REKLAMA

Allegro chce mieć własne automaty do odbierania paczek. Pilotaż w 2021 roku

2020-11-26 13:38
publikacja
2020-11-26 13:38
fot. OleksSH / Shutterstock

Allegro planuje w 2021 roku przeprowadzenie pilotażu projektu własnych automatów do odbierania paczek. Decyzja o ewentualnym uruchomieniu projektu nastąpi po zakończeniu pilotażu - poinformował PAP Biznes w wywiadzie dyrektor finansowy spółki Jon Eastick. Nie skomentował ewentualnego zainteresowania Allegro przejęciem InPostu.

"Na tym etapie wiemy, że chcemy budować nasze kompetencje w zakresie własnych automatów do odbierania paczek. W 2021 roku planujemy przeprowadzić pilotaż. Dopiero w kolejnym kroku podejmiemy decyzję, czy rozwijać ten projekt" - powiedział dyrektor finansowy.

Eastick nie ujawnił, ile automatów w ramach pilotażu planuje uruchomić Allegro, ani ile miesięcy on potrwa.

Pytany o ewentualne zainteresowanie przejęciem przez Allegro InPostu odpowiedział: "Nasza polityka w zakresie przejęć jest taka, że nie komentujemy tych procesów. Mamy bardzo dobre relacje i współpracę z InPostem. Niedawno podpisaliśmy umowę o przedłużeniu współpracy na kolejne 7 lat, co zapewnia nam dobre warunki, jeśli chodzi chociażby o ceny, jakość obsługi, czy zapewnione wolumeny. Z drugiej strony cały czas chcemy podnosić jakość usług dla naszych klientów. Inwestujemy w rozwój technologiczny naszej platformy, a czasami decydujemy się również na inwestycje w środki trwałe".

InPost jest głównym partnerem Allegro, w zakresie realizacji dostaw. We wrześniu spółki przedłużyły współpracę w zakresie usług paczkomatowych dla Allegro Smart! na kolejne 7 lat.

Zgodnie z informacjami zawartymi w prospekcie emisyjnym, Allegro ma możliwość skorzystania z prawa pierwokupu InPostu w przypadku zamiaru sprzedaży przez właściciela paczkomatowej grupy globalnym konkurentom polskiej platformy. Prawo pierwokupu wygasa, gdy Allegro zostanie zaproszone do konkurencyjnego procesu zakupu InPostu i nie złoży najlepszej oferty lub właściciel InPostu stanie się spółką publiczną.

Według medialnych doniesień, główny akcjonariusz InPostu fundusz Advent wystawił spółkę na sprzedaż, wyceniając ją na 2 mld euro. Obecnie InPost ma ponad 9.000 paczkomatów i dalej dynamicznie rozbudowuje infrastrukturę.

Według nieoficjalnych informacji PAP Biznes InPost może w 2021 trafić na londyńską giełdę.

W mediach pojawiają się również nieoficjalne zapowiedzi zwiększenia aktywności w Polsce przez Amazona.

Pytany, czy Allegro przygotowało specjalną strategię na ewentualne mocniejsze wejście Amazona do Polski, dyrektor finansowy odpowiedział: "Amazon jest od wielu lat obecny na polskim rynku. Czy rozszerzy swoją działalność, zobaczymy. Naszą odpowiedzią na konkurencję jest codzienne zapewnienie klientom dobrych cen i najlepszych doświadczeń zakupowych".

Ewa Pogodzińska (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zops
Tymczasem... Allegro zostało opanowane przez prymitywnych złodziejaszków-administratorów którzy stosują w sposób natrętny tzw. "informatyczne sztuczki." Aby zarobić kilkadziesiąt złotych, potrafią nawet częściowo zablokować ruch na allegro.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki