Allegro jednak nie na sprzedaż

Naspers zabrał głos w sprawie doniesień o możliwej sprzedaży Grupy Allegro. - Nie mamy takich planów - powiedziała w piątek rzeczniczka prasowa firmy Meloy Horn.

(Screen ze strony głównej Allegro.pl)

W środę media obiegła informacja, przekazana przez agencję Reuters, że Naspers rozważa sprzedaż swoich polskich przedsiębiorstw, w tym Allegro, by móc lepiej skupić się na swoich szybko rozwijających się rynkach.

- Allegro dojrzało jako biznes. Naspers zamierza sprzedać wszystko i zaangażować się w rynek chiński i brazylijski - donosiło źródło Reutersa. Inne źródło potwierdzało zamierzenia koncernu, wymieniając wśród potencjalnych kupujących Wirtualną Polskę i Onet.pl, których właścicielem jest Ringier Axel Springer.

Naspers dementuje

- Allegro jest biznesem silnym i przynoszącym zyski. Nie mamy w planach sprzedaży - powiedziała Reutersowi Meloy Horn, rzeczniczka prasowa Naspersa.

Grupa Allegro ma siedzibę w Poznaniu, jest właścicielem największej polskiej platformy handlowej Allegro.pl, a także serwisów Ceneo, Wykop, Otomoto i OLX (dawniej Tablica.pl) itd. Swój biznes firma prowadzi także w Czechach, Rosji, na Ukrainie i na Węgrzech.

/ kws

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne