REKLAMA

Ailleron sfinalizował sprzedaż pakietu akcji Software Mind na rzecz Enterprise Investors

2021-04-20 18:34
publikacja
2021-04-20 18:34
Ailleron sfinalizował sprzedaż pakietu akcji Software Mind na rzecz Enterprise Investors
Ailleron sfinalizował sprzedaż pakietu akcji Software Mind na rzecz Enterprise Investors
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Ailleron podpisał z Polish Enterprise Fund VIII, funduszem private equity zarządzanym przez Enterprise Investors, finalną umowę sprzedaży udziałów i inwestycji w Software Mind - poinformował Ailleron w komunikacie. Firmy planują przejęcia o wartości 200 mln zł.

Jak podano, cały segment usługowy działalności Ailleron – Enterprise Services - został przeniesiony do spółki Software Mind. Wartość wydzielonej części biznesu wyceniono na 150 mln zł. Enterprise Investors odkupił od Ailleron 26,7 proc. akcji Software Mind za 40 mln zł i dokapitalizował spółkę kwotą 71 mln zł, co zwiększyło udział funduszu w kapitale zakładowym spółki do 50,2 proc.

Jak podano w komunikacie, Ailleron wspólnie z Enterprise Investors planuje przejęcia o wartości 200 mln zł.

"Naszą ambicją i celem długoterminowym jest zbudowanie wraz z EI wiodącej grupy na polskim rynku software house’ów o globalnym zasięgu, która będzie liderem w wybranych specjalizacjach – sektorowych i technologicznych - oraz osiągnięcie kilkukrotnie większej skali działalności. Pozyskany w Software Mind kapitał chcemy przeznaczyć na rozwój organiczny i akwizycje. Interesują nas podmioty zarówno krajowe, jak i zagraniczne, które uzupełnią naszą ofertę, a także poszerzą geograficznie nasz obszar działania" - poinformował w komunikacie prasowym Grzegorz Młynarczyk, prezes Software Mind i wiceprezes Ailleron.

"Mamy już pierwsze efekty przyjętej strategii - podpisana przedwstępna umowa nabycia udziałów w spółce ValueLogic z Wrocławia, która również jest na etapie finalizacji. Mamy rozpoczęte zaawansowane rozmowy z kilkoma podmiotami, tak więc realizacja naszych planów nabiera tempa, co pozwala z optymizmem patrzeć na nasze plany rozwojowe" - dodał.

Ailleron będzie nadal sprawował kontrolę nad działalnością operacyjną Software Mind, zachowując prawo powoływania prezesa zarządu, większości składu zarządu spółki, jak również będzie uprawniony do powoływania 2 z 5 członków rady nadzorczej.

Software Mind oferuje rozwiązania informatyczne dla firm z branży finansowej, telekomunikacyjnej i technologicznej. Spółka skupia się na budowie rozwiązań chmurowych oraz automatyzacji procesów z wykorzystaniem uczenia maszynowego i elementów sztucznej inteligencji. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki