REKLAMA
Tylko u nas

Agro Duda z grupy Gobarto ma warunkową umowę kupna Ferma-Polu za 22 mln zł

2016-11-29 12:58
publikacja
2016-11-29 12:58

Agro Duda z grupy Gobarto ma warunkową umowę kupna od Skarbu Państwa 100 proc. akcji spółki Ferma-Pol za 22 mln zł - podało Gobarto w komunikacie.

Zgodnie z umową Agro Duda zobowiązała się, że w okresie 48 miesięcy od dnia zamknięcia transakcji Ferma-Pol zrealizuje inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe spółki w kwocie nie niższej niż 10 mln zł.

Kupujący zobowiązuje się też m.in., że w okresie gwarantowanym (48 miesięcy od dnia zamknięcia transakcji) zachowa własność udziałów w przejmowanej spółce, że Ferma-Pol nie zaprzestanie prowadzenia swojej podstawowej działalności, nie zostanie zlikwidowany lub rozwiązany, połączony lub podzielony lub przekształcony, za wyjątkiem sytuacji przewidzianych w umowie.

Przeniesienie własności udziałów nastąpić ma po podpisaniu przez strony oświadczenia potwierdzającego przeniesienie własności udziałów, pod warunkiem niewykonania przez Agencję Nieruchomości Rolnych prawa pierwokupu oraz po zapłaceniu ceny.

Spółka Agro Duda brała już udział w procesie prywatyzacji PPH Ferma-Pol w 2014 r. Jako jedyna złożyła wówczas ofertę wiążącą, jednak MSP odstąpiło od negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów w Ferma-Polu.

PPH Ferma-Pol jest spółką prowadzącą działalność w m.in. w zakresie: wielkotowarowej produkcji trzody chlewnej, produkcji mieszanek paszowych, produkcji roślinnej oraz skupu i zaopatrzenia rolnictwa.

Agro Duda zajmuje się hodowlą trzody chlewnej oraz uprawą gruntów ornych. (PAP)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Tommy
Cedrob to zlodzieje I szumowiny truja I okradaja porzadnych obywateli. Prztwarzana i modyfikowana zywnosc powodujaca RAKA. Okradanie drobnych akcjonariuszy to jest polityka tej Spolki. Bojkot produktow jest jak najbardziej wskazany. Badz solidarny obron sie Sam przed zagrozeniami plynacymi z kupywania produktow tej spolki.Cedrob to zlodzieje I szumowiny truja I okradaja porzadnych obywateli. Prztwarzana i modyfikowana zywnosc powodujaca RAKA. Okradanie drobnych akcjonariuszy to jest polityka tej Spolki. Bojkot produktow jest jak najbardziej wskazany. Badz solidarny obron sie Sam przed zagrozeniami plynacymi z kupywania produktow tej spolki.Pozdrowienia

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki