REKLAMA

Amazon wkracza na rynek usług zdrowotnych

2021-03-17 22:08
publikacja
2021-03-17 22:08
Amazon wkracza na rynek usług zdrowotnych
Amazon wkracza na rynek usług zdrowotnych
fot. Jonathan Weiss / / Shutterstock

Koncern Amazon ogłosił w środę, że zacznie oferować usługi związane z telemedycyną w całych Stanach Zjednoczonych. Będzie to pierwsza inicjatywa giganta internetowego w obszarze usług zdrowotnych.

Plany koncernu opierają się na programie Amazon Care, umożliwiającym całodobowe teleporady lekarskie, ale również dostawy z aptek i wizyty domowe. Jak dotąd program obejmował tylko pracowników korporacji w stanie Waszyngton, gdzie mieści się jej siedziba, ale do lata ma być dostępny do kupienia przez innych pracodawców dla swoich pracowników w całym kraju.

W zamyśle ma być to dodatkowa usługa uzupełniająca ubezpieczenia zdrowotne oferowane przez pracodawców.

Jak zauważa agencja AP, w dobie pandemii zainteresowanie telemedycyną wzrosło w USA w gwałtowny sposób, a firmy oferujące ubezpieczenia zdrowotne rozszerzyły swoje oferty.

Wraz z Amazon Care technologiczny gigant wejdzie w kolejny sektor gospodarki, zdominowany dotąd przez firmy ubezpieczeniowe. Pandemia była okresem dużych wzrostów dla ubezpieczycieli w kraju, gdzie publiczna służba zdrowia dostępna jest tylko dla wojskowych, seniorów i najuboższych. Ceny akcji największych firm oferujących ubezpieczenia wzrosły o 50-75 proc.

Ubiegły rok był również niezwykle udany dla Amazona, który zanotował rekordowe wzrosty przychodów (wzrost o ponad 100 mld USD, 36 proc.) i zysków (o 84 proc.). Cena akcji spółki jest dziś o prawie 75 proc. wyższa niż na początku 2020 r. (PAP)

osk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
wyrobnik
Dziś Amazon przejmuje kolejny rynek, za 10 lat będzie zakaz wychodzenia z domu bez legitymacji Amazona :) Serdecznie witamy naszych nowych władców!
demeryt_69
Służba zdrowia w Stanach to dość ciekawy temat i tylko ichni system prawny to przebija :)

antek10
Ciekawe to jest w Kaczystanie że płacisz składke zdrowotną a i tak musisz leczyć sie prywatnie.
demeryt_69 odpowiada antek10
Co to ma wspólnego z treścią komentowanego artykułu?
antek10 odpowiada demeryt_69
wraź żal

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki