Alior Bank otrzymał licencję operacyjną

Jeszcze tej jesieni 1300 pracowników Alior Banku zaoferuje klientom indywidualnym oraz firmom kompleksową ofertę atrakcyjnych cenowo i innowacyjnych produktów depozytowych, kredytowych i inwestycyjnych. Przygotowując ofertę oraz docelowy model obsługi Alior Bank zasięgnął opinii ponad 50000 osób.

1 września 2008 r. Alior Bank SA otrzymał zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na rozpoczęcie działalności. Oznacza to, że Komisja pozytywnie oceniła stan przygotowania banku, jego bezpieczeństwo, ofertę, systemy teleinformatyczne oraz kompetencje pracowników.


„Mamy już wszystkie wymagane prawem zgody konieczne do rozpoczęcia działalności bankowej. Decyzja KNF potwierdza, że tworzymy profesjonalny bank, który przyczyni się do dalszego wzrostu poziomu usług bankowych w Polsce. Wierzymy, że wkrótce przekonają się o tym także klienci Alior Banku. Już tej jesieni nasi pracownicy rozpoczną profesjonalną obsługę klientów w kilkudziesięciu placówkach na terenie całego kraju” – stwierdziła Helene Zaleski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku i Prezes Zarządu Carlo Tassara International, głównego inwestora Alior Banku.

Kilkadziesiąt placówek banku, skupionych w 10 regionach, w 50 największych miastach oraz 8 centrów biznesowych już wkrótce rozpocznie działalność bankową. Oddziały Alior Banku zostały wyposażone w nowoczesne systemy i urządzenia teleinformatyczne, m.in. elektroniczne nośniki informacji: monitory projekcyjne, ekrany dotykowe i ekrany plazmowe. Stanowiska obsługi klientów są wyposażone w komputer oraz specjalny ekran dotykowy (tablet), wykorzystany po raz pierwszy w polskich bankach. Ich zastosowanie umożliwi ograniczenie ilości dokumentów papierowych, tym samym Alior Bank będzie zużywał o połowę mniej papieru niż banki tradycyjne.

Placówki banku są przestronne i wygodne. Ich średnia powierzchnia użytkowa wynosi 250 m2. Mają przyjazny i oryginalny wystrój. Podczas wizyty w oddziale klienci będą mogli obejrzeć zdjęcia przedstawiające charakterystyczne obiekty architektoniczne danego miasta, wykonane przez znanych fotografów. Siedziba centrali Alior Banku znajduje się w Warszawie, w budynku przy Al. Jerozolimskich 94, w którym bank zajął powierzchnię 4000m2. W Krakowie zlokalizowane jest centrum operacyjne banku.

Bank skompletował już doświadczony zespół składający się z 1300 najwyższej klasy specjalistów, w tym 870 doradców klienta. Średni staż pracowników Alior Banku, którzy wywodzą się z 33 polskich i zagranicznych instytucji finansowych, przekracza 8 lat, a ich średnia wieku to blisko 34 lata. Obecnie trwają intensywne szkolenia doradców, obejmujące ofertę produktową oraz systemy i techniki obsługi klienta. System budowania wiedzy w organizacji oparty jest na wewnętrznych szkoleniach stacjonarnych i e-learningowych, przygotowanych przez pracowników banku.

Alior Bank przygotował atrakcyjny cenowo i innowacyjny pakiet produktów dla klientów indywidualnych i biznesowych, który już od początku działalności banku będzie dostępny w sieci oddziałów, przez internet i telefon. Oprócz rachunków bankowych, lokat i kart płatniczych, Alior Bank udostępni klientom gamę produktów kredytowych i zapewni obsługę krajowych i zagranicznych transakcji handlowych oraz płatności. Wkrótce po uzyskaniu zezwolenia KNF rozpocznie także działalność biuro maklerskie z pełną ofertą produktów inwestycyjnych.

„Przygotowując naszą ofertę oraz model obsługi wzięliśmy pod uwagę oczekiwania przyszłych klientów, wyrażone podczas ponad 100 spotkań zorganizowanych w każdym mieście, w którym otwierany jest oddział Alior Banku. Uczestniczyło w nich ponad 2300 osób, które weszły w skład lokalnych Rad Założycielskich. Jednocześnie w internecie już ponad 48000 uczestników konkursu „Zbuduj z nami nowy bank!”, dzieli się z nami swoimi opiniami, jaki według nich powinien być bank doskonały. Są to nie tylko działania marketingowe, ale też wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy mają coraz większe wymagania i chcą mieć bezpośredni wpływ na standardy ich obsługi. Bardzo chcielibyśmy, aby wspólnie z nami, nasi klienci stworzyli partnerstwo Aliorowców.” – powiedział Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

W perspektywie 3 lat Alior Bank zamierza pozyskać od 2 do 4 % udziałów w rynku w poszczególnych kategoriach produktów i usług oraz zdobyć zaufanie około miliona klientów. W tym okresie bank otworzy 200 oddziałów i ponad 400 agencji. W Alior Banku zatrudnionych będzie 3500 osób. Kapitał własny banku wynosi 1,5 miliarda złotych. Bankiem kieruje trzyosobowy zarząd w składzie: Wojciech Sobieraj – prezes zarządu, Niels Lundorff -wiceprezes oraz Cezary Smorszczewski - wiceprezes. Skład zarządu zostanie rozszerzony o kolejne osoby na dalszym etapie działalności banku. Radę Nadzorczą Alior Banku tworzą: Helene Zaleski – przewodnicząca Rady Nadzorczej, prof. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska, prof. Marek Michalski, dr Krzysztof Rybiński oraz Michał Panowicz.

źródło: United PR
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mir

Powodzenia, uczestnik AC dla doradców Alioru Banku.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne