REKLAMA

Dealavo: Amazon nie zaoferował niższych cen niż Allegro

2021-03-02 16:28, akt.2021-03-02 17:47
publikacja
2021-03-02 16:28
aktualizacja
2021-03-02 17:47
FORUM/Reuters

Amazon oficjalnie rozpoczął sprzedaż na polskim rynku. Analitycy firmy Dealavo porównali ceny 1000 najpopularniejszych produktów w różnych kategoriach oferowanych przez nowego gracza i najpopularniejszą platformę e-commerce w Polsce – Allegro. Z analizy wynika, że Amazon nie oferuje lepszych cen niż Allegro.

Firma Dealavo, specjalizująca się w monitoringu e-commerce, poddała 2 marca analizie ponad 1000 najpopularniejszych produktów, obejmujących kategorie najchętniej kupowane przez Polaków, m.in. elektronikę, zabawki, książki czy wyposażenie do domów i ogrodów. Dealavo podkreśla w swojej analizie, że polski rynek jest bardzo wrażliwy cenowo.

"Okazuje się, że w przypadku większości analizowanych produktów Allegro oferuje niższe lub co najmniej takie same ceny jak Amazon" - napisano w raporcie Dealavo.

Z analizy wynika, że przykładowo produkty z kategorii elektronika były w najniższych cenach na Allegro. Podobnie z produktami z kategorii zdrowie i uroda – na Allegro są one średnio o 15 proc. tańsze.

Amazon ruszył we wtorek 2 marca z oficjalną polską wersją platformy. Klienci mogą kupić przedmioty za pośrednictwem serwisu amazon.pl, bez przekierowań na niemiecką wersję portalu. Wśród produktów oferowanych przez e-commercowego giganta, założonego przez Jeffa Bezosa, znaleźć można m.in. elektronikę, książki, artykuły domowe, meble, komputery, artykuły gospodarcze oraz zabawki.

Dealavo to spółka oferująca rozwiązania do analityki e-commerce dla sklepów internetowych i producentów. Specjalizuje się w oprogramowaniu do monitoringu i automatyzacji cen dla e-sklepów oraz rozwiązaniach z zakresu DPSM (Distribution, Pricing, Shelving, Merchandising) dla producentów. Dealavo oferuje swoje usługi na 32 rynkach. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
wegorz23
Ja wybieram to co polskie, czyli ALLEGRO.pl

Bo z Amazon będą problemy monopolistyczne tak jak z innymi zagranicznymi korpo z Bigtech. Czyli nie płacenie podatków, transfer zysków za granicę oraz formy nacisku... itd. Tak samo jak Australia ma problemy z Facebook. Zatem chrońmy co nasze.
tytush
Amazon jest jak internet satelitarny Muska - - drogi i do niczego
ameba1
Bronicie allegro jakby to była jakaś nasza sprawa. Wchodzi im konkurencja i bardzo dobrze. W końcu mamy wolny rynek. Będzie przynajmniej gdzie zerknąć oprócz allegro. A tylko przypomnę, że allegro to już od wielu wielu lat obcy kapitał. Tylko nie sprawdzajcie ile milionów euro płynie poza nasze granice!
salad77
Ja na Amazon kupiłem radio internetowe bo faktycznie tam było tańsze i takie jak chciałem, ale inne rzeczy które porównuję są tam o wiele droższe - ekspres do kawy, drukarka, specjalistyczna pasta do zębów itp. Czyli słabo z tym Amazonem póki co.
panguzik
Mam nadzieję że Polska bedzie pierwszym krajem gdzie Amazon przegra z lokalną marką ( Allegro ) tak jak kiedyś Ebay !
ameba1
Sprawdź najpierw czyje jest allegro :) To już dawno nie polskie!
panguzik odpowiada ameba1
nie napisałem polską tylko lokalną , doskonale wiem czyje obecnie jest Allegro , ale powstało w Polsce i dlatego życze mu dobrze .
jo41
Allegro też jest bardziej przyjazne i przejrzyste do przeglądania.
santoriusz
nie znalazłem kompletnie ani jednej rzeczy na amazonie która byłaby tańsza od oferty allegro + ebay. Nie wiem kto tam kupuje i co?
rajter
ze względu na serwis. W allegro musisz się pałować z Januszami sprzedawcami. Na Amazonie masz jedne globalny support. Dla własnego komfortu chętnie oddam te kilka procent więcej za porządny serwis.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki