REKLAMA

Amazon wchodzi do paczkomatów InPostu. Zła wiadomość dla Allegro

2020-11-16 09:15, akt.2020-11-16 09:50
publikacja
2020-11-16 09:15
aktualizacja
2020-11-16 09:50
Amazon wchodzi do paczkomatów InPostu. Zła wiadomość dla Allegro
Amazon wchodzi do paczkomatów InPostu. Zła wiadomość dla Allegro
fot. Gold Picture / / Shutterstock

Podana przez „Puls Biznesu” informacja o współpracy Amazona z InPostem kładzie się cieniem na giełdowym kursie Allegro.

- Zakupy z niemieckiego e-sklepu Amazona można już zamawiać do paczkomatów InPostu. Dla szukającego kupca polskiego operatora to kluczowa umowa – czytamy w dzisiejszym „Pulsie Biznesu” w artykule „Amazon wypełni polskie paczkomaty” autorstwa Marcela Zatońskiego.

Jak podaje dziennik, współpraca InPostu z amerykańskim gigantem nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, jednak na niemieckiej stronie Amazona (dostępnej także w języku polskim) po wpisaniu krajowego kodu pocztowego jako domyślna opcja dostawy figurują paczkomaty InPostu.

Taki komunikat trudno uznać za pozytywny dla dotychczasowego lidera polskiego e-commerce czyli Allegro. Chociaż na warszawskiej giełdzie nowy tydzień rozpoczął się od wyraźnych zwyżek (tuż po starcie sesji WIG20 w górę o ponad 1%), to akcje Allegro tracą około 3 proc. Niedawny debiutant jest jedyną przecenioną spółką wchodzącą w skład głównego indeksu GPW.

Dla Allegro to kontynuacja spadkowej passy, która rozpoczęła się w poprzednim tygodniu. W piątek 6 listopada za jedną akcję internetowego giganta płacono 92,13 zł. Dziś to już 73 zł. To wciąż o wiele więcej od ceny z IPO, która wynosiła 43 zł.

Ostatnia fala spadków sprawiła, że Allegro nie jest już spółką o największym udziale w WIG20. niedawnego debiutanta wyprzedzają CD Projekt i PKO BP.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (56)

dodaj komentarz
terry_bundy
Obawiam się, że po premierze cyberpunka cd projekt jednak ustąpi allegro ;) nie no, trzymam kciuki za powodzenie redów, i za allegro w walce z bezosem. a paczkomaty najlepiej jakby zostały takie, jak są teraz - szybkie, tanie i wygodne, zarówno przy odbieraniu paczek, jak i przy ich nadawaniu.
demeryt_69
Allegro wespół z bankami zorganizował sporą ofensywę oferując bony zakupowe za założenie konta albo karty kredytowej w Santander Polska, BNP Paribas Polska, PKO BP:

https://www.santander.pl/lp/zamawiaj-online

https://landing.bnpparibas.pl/karta_kredytowa/zkartawarto/index.asp

https://www.pkobp.pl/lpk/pko-konto-
Allegro wespół z bankami zorganizował sporą ofensywę oferując bony zakupowe za założenie konta albo karty kredytowej w Santander Polska, BNP Paribas Polska, PKO BP:

https://www.santander.pl/lp/zamawiaj-online

https://landing.bnpparibas.pl/karta_kredytowa/zkartawarto/index.asp

https://www.pkobp.pl/lpk/pko-konto-za-zero_pp_promo/
etre
Jestem sprzedawcą na allegro i warunki współpracy porównywałem z amazon które są bardzo niekorzystne w porównaniu z allegro. Cieszmy się że mamy allegro i wybierajmy bardziej korzystną współpracę i niższe ceny usług. Brawo allegro!
wtomek
" Amazona z InPostem kładzie się cieniem na giełdowym kursie Allegro.". Zamiast piać peany na temat kapitalizacji trzeba było pisać o takich właśnie sprawach .
hfjdj
Buehehehe. To jet ostatni etapy ubierania leszczy. Allegro teraz nie ma konkurencji. Po pandemii będzie się musiało podzielić rynkiem ze sklepami naziemnymi. Ja sam kupiłem dziś czapkę na allegro tylko dlatego że nie chciałem iśc do zwykłego sklepu (otwarte w ogóle?). Do tego jeszcze dojdzie Amazon który napewno uszczknie kilka % Buehehehe. To jet ostatni etapy ubierania leszczy. Allegro teraz nie ma konkurencji. Po pandemii będzie się musiało podzielić rynkiem ze sklepami naziemnymi. Ja sam kupiłem dziś czapkę na allegro tylko dlatego że nie chciałem iśc do zwykłego sklepu (otwarte w ogóle?). Do tego jeszcze dojdzie Amazon który napewno uszczknie kilka % klientów. Innymi słowy zyski w dół. Nie wiem kto się łapie na te argumenty naganiaczy i co za leszcze to w ogóle kupują? Nic tutaj nie wyrośnie. Allegro to nie startup. Tort jest jaki jest i większy nie będzie bo nie ma więcej ludzi w PL a będzie się trzeba nim podzielić jak już mówiłem z Amazonem i sklepami naziemnymi. innymi słowy Kupujecie cały tort ale część wam zabiorą.
zbyszek_
To bylo wiadomo odrazu z tym debiutem giełdowym Allegro, ze oni wiedza ze sam boss jeff bezos chce zdominowac caly swiat.

Dodatkowo AliBaba (ali ekspress chce zdominowac swiat) wiec te lokalne giełdy sa ryzykiem dla inwestorow
demeryt_69
Everybody wants to rule the world :)

https://www.youtube.com/watch?v=aGCdLKXNF3w&ab_channel=TearsForFearsVEVO

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki