REKLAMA
BADANIE

Agencja Rozwoju Innowacji chce przekształcić się w akcelerator biznesu

2017-11-21 15:10
publikacja
2017-11-21 15:10

Zarząd Agencji Rozwoju Innowacji podjął decyzję o stopniowym przekształcaniu spółki w akcelerator biznesu, który będzie koncentrował się na wspieraniu rozwoju nowopowstałych podmiotów gospodarczych poprzez doradztwo, szkolenia i pomoc w pozyskaniu finansowania - podała spółka w komunikacie.

Obecnie działalność spółki koncentruje się na świadczeniu usług związanych z pozyskiwaniem funduszy europejskich dla podmiotów z sektora prywatnego i publicznego oraz zarządzaniu projektami finansowanymi z tychże funduszy.

"Chcąc poszerzyć możliwości wynikające z doświadczenia spółki oraz jej akcjonariuszy zarząd podjął decyzję o stopniowym przekształcaniu Agencji Rozwoju Innowacji w akcelerator biznesu, który, także z wykorzystaniem funduszy europejskich, będzie koncentrował się na wspieraniu rozwoju nowopowstałych podmiotów gospodarczych poprzez doradztwo, szkolenia i pomoc w pozyskaniu dalszego finansowania" - podała spółka w komunikacie.

"Spółka zakłada, że po przejęciu udziałów w spółce Inkubator Naukowo-Technologiczny, będzie za jej pośrednictwem dokonywać inwestycji w perspektywiczne przedsięwzięcia będące na wczesnym etapie rozwoju" - dodano.

Firma poinformowała, że usługi związane z pozyskiwaniem funduszy UE wciąż będą stanowić ważne źródło przychodów spółki, jednak docelowo jej "wartość ma być budowana poprzez udział w innowacyjnych przedsięwzięciach".

Jako jeden z najważniejszych elementów strategii wymieniono przejęcie spółki Inkubator Naukowo-Technologiczny od Venture Inc oraz INC w zamian za akcje Agencji Rozwoju Innowacji.

Pozostałe kluczowe elementy strategii to: utworzenie struktur akceleratora biznesu w ramach spółki, stworzenie platformy crowdfundingu udziałowego, stworzenie synergii pomiędzy wykorzystaniem funduszy europejskich i kapitału prywatnego, a także zmiana nazwy i wizerunku spółki.

"Wdrożenie nowej strategii powinno zakończyć się w marcu przyszłego roku. Jej realizacja pozwoli na poszerzenie zakresu działalności, wzmocnienie długoterminowej wartości spółki i uniezależnienie jej przychodów od funduszy europejskich, których wartość w przyszłym okresie finansowania jest niewiadomą" - poinformowała spółka. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki