REKLAMA
SPRAWDŹ

Android 10 - zadba o naszą prywatność?

2019-09-04 09:32
publikacja
2019-09-04 09:32

Z początkiem września na rynku debiutuje Android 10. W tym wydaniu użytkownicy mogą spodziewać się zmian w polityce prywatności i kontroli w zakresie lokalizacji, możliwość czasowego wyciszania powiadomień oraz kilku nowych aplikacji.

fot. Mark Blinch / / FORUM

Google zwraca uwagę na „nowe, inteligentniejsze elementy sterujące, które pozwalają decydować o sposobie i czasie udostępniania danych na urządzeniu". Użytkownicy będą mogli zdecydować, którym aplikacjom pozwalają zbierać dane. Podczas używania konkretnej aplikacji będzie można włączyć lokalizację, a po zakończeniu korzystania - wyłączyć zbieranie danych.

Funkcja Focus Mode pozwoli wyciszyć lub wyłączyć powiadomienia wybranych aplikacji w ustalonych godzinach. Dla rodzin Google przewidział aplikację Family Link. Dzięki niej rodzice mogą online obserwować jakie treści przeglądają ich dzieci. Aplikacja umożliwia zdalne ustawianie limitów na urządzeniach dzieci.

W nowym wydaniu Android 10 proponuje ciemny motyw, jako ochronę dla oczu i oszczędność dla baterii. Zmieni się również wygląd niektórych aplikacji np. Kalendarza. Google zapowiada lepszą jakość dźwięku i możliwość odizolowania swojego głosu z otoczenia. Po założeniu słuchawek użytkownik może prowadzić bez przeszkód rozmowę nawet w ruchliwym pomieszczeniu.

Nowy Android 10 oprócz sugestii odpowiedzi na wiadomości zrobi więcej. Jeżeli przyjaciel zaprosi cię na obiad system zasugeruje wysłanie "👍🏻”, a następnie w aplikacji Google Maps przygotuje trasę. Google zapowiada również bardziej intuicyjne poruszanie się po urządzeniu oraz możliwość przeskakiwania między ostatnio uruchamianymi aplikacjami jak w urządzeniach z ISO za pomocą przesuwania palcem w odpowiednią stronę ekranu. 

DF

Źródło:
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki