Akcjonariusz Baltony ma list intencyjny z inwestorem ws. możliwości dofinansowania spółki

2019-06-12 15:26
publikacja
2019-06-12 15:26

Dominujący akcjonariusz Baltony Ashdod Holding oraz Flemingo International, podpisali list intencyjny z potencjalnym inwestorem, który wyraził wstępne zainteresowanie możliwością dofinansowania spółki w oparciu o wyemitowane w przyszłości obligacje, jak i nabycia istniejących akcji - podała Baltona w komunikacie.

/ Materiały dla mediów

"(...) Emitent w dniu dzisiejszym podjął decyzję o skupieniu swoich działań w ramach przeglądu opcji strategicznych na procesie potencjalnej emisji krótkoterminowych instrumentów dłużnych. Niezależnie od powyższych działań emitent pozostaje również w toku analizy opcji związanej z przeglądem potencjału oraz kierunków optymalnego wykorzystania aktywów operacyjnych" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że czasowo zawiesza analizy oraz działania związane z możliwością realizacji pozostałych opcji, ale nie wyklucza możliwości powrotu do nich w przyszłości.

O rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych przez akcjonariusza spółka informowała pod koniec maja. W Baltonie ruszyły wówczas wewnętrzne analizy dotyczące m.in. pozyskania nowych inwestorów.

Jak podawano, analizy dotyczyły także kompleksowego przeglądu potencjału oraz kierunków optymalnego wykorzystania aktywów grupy kapitałowej, z możliwości dokonania zmian np. poprzez przeprowadzenie transakcji zbycia wybranych aktywów operacyjnych, obejmujących wyodrębnione rodzajowo lub geograficznie biznesy.

Analizowane miało być również pozyskanie finansowania dłużnego, emisji akcji, obligacji krótko- lub średnioterminowych lub wykorzystanie innych instrumentów finansowych o mieszanych charakterze oraz zmiany związane z optymalizacją lub uproszczeniem struktury organizacyjnej.

Ashdod Holdings, spółka grupy Flemingo International, posiada 80,7 proc. akcji Baltony. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki