REKLAMA

Agencja Rozwoju Innowacji chce przekształcić się w akcelerator biznesu

2017-11-21 15:10
publikacja
2017-11-21 15:10

Zarząd Agencji Rozwoju Innowacji podjął decyzję o stopniowym przekształcaniu spółki w akcelerator biznesu, który będzie koncentrował się na wspieraniu rozwoju nowopowstałych podmiotów gospodarczych poprzez doradztwo, szkolenia i pomoc w pozyskaniu finansowania - podała spółka w komunikacie.

Obecnie działalność spółki koncentruje się na świadczeniu usług związanych z pozyskiwaniem funduszy europejskich dla podmiotów z sektora prywatnego i publicznego oraz zarządzaniu projektami finansowanymi z tychże funduszy.

"Chcąc poszerzyć możliwości wynikające z doświadczenia spółki oraz jej akcjonariuszy zarząd podjął decyzję o stopniowym przekształcaniu Agencji Rozwoju Innowacji w akcelerator biznesu, który, także z wykorzystaniem funduszy europejskich, będzie koncentrował się na wspieraniu rozwoju nowopowstałych podmiotów gospodarczych poprzez doradztwo, szkolenia i pomoc w pozyskaniu dalszego finansowania" - podała spółka w komunikacie.

"Spółka zakłada, że po przejęciu udziałów w spółce Inkubator Naukowo-Technologiczny, będzie za jej pośrednictwem dokonywać inwestycji w perspektywiczne przedsięwzięcia będące na wczesnym etapie rozwoju" - dodano.

Firma poinformowała, że usługi związane z pozyskiwaniem funduszy UE wciąż będą stanowić ważne źródło przychodów spółki, jednak docelowo jej "wartość ma być budowana poprzez udział w innowacyjnych przedsięwzięciach".

Jako jeden z najważniejszych elementów strategii wymieniono przejęcie spółki Inkubator Naukowo-Technologiczny od Venture Inc oraz INC w zamian za akcje Agencji Rozwoju Innowacji.

Pozostałe kluczowe elementy strategii to: utworzenie struktur akceleratora biznesu w ramach spółki, stworzenie platformy crowdfundingu udziałowego, stworzenie synergii pomiędzy wykorzystaniem funduszy europejskich i kapitału prywatnego, a także zmiana nazwy i wizerunku spółki.

"Wdrożenie nowej strategii powinno zakończyć się w marcu przyszłego roku. Jej realizacja pozwoli na poszerzenie zakresu działalności, wzmocnienie długoterminowej wartości spółki i uniezależnienie jej przychodów od funduszy europejskich, których wartość w przyszłym okresie finansowania jest niewiadomą" - poinformowała spółka. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki