REKLAMA

Akcja Klon odkryła azjatyckie patologie

2015-07-08 04:42
publikacja
2015-07-08 04:42
EastNews

6400 fikcyjnych faktur na 310 mln zł wykryła Kontrola Skarbowa w firmach z Azji działających w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej pod Warszawą.

Wólka Kosowska
Wólka Kosowska (EastNews)

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", wstępne wyniki akcji Klon, bo tak ją nazwano, potwierdziła, że skala nieprawidłowości sięga setek milionów złotych.

Fiskus prześwietla działalność 205 firm, których właścicielami są Azjaci, a wobec 16 zakończono już kontrolę. W tych ostatnich ujawniono, że kwota niezapłaconych podatków sięga 37 mln zł, na masową skalę wystawiano faktury dokumentujące fikcyjne transakcje oraz ukrywano obroty.

Niezależnie tzw. grupy realizacyjne Kontroli Skarbowej przeprowadziły w azjatyckim centrum doraźne inspekcje, w czasie których odkryto podróbki głównie odzieży, perfum i butów za ok. 2,5 mln zł. Ich właściciel nie sposób było ustalić, bo uciekli.

 (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~klon
"Niezależnie tzw. grupy realizacyjne Kontroli Skarbowej przeprowadziły w azjatyckim centrum doraźne inspekcje, w czasie których odkryto podróbki głównie odzieży, perfum i butów za ok. 2,5 mln zł. Ich właściciel nie sposób było ustalić, bo uciekli."
Widziałem tą "akcję" - na kogutach i sygnale
"Niezależnie tzw. grupy realizacyjne Kontroli Skarbowej przeprowadziły w azjatyckim centrum doraźne inspekcje, w czasie których odkryto podróbki głównie odzieży, perfum i butów za ok. 2,5 mln zł. Ich właściciel nie sposób było ustalić, bo uciekli."
Widziałem tą "akcję" - na kogutach i sygnale jechali -- tylko flagi "mamo tu jestem" im brakowało, stanęli na początku, postali trochę a jak już wszyscy uciekli to zaczęli "realizację"... tzw siła pieniądza zrobiła swoje.
A ile się obłowili ci co te fv kontrolowali to legendy krążą - mandat 3-5000 lub 10- 50 000 i nas tu nie ma...razy xxx firm...
~Dorota
Teraz sie wzieli za kontrole jak im stolki z pod d...py uciekaja a gdzie byli przez osiem lat? Nie dalo sie? czy lapowki zalatwialy sprawe?310 mln tylko w jednej malej Wolce kosowskiej a wskal kraju miliardy!!!! I co nie znajdzie Szydlo pieniedzy na obietnice ?NJic juz im nie pomoze straszenie pisem,Niech zlodzieje zejda ze sceny!
~artur
a wczesniej nie wiedzieli hahaha pod stołem zawsze załatwia sie najlepiej
~lipa5444
Lepiej jest wysłać urzędnika na ulicę i kazać mu wystawiać mandaty za złe parkowanie, bo tu statystyczny Kowalski zostanie przyciśnięty do muru (skarbówkę) i kara zejdzie z pensji. Ale jak juz jest coś trudniejszego to lepiej dać uciec przestępcy bo i problemów wtedy będzie mniej. Taka to cała urzędnicza Polska.Lepiej jest wysłać urzędnika na ulicę i kazać mu wystawiać mandaty za złe parkowanie, bo tu statystyczny Kowalski zostanie przyciśnięty do muru (skarbówkę) i kara zejdzie z pensji. Ale jak juz jest coś trudniejszego to lepiej dać uciec przestępcy bo i problemów wtedy będzie mniej. Taka to cała urzędnicza Polska. Żenada!!!!!
~uks
A gdzie była skarbówka przez całe lata? Lepiej gnębić Kowalskiego bo pod ręką i nie zastraszy.
~burek
każdy urzędnik skarbowy wiedział że do wólki ma zakaz wstępu ,teraz to się zmienia

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki