REKLAMA

Ancyparowicz: W tej chwili spekulacje na temat podwyżek stóp nieuzasadnione, należy poczekać na lipcową projekcję

2021-06-14 16:52, akt.2021-06-14 17:16
publikacja
2021-06-14 16:52
aktualizacja
2021-06-14 17:16
Ancyparowicz: W tej chwili spekulacje na temat podwyżek stóp nieuzasadnione, należy poczekać na lipcową projekcję
Ancyparowicz: W tej chwili spekulacje na temat podwyżek stóp nieuzasadnione, należy poczekać na lipcową projekcję
fot. Filip Błażejowski / / FORUM

W tej chwili spekulacje na temat tego, kiedy RPP podniesie stopy procentowe, są całkowicie nieuzasadnione, należy poczekać na lipcową projekcję - powiedziała w telewizji Biznes24 członkini RPP Grażyna Ancyparowicz. Dodała, że RPP musi brać pod uwagę również pesymistyczny scenariusz, ponieważ sytuacja gospodarcza "nadal nie jest dobra".

"W tej chwili spekulacje na temat tego, kiedy RPP wreszcie podniesie te stopy, są całkowicie nieuzasadnione. Zwłaszcza że czekamy wszyscy na lipiec - będzie projekcja PKB i inflacji, i wtedy zobaczymy jak - w świetle tych eksperckich ocen - ta sytuacja będzie się kształtować" - powiedziała Ancyparowicz.

"Chcę zwrócić uwagę na to, że mamy takie branże, w których 80 proc. przedsiębiorstw mówi, że gdyby takie coś (zamykanie gospodarki - PAP) się powtórzyło, to nie przetrwają dłużej niż pół roku. No więc sytuacja gospodarcza nadal nie jest dobra. (...) Chciałabym zobaczyć, jak będzie wyglądała sytuacja zdrowotna pod koniec września, jak ludzie wrócą z urlopu i czy rzeczywiście już nie grozi nam zamrażanie konkretnych branż. Bo jeśli tak, to też nie wiadomo jak ta sytuacja gospodarcza się ułoży. Scenariusz pesymistyczny też musimy brać pod uwagę" - dodała.

"Inflacja, którą mamy, nie ma w ogóle źródeł monetarnych. To jest inflacja, która wynika z pewnych okoliczności nadzwyczajnych, z konieczności tego, że rząd stosował tzw. luzowanie fiskalne, bo nie było innej możliwości, i tak się kształtuje inflacja" - powiedziała Ancyparowicz.

"Oczywiście pomijam wszystkie inne czynniki - klimatyczne i spekulacje na rynkach międzynarodowych, że wszyscy oczekują ożywienia" - dodała.

Jak wynika z szacunku flash GUS, ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju wzrosły w Polsce o 4,8 proc. rdr.

We wtorek, 15 czerwca, GUS poda pełne dane o CPI. (PAP Biznes)

pat/ mfm/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (42)

dodaj komentarz
michalshk
To wszystko przez handlarzy! Gdy tylko władza daje pieniądze ludziom to ci okropni handlarze od razu podnoszą ceny!
dzo_bajden
jedyną nadzieją dla nas jest powrót Tuska na białym koniu. wyborcy prawicowi są najgłupsi na świecie, można im sprzedać wszystko pod metką rasizmu i antylgbt. pisiorska sekta sprzedała polaków i polske globalistom i międzynarodowej finansjerze. ale prości ludzie ze wsi z wykształceniem podstawowym lub co najwyżej jedyną nadzieją dla nas jest powrót Tuska na białym koniu. wyborcy prawicowi są najgłupsi na świecie, można im sprzedać wszystko pod metką rasizmu i antylgbt. pisiorska sekta sprzedała polaków i polske globalistom i międzynarodowej finansjerze. ale prości ludzie ze wsi z wykształceniem podstawowym lub co najwyżej zawodowym, czyli twardy lektorat dojnej zmiany tego nie rozumie
michalshk
A to w pl jest jakaś prawica?
anty12
PiS to jest prawica ? LOL Nie widialem wiekszego lewactwa niz PiS.
dzo_bajden odpowiada anty12
definicja lewicy i prawicy nie jest precyzyjna.
możemy ich nazywać prawicą narodowo bolszewicką, pasuje?
anty12 odpowiada dzo_bajden
narodowy bolszewizm tudziez socjalizm, ale nie na pewno prawica.
anty12
Kiedy powierzymy finanse panstwa Jezukowi, tak jak powierzylismy NFZ Maryi ?
anty12
Prawda jest taka ze to tekturowe panstewko jest bankrutem i jedynym wyjsciem na splacenie dlugow jest po prostu wysoka inflacja. PiSy nalozyly juz ponad 30 lub 40 podatkow i jak psu w d. Wszystko przezarte a dlugi trzeba splacac.
ekonometrysta
Przypomniało mi się powiedzenie doktora Strosmajera o gołebicy.
drzaraza
Tu się kradnie tam się rozdaje , cel utrzymanie koryta. Tamtego długo bezkarnie nie da się utrzymać.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki