REKLAMA
JANUSZ KRYPTO

Angela Merkel: taryfy ulgowej nie będzie

2013-01-10 06:42
publikacja
2013-01-10 06:42
Cypr nie może liczyć na taryfę ulgową ubiegając się o europejską pomoc finansową - ostrzegła kanclerz Niemiec Angela Merkel. Niemieckie media podają tymczasem, że decyzja o pomocy dla Cypru może zapaść dopiero w marcu, a nie jak planowano w styczniu.

pomoc dla cypru
Image licensed by Ingram Image

Cypr wpadł w finansowe tarapaty po tym jak kryzys rozlał się na Grecję. Latem ubiegłego roku władze w Nikozji poprosiły Europę o pomoc. Decyzja o wsparciu dla Cypru miała zapaść w tym miesiącu. Niemieckie media donoszą jednak, że kraje strefy euro nie mogą dojść w tej sprawie do porozumienia. Niewykluczone, że decyzja zapadnie dopiero w marcu. Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzega zaś, że Cypr wyciągając rękę po europejską pomoc nie może liczyć na ulgowe traktowanie i nie może być specjalnych warunków dla Cypru.

Te słowa Merkel to reakcja na wypowiedź cypryjskiego prezydenta, który nie chce prywatyzować państwowego majątku. Cypr potrzebuje około 17 mld euro wsparcia. Z finansową pomocą władzom w Nikozji już wcześniej pospieszyła Rosja.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Wojciech Szymański,Berlin/dyd
Źródło:IAR
Tematy
Nawet 6 miesięcy za 0 zł. Skorzystaj z wyjątkowej oferty dla firm!
Nawet 6 miesięcy za 0 zł. Skorzystaj z wyjątkowej oferty dla firm!
Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Gosc
Angela Merkel ma racje nie moze byc ulgi dla Cypru Rosyjska Mafia czysci oficjalnie swoje brudne pieniadze na Cyprze a z Uni chce Miliardy zabraklo gotowki dla mafi

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki