Allegro zakazuje sprzedaży pirackich kont Netfliksa i innych serwisów VOD

Serwis Allegro poinformował o wprowadzeniu zakazu sprzedaży kont do serwisów VOD, takich jak Netflix, Showmax czy HBO GO. Od tej pory dostęp do korzystania z tego typu usług będzie można oferować na platformie wyłącznie w formie kart podarunkowych.

(fot. Mike Blake / Reuters)

Zmiana regulaminu została wprowadzona wskutek coraz częściej pojawiających się w sprzedaży pirackich kont do płatnych serwisów video on demand – pisze serwis Wirtualnemedia. Do środy, 18 lipca, można było jeszcze bez problemu kupować np. dane do logowania do kont w Netfliksie czy Shomaksie, które były aktywowane w sposób nielegalny i sprzedawane po znacznie niższych niż w cennikach abonamentów cenach.

Artykuł 1. w załączniku nr 1 do regulaminu sprzedaży Allegro, który reguluje kwestie towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo, został tym samym rozszerzony o punkt 38.

– Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie "Kodami"), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, CDA Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucherów, obejmujących kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl – czytamy w nowej wersji tego dokumentu, która obowiązuje sprzedających od połowy tygodnia.

Jak informują Wirtualnemedia za raportem firmy SW Intelligence, obecnie 50 tys. kont w polskim Netfliksie może pochodzić z pirackich źródeł. To ok. 10 proc. całej grupy klientów amerykańskiego serwisu nad Wisłą, który może w ten sposób tracić 2 mln zł rocznie. Nielegalne konta mogą potęgować problemy Netfliksa, który po ostatnich wynikach stracił mocno na giełdzie. Wzrost bazy klientów w II kw. 2018 roku rozczarował inwestorów.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 20 bobyxyz1

Wcale mnie nie dziwi ze przyrosty netflixa nie sa juz takie jak kiedys, produkcje coraz gorsze i coraz bardziej ideowe w lewą strone. Czasem już się nie da oglądać tych na siłę wciskanych motywach romansów gejowskich. Rozumiem że netflix jest bardzo mocno zaangażowany w walkę o prawa gejów ale zawęża sobie tym też grono odbiorców. Cóż, walka o ideały kosztuje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 marekr987

Po piewsze konta nie byly pirackie, bo co to niby znaczy ze konto jest pirackie.
Po drugie nie byly aktywowane w sposob nielegalny, tylko byly to konta swiezo zalozone, darmowe przez pierwszy miesiac.

! Odpowiedz
12 4 fred_

Netflix dobra sprawa. Osobiscie TV ogladam bardzo sporadycznie (max dwie - trzy godziny miesiecznie) ale jak juz ogladam to wlasnie Netflixa.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT