REKLAMA

Amica ocenia, że osiągnięcie nieco ponad 3 mld zł przychodów w '18 jest ambitnym zadaniem

2016-11-24 18:46
publikacja
2016-11-24 18:46

Amica ocenia, że będzie bardzo trudno zrealizować założone wcześniej cele finansowe na 2018 rok. Zrealizowanie obniżonych o 300 mln zł, do nieco ponad 3 mld zł przychodów ocenia jako bardzo ambitne zadanie - poinformował wiceprezes spółki ds. finansowych Wojciech Kocikowski.

"Podtrzymujmy, że celem na tego rok jest osiągnięcie 2,5 mld zł obrotów i 200 mln zł EBITDA" - powiedział w czwartek Kocikowski.

Przypomniał, że w strategia spółki zakładała, iż w 2018 roku spółka wypracuje 300 mln EBITDA, przy obrotach na poziomie 3,4 mld zł.

"Będzie bardzo ciężko osiągnąć takie wyniki. Jeśli nie uda się zintensyfikować sprzedaży we Francji, to nie ma na to szans" - powiedział Kocikowski, dodając, że strategia była publikowana przez krachem na rynku rosyjskim.

"Gdyby obniżyć cel obrotu o 300 mln zł, to dałoby to nieco ponad 3 mld zł w 2018 roku - to oznacza w ciągu najbliższych dwóch lat wzrost obrotów średniorocznie o 10 proc. To jest bardzo ambitne zadanie" - powiedział Kocikowski.

"Przy takim tempie wzrostu przychodów jest też szansa na podobne tempo wzrostu EBITDA" - dodał.

Poinformował, że spółka pracuje obecnie nad budżetem na 2017 rok. (PAP)

pel/ seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki