REKLAMA

Akcjonariusze CD Projekt ponownie zdecydowali o skupie akcji własnych w celu umorzenia

2016-11-29 17:30
publikacja
2016-11-29 17:30

Akcjonariusze CD Projekt zdecydowali o przeznaczeniu do 250 mln zł na program skupu akcji własnych w celu umorzenia, uchylając i zastępując jednocześnie uchwałę w tej sprawie z 24 maja 2016 r. - podała spółka w komunikacie. Zmiany wynikały z konieczności dostosowania buybacku do regulacji unijnych.

Zgodnie z uchwałą nabycie akcji własnych może nastąpić na rynku regulowanym GPW, w transakcji lub transakcjach poza rynkiem regulowanym lub w drodze publicznego wezwania. Upoważnienie zarządu do skupu obowiązywać będzie do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Akcjonariusze spółki zdecydowali już o skupie akcji własnych o wartości do 250 mln zł 24 maja tego roku.

CD Projekt tłumaczy, że nowa uchwała ma dostosować zasady buybacku do obowiązujących przepisów unijnych. Ma też umożliwić zarządowi przeprowadzenia przez spółkę skupu akcji własnych "w maksymalnie elastyczny sposób, tj. między innymi przez dokonanie transakcji poza rynkiem regulowanym po cenie określonej przez zarząd z uwzględnieniem warunków rynkowych aktualnych w momencie ogłoszenia warunków przeprowadzenia transakcji przez spółkę". Uchwała ma także na celu poszerzenie zakresu upoważnienia dla zarządu do wyboru sposobu, warunków i formy dokonania transakcji skupu akcji. (PAP)

pel/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki