REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Wiadomo już, kiedy Grupa Żywiec zniknie z GPW

2023-03-31 19:14
publikacja
2023-03-31 19:14

Zgodnie z uchwałą zarządu Giełdy Papierów Wartościowych 6 kwietnia 2023 r. nastąpi wycofanie akcji Grupy Żywiec z obrotu na głównym rynku GPW - poinformowała spółka w komunikacie.

Wiadomo już, kiedy Grupa Żywiec zniknie z GPW
Wiadomo już, kiedy Grupa Żywiec zniknie z GPW
fot. Wojciech Kryński / / FORUM

W listopadzie 2022 roku Heineken International ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Grupy Żywiec. Po przeprowadzeniu wezwania zwiększył swoje zaangażowanie w spółce do 99,2848 proc. ogólnej liczby akcji spółki, a potem ogłosił przymusowy wykup akcji.

Żywiec był notowany na warszawskim parkiecie od 1991 roku.(PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kololux
Inwestowanie w akcje nie jest łatwe. Emocje strachu i chciwości zwykle powodują, że podejmujemy złe decyzje. Dlatego akcje, waluty (tym bardziej kontrakty) nie są dla każdego. Warto mieć coś na kształt systemu (sztywne zasady), który będzie wsparciem w podjęciu decyzji. Coś co te emocje ostudzi i da sygnał do kupna lub sprzedaży Inwestowanie w akcje nie jest łatwe. Emocje strachu i chciwości zwykle powodują, że podejmujemy złe decyzje. Dlatego akcje, waluty (tym bardziej kontrakty) nie są dla każdego. Warto mieć coś na kształt systemu (sztywne zasady), który będzie wsparciem w podjęciu decyzji. Coś co te emocje ostudzi i da sygnał do kupna lub sprzedaży na podstawie obiektywnych warunków rynkowych, a nie naszego „widzi mi się” albo „mam nadzieję, że będzie rosnąć”. Zanim się zainwestuje i straci pieniądze lepiej najpierw zainwestować w swoją wiedzę. Przeczytajcie sobie książkę pt. „Jak stworzyc system transakcyjny do inwestowania na giełdzie”. Tam są podstawy. Opisany w niej system dobrze chroni przed spadkami i stratami.
simonsoft8
pewnie sprzedaż spada, albo browar ma pieniądze
godunow2
Przy zaangażowaniu ponad 99% zwyczajnie nie opłaca się im prowadzić sprawozdań dla GPW.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki