REKLAMA
BADANIE BANKIER.PL

Prześwietlamy program Amazon Prime

2021-10-15 14:45
publikacja
2021-10-15 14:45

Amazon Prime ruszył w Polsce. Największy konkurent serwisu Allegro uruchomił płatną subskrypcję na nielimitowaną darmową dostawę przesyłek do domu, paczkomatów lub punktów odbioru, bez minimalnej wartości zamówienia. Cena programu Prime to 49 zł rocznie, identycznie jak na Allegro. Prześwietlamy regulamin.

Prześwietlamy program Amazon Prime
Prześwietlamy program Amazon Prime
fot. Ascannio / / Shutterstock

Usługa Amazon Prime to zestaw nielimitowanych darmowych dostawy zamówionych produktów do domu, bez minimalnej kwoty zakupów oraz dostęp do nagradzanych filmów i seriali Prime Video, darmowe gry PC, comiesięczna subskrypcja kanału Twitch na Prime Gaming oraz wcześniejszy dostęp do okazji błyskawicznych (30 minut przed innymi klientami).

Amazon Prime dostępny po dodaniu karty

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących oferty Amazon Prime, warto zatrzymać się przy samym zakupie usługi. Za pakiet bezpłatnych nielimitowanych dostaw na platformie sprzedażowej (oraz inne wymienione wyżej dodatki) zapłacić można wyłącznie kartą kredytową lub debetową. Pierwszy miesiąc jest oczywiście darmowy, więc Amazon nie pobiera za niego opłaty. Natomiast już w momencie jego aktywacji należy podać wszystkie niezbędne dane karty, tj. imię i nazwisko, numer karty oraz jej datę ważności.

Amazon zachęca użytkowników do wypróbowania usługi Prime przez 30 dni za darmo w okresie próbnym. Po tym czasie można zrezygnować z subskrypcji darmowych dostaw oraz pozostałych usług w pakiecie. Warto pamiętać, że po upływie 30 dni bezpłatnego korzystania z subskrypcji Prime, zostanie ona przedłużona automatycznie i Amazon pobierze 49 zł opłaty za rok. Użytkownicy, którzy chcą ją wyłączyć, muszą wejść w zakładkę "Twój Prime" i wybrać opcję "Anuluj subskrypcję".

Aby skorzystać z okresu próbnego, użytkownik - po wybraniu odpowiedniej wersji programu (na miesiąc lub rok) - musi zweryfikować numer rachunku osobistego za pomocą aplikacji mobilnej swojego banku. Dopiero po wykonaniu tej czynności można bez przeszkód korzystać z programu Amazon Prime.

Darmowa dostawa tylko dla wybranych produktów

Produkty w ramach Amazon Prime można zamawiać bez minimalnej kwoty zamówienia. Inaczej niż w serwisie Allegro, gdzie darmowa dostawa w opcji Smart uzależniona jest od kwoty zamówienia, a ta z kolei zależy od preferowanej opcji dostawy. Użytkownicy korzystający programu bezpłatnych subskrypcji na platformie Amazon muszą szukać na stronie produktów oznaczonych jako te należące do programu Prime. "Są to wyłącznie określone produkty sprzedawane przez Amazon (lub sprzedawców będących podmiotami trzecimi uczestniczącymi w programie Prime) na stronie internetowej Amazon" – czytamy w regulaminie.

"Korzyści Prime w zakresie dostawy podlegają ograniczeniom związanym z dostępnością produktu, terminem realizacji zamówienia oraz adresem dostawy. Produkty o szczególnych właściwościach z punktu widzenia ich dostawy, np. produkty ciężkie / o dużych gabarytach, przekraczające określone rozmiary lub zawierające materiały niebezpieczne, mogą podlegać wyłączeniu. Produkty, w przypadku których przysługują korzyści w ramach programu Prime, mogą jednocześnie podlegać specjalnym opłatom produktowym z tytułu realizacji zamówienia i/lub opłatom manipulacyjnym bądź opodatkowaniu" – możemy przeczytać w dalszej części regulaminu. 

Amazon podaje, że program dostępny jest w 30 kategoriach, w każdej z nich znaleźć można mniej lub więcej produktów oznaczonych jako "Prime". Przykładowo, zdecydowanie mniejszą liczbę takich ofert na pierwszy rzut okana widać zakładce "Produkty laboratoryjne i naukowe".

Złudny wybór pakietu

Teoretycznie Amazon udostępnia dwie opcje pakietu Prime do wyboru. Pierwsza z nich do subskrypcja roczna, której koszt wynosi 49 zł, nieco ponad 4,08 zł miesięcznie. Opłatę należy uiścić jednorazowo w całej kwocie, nie jest rozkładana na mniejsze płatności. Użytkownicy serwisu Amazon mają również opcję miesięcznej subskrypcji Prime za 10,99 zł. Jest to zdecydowanie mniej (żeby nie powiedzieć w ogóle nie) opłacalna opcja – miesięczny koszt stanowi ponad 22 proc. sumy rocznego abonamentu, a w przeliczeniu na miesiąc różnica pomiędzy pakietami wynosi blisko 7 zł. 

Warto zauważyć, że roczna cena za Amazon Prime jest taka sama jak usługa Allegro Smart. Podobnie zresztą jak koszt usługi w wersji miesięcznej. Amazon przedstawiany jest jako największy potencjalny konkurent platformy sprzedażowej Allegro na polskim rynku.

DF

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
blind-oln
Nie wiem co tu porównywać. W Allegro darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 40zł kosztuje rocznie 49zł. W Amazon darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 40zł kosztuje rocznie 0zł.
ortograf
Zapomnieliście dodać, że w tym pakiecie jest dostęp do Prime Video - znakomitej konkurencji Netflixa. Biorąc to pod uwagę Allegro może się schować.
karland
Raz w życiu zamówiłem coś na Amazonie i to był ostatni raz, nigdy więcej.
ssalsa
Ludzie, kto z Was cos kupił na Amazonie? no dobra może kupiłem 4-5 razy...w ciągu ostatnich 10 lat. Na Allegro kupuje 5-10 razy na miesiąc. Allegro to Allegro, Ali to Ali, a Amazon to Amazon. Żeby to sie zmieniło Amazon musiałby stac sie Allegro, a to sie prostu nie stanie, przynajmniej nie w przewidywalnej przyszłości. Poza tym Ludzie, kto z Was cos kupił na Amazonie? no dobra może kupiłem 4-5 razy...w ciągu ostatnich 10 lat. Na Allegro kupuje 5-10 razy na miesiąc. Allegro to Allegro, Ali to Ali, a Amazon to Amazon. Żeby to sie zmieniło Amazon musiałby stac sie Allegro, a to sie prostu nie stanie, przynajmniej nie w przewidywalnej przyszłości. Poza tym może warto byc choć troche patriotą i wspierać naprawdę dobrą platforme zakupową, a nie zachwycać się jankeskim amazonem
matpoz1
Oczywiście bo allegro to Polska firma, a nie czekaj, z RPA czy bóg wie skąd, za te ich monopolistyczne praktyki, będę się cieszyć jak stracą spory udział w rynku, nie ma co się ogladać tylko kupować tam gdzie taniej i wygodniej, a z moich obserwacji wynika że na allegro tylko przez "darmowe wysyłki" w ramach smarta opłaca Oczywiście bo allegro to Polska firma, a nie czekaj, z RPA czy bóg wie skąd, za te ich monopolistyczne praktyki, będę się cieszyć jak stracą spory udział w rynku, nie ma co się ogladać tylko kupować tam gdzie taniej i wygodniej, a z moich obserwacji wynika że na allegro tylko przez "darmowe wysyłki" w ramach smarta opłaca się kupować produkty do 100 zł, wiekszość produktów powyżej tej kwoty jest droższa niż w innych sklepach.
slawek8114
Jestem listonoszem wiejskim i jest już dużo paczek z Amazon Prime powiem że teraz coraz więcej. Biorąc pod uwagę jakość pakowania, Alliexpress to jakaś masakra! byle jaka folia i tyle, byle najtaniej! Allegro ciśnie na Orlen i sklepy typu żabka,biedronka,euro i wszystkie sklepy które działają w Niedziele a ludzie w Polsce się na Jestem listonoszem wiejskim i jest już dużo paczek z Amazon Prime powiem że teraz coraz więcej. Biorąc pod uwagę jakość pakowania, Alliexpress to jakaś masakra! byle jaka folia i tyle, byle najtaniej! Allegro ciśnie na Orlen i sklepy typu żabka,biedronka,euro i wszystkie sklepy które działają w Niedziele a ludzie w Polsce się na to wkurzają. Więc przyszłość Allegro runie w gruzach a na tych resztkach wybije się Amazon z fajnym opakowaniem czasem zamówienia jaki ma. Klienci pominą alliexpress za cła i podatki od opakowań. O Allegro nikt nie będzie pamiętał tak jak o Naszej-klasie czy Gadu-gadu ok.5lat daję i to bardzo optymistycznie. pozdrawiam
ertom
Patriotą? Właścicielem allegro są trzy fundusze inwestycyjne – Cinven, Permira, Mid Europa Partners.
julia21
W dobie i czasie przemieszania się kapitału światowego pisanie o kupowaniu produktów jako patriota tylko od Polaków jest Bzdurą i chwytem Pijarowskim. Nie wiem, w jakim świecie żyjesz, ale odleciałeś w kosmos kolego.
dolar36
"Inaczej niż w serwisie Allegro, gdzie darmowa dostawa w opcji Smart uzależniona jest od kwoty zamówienia, " ale bzdura, na alledrogo smart podobnie jak na amazonie jest tylko w wybranych ofertach, jest to opcja dodatkowa którą sprzedawca po spełnieniu pewnych warunków może aktywować
andregru
Amazon tak jak Allegro powinien umożliwić płatności szybkim przelewem za PRIME o ile zależy im na większej ilości sprzedanych abonamentów . Podawanie numerów kart kredytowych które mogą wypłynąć w skutek ataku hakerskiego na bazę Amazona nie jest wskazane .

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki