REKLAMA

Agora rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia spółki Eurozet

2019-01-25 18:08
publikacja
2019-01-25 18:08

Agora wspólnie z czeską spółką SFS Ventures rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia udziałów w spółce Eurozet - podała Agora w komunikacie. Jak podano w komunikacie, Agora ma nabyć 40 proc. udziałów, a SFS Ventures 60 proc. udziałów w spółce Eurozet.

fot. Krzysztof Wierzbowski / / FORUM

SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego, której większość udziałów jest własnością spółki zależnej Sourcefabric, oferującej rozwiązania typu open source dla mediów, zaś udział mniejszościowy posiada spółka Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w USA spółka zależna Media Development Investment Fund. Spółkę tę finansowo wspiera George Soros.

"Spółce oraz SFS Ventures nie została udzielona wyłączność na prowadzenie negocjacji w przedmiocie nabycia udziałów Eurozet" - napisano.

Eurozet został wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardere. Czeska firma przejęła Eurozet razem z aktywami radiowymi Lagardere w Czechach, Rumunii i na Słowacji, płacąc 73 mln euro. Transakcję ogłoszono w kwietniu 2018 roku, a w czerwcu zgodę na jej realizację w Polsce wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na początku grudnia 2018 roku portal wirtualnemedia pl poinformował, że ofertę zakupu Eurozetu złożyła Grupa Fratria. Wśród potencjalnie zainteresowanych wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media. Radio ZET chce kupić także polski inwestor Zbigniew Jakubas. - Złożyłem wiążącą ofertę. Jej ważność upływa 31 stycznia. W przypadku braku decyzji sprzedającego, po tym terminie nie zamierzamy uczestniczyć w procesie – mówi Zbigniew Jakubas, właściciel m.in. grupy Multico, cytowany przez portal pb.pl.

Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (do września ub.r. działające pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
and00
Oby nie, bo już nie posłucham sobie Antyradia :(
Najgorsze jest to że Sorosowi nie chodzi o zysk, rachunek ekonomiczny nie ma znaczenia, liczy się propaganda i szerzenie jego chorych idei
Niedawno ustanowił fundusz/fundację na 20 MLD $ tylko w tym celu, współfinansowania lewicowych organizacji które stworzył, albo tych które
Oby nie, bo już nie posłucham sobie Antyradia :(
Najgorsze jest to że Sorosowi nie chodzi o zysk, rachunek ekonomiczny nie ma znaczenia, liczy się propaganda i szerzenie jego chorych idei
Niedawno ustanowił fundusz/fundację na 20 MLD $ tylko w tym celu, współfinansowania lewicowych organizacji które stworzył, albo tych które wspierają jego wizję świata
Najgorsze jest to że te organizację pawie zawsze korzystają z publicznych pieniędzy, wspierają się wzajemnie, dostają państwowe granty,taka pajęczyna...
Taka Partia Razem przyznaje że 90% finansowania ma z zagranicy, ciekawe jak to u Biedronia?
histeryk
Podobnie jest z Fratrią, tylko że tu nie chodzi o propagowanie jakiejś idei, tylko o propagowanie konkretnej partii politycznej, niezależnie od tego jakiej idei decyzje tej partii dotyczą. Mogą to być decyzje typowo lewicowo-komunistyczne (upaństwawianie przedsiębiorstw, populizm rozdawnictwa) lub historyczne-nacjonalistyczne (nieudolna Podobnie jest z Fratrią, tylko że tu nie chodzi o propagowanie jakiejś idei, tylko o propagowanie konkretnej partii politycznej, niezależnie od tego jakiej idei decyzje tej partii dotyczą. Mogą to być decyzje typowo lewicowo-komunistyczne (upaństwawianie przedsiębiorstw, populizm rozdawnictwa) lub historyczne-nacjonalistyczne (nieudolna niestety próba dekomunizowania przestrzeni publicznej). Fratria jest po to, aby każdą taką decyzję wesprzeć propagandowo.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
and00
Jak zaprzeczał, przecież oficjalnie jest znaczącym udziałowcem tego koncernu medialnego
histeryk
Wszyscy poza Fratrią traktują to jako projekt inwestycyjny i decyzję uzależniają od ewentualnego zwrotu z inwestycji. Fratria dostaje na to pieniądze z kredytu udzielonego przez państwowy bank (kredyt przewyższający wielokrotnie poziom rocznych przychodów Fratrii). Intencje fratrii też są raczej inne - zdobyć kolejną armatę do indoktrynowania Polaków.
karroryfer
Dla mnie to może buć ktokolwiek i tak tego nigdy nie słuchałem i dziwię się że ktokolwiek słucha. Ale licytacja zabawna - przydało by się aby kupił to ktoś spoza obecnego medialnego establiszmentu POPiS
histeryk
PO nie posiada żadnych własnych mediów.
xxpp
Fantastycznie. Trzeba zrobić wszystko, żeby nie wpadło w łapy wrogów Polski. Tylko Agora zapewnia stacji niezależność.
newcommer
Czyli utrata 40-50% z przychodów murowany. To tak jakby Jarek chciał kupić radyjko dla Rydzyka a wszyscy klaskali jaki to dobry pomysł. Ideologia precz od wolnych mediów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki