Dlatego niektóre mechanizmy, wykorzystywane przez oszustów finansowych, działają również w innych częściach legalnego świata finansów.

Niejasne zapisy w umowach wielu produktów inwestycyjnych, specjalnie konstruowane tak, aby zaciemnić zasady działania, kluczowe informacje ukryte w załącznikach do załączników to powszechny proceder. Nachalna promocja niszowych produktów inwestycyjnych, kojarzących się z elitarnością i bezpieczeństwem, gdy tak w rzeczywistości nie jest, to również coraz częściej spotykana praktyka.

Piramidy finansowe to też nie rzadkość, bo praktycznie codziennie na giełdach tworzone są nowe, gdy spółka bez fundamentów nagle zaczyna wzrastać bez wyraźnej przyczyny, a tłum dołącza się w miarę „pompowania balona”, świadomy tego, że to gra, w której za zyski pierwszych płacą ostatni. Nietrudno na giełdzie znaleźć też przykłady sztucznego wizerunkowego kreowania wartości tam, gdzie jej nie ma. Czym to się różni od fasady prestiżowych placówek i profesjonalnych reklam, za którymi nie stoi żaden sensowny model biznesowy?

U podstaw skuteczności tych mechanizmów zawsze leży mieszanka łatwowierności i chciwości.

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (51)

dodaj komentarz
~michal
przedstawiam ofertę numerów ksiąg wieczystych: ambergold.parabanki.info/viewtopic.php?f=9&t=443
~obłęd
To proszę teraz poradzić czy wogóle jest sens dołączyć do pozwu zbiorowego i ponosić dodatkowe koszty jeśli nie ma szans odzyskać cokolwiek od AmberGold. Czy pozostaje tylko bić się w piersi z powodu własnej głupoty czy dorwać Plichtę na własną rękę i ... Proszę odpowiedzieć szanowny panie Ryba.
~DGawron
Masz pieniądze ? Zanim zaczniesz inwestować w czyj biznes, to pomyśl 10 razy zanim to zrobisz ! Twoje pieniądze wykorzystaj, by budować własny biznes. Jeżeli nie masz pomysłu to poczekaj i ruszaj głową, niekiedy pomyśl sam wpadnie do głowy. Ufaj tylko Sobie i twojej intuicji !
~Lab
http://niezalezna.pl/31802-marcin-plichta-tusk-sam-sie-do-nas-zglosil#comment-980420
~przedsiebiorca
Dobry tekst - z humorem ;) Niestety trochę prawdziwy.
~andrzej
najlepsza i najbezpieczniejsza inwestycja w nieruchomosc
przy zakupie mieszkania za okolo 100000
co miesiac z najmu wpada od 1000 do 1500 zl
na lokacie w banku trzeba czekac rok na wyplate odsetek a tu wpadaja co miesiac
po za tym to ma jakas rzeczywista wartosc
a pieniadze w banku pozera inflacja


przy
najlepsza i najbezpieczniejsza inwestycja w nieruchomosc
przy zakupie mieszkania za okolo 100000
co miesiac z najmu wpada od 1000 do 1500 zl
na lokacie w banku trzeba czekac rok na wyplate odsetek a tu wpadaja co miesiac
po za tym to ma jakas rzeczywista wartosc
a pieniadze w banku pozera inflacja


przy wymianie pieniadza kiedy to juz nam zafundowano oszczednosci szlak trafial
i ci po wymianie mogli sobie rower kupic

dzialka rolna tez jest dobrym pomyslem bo mozna prysnac z miasta
bo w miastach to tylko problemy
a na wsi to cisza i spokoj
~doremi
jak kupisz mieszkanie za 100 tys. to za wynajecie gora 500-700 zl. pozdro
~rs4
ja tez wiem gdzie ulokowac pieniadze...podac numer konta ? :P
~Tadeusz
Ja od lat mam obligacje korporacyjne i jestem bardzo zadowolony...trzeba wybrać stabilna i sensowną firmę i można spać spokojnie a zyski są w granicach 10-12% stałe i gwarantowane...a nie być naiwnym i pchac pieniądze w inwestycje w złoto. Trzeba trochę pomyśleć zanim się w coś włoży swoje pieniądze. Jak można zagwarantować komuś Ja od lat mam obligacje korporacyjne i jestem bardzo zadowolony...trzeba wybrać stabilna i sensowną firmę i można spać spokojnie a zyski są w granicach 10-12% stałe i gwarantowane...a nie być naiwnym i pchac pieniądze w inwestycje w złoto. Trzeba trochę pomyśleć zanim się w coś włoży swoje pieniądze. Jak można zagwarantować komuś 13% na lokacie w złoto, a gdzie zarobek firmy, opłaty za lokale...najem i urządzenie, pensje dla doradców, dyrektorów i kadry zarządzającej. W każdym biznesie przede wszystkim musi zarobić firma a dopiero pózniej klient który inwestuje. To firma ma pomysł, ponosi odpowiedzialność i bierze na siebie zadanie do wykonania. A jak ślepy wierzą ze na złocie zarobią...to powodzenia. W jednym roku złoto zarobi 10% w drugim 15% a w trzecim straci 3% i co zawsze gwarancja 13% a gdzie ich zysk ?!
~Tadeusz
Gdyby ktoś chciał kontakt do mojego doradcy to służę pomocą...prosze o tylko sensowne maile: directement na Google mailu

Powiązane: Złoto

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki