REKLAMA

Alstom przejmuje Bombardiera za 5 mld euro

2020-09-16 19:04
publikacja
2020-09-16 19:04
Alstom przejmuje Bombardiera za 5 mld euro
Alstom przejmuje Bombardiera za 5 mld euro
fot. Philippe Wojazer / / Reuters

Francuski Alstom, producent szybkich pociągów TGV, ogłosił w środę podpisanie umowy o przejęciu kanadyjskiego producenta taboru kolejowego Bombardier Transportation. Kwota transakcji wyniosła 5,3 mld euro.

Przejęcie Bombardiera czyni Alstom drugim co do wielkości producentem kolei na świecie po chińskim rywalu CRRC. Cała operacja przejęcia ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2021 roku.

"Przejęcie Bombardier Transport jest ważnym krokiem transformacyjnym dla Alstom. Pozwoli grupie przyspieszyć realizację strategicznego planu działania i wzmocnić pozycję lidera w dynamicznym kontekście rynkowym” - oświadczył prezes francuskiego koncernu Henri Poupart-Lafarge w komunikacie prasowym.

Alstom z siedzibą w Levallois-Perret koło Paryża działa na całym świecie w branży transportu kolejowego, oferując szeroką gamę rozwiązań transportowych (od pociągów dużych prędkości po metro, tramwaje i e-autobusy) i usług powiązanych (konserwacja i modernizacja), a także produkty systemów elektryfikacji kolei.

Bombardier Transportation to dział kolejowy spółki Bombardier, grupy przemysłowej z siedzibą w Montrealu, prowadzącej działalność w sektorze budownictwa, nieruchomości, telekomunikacji i mediów. Bombardier Transportation ma siedzibę w Berlinie. (PAP)

zm/ mal/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki