WAŻNE

Rodzina mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta Dudę chce pozwać Ringier Axel Springer

2020-07-06 18:20, akt.2020-07-06 18:40
publikacja
2020-07-06 18:20
aktualizacja
2020-07-06 18:40
fot. Tomasz Hamrat / FORUM

Złożę pozew przeciwko Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za doznane przez moje klientki krzywdy - poinformował w poniedziałek dr Krzysztof Wąsowski adwokat partnerki i córki mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

W minionym tygodniu w "Fakcie" opisano sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na małoletniej osobie. Akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych. "Fakt" napisał, że prezydent "pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem". "Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w krocze. Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego" - pytała na pierwszej stronie gazeta.

W poniedziałek dr Krzysztof Wąsowski, adwokat partnerki i córki ułaskawionego mężczyzny, poinformował PAP, że we wtorek złoży pozew przeciwko Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdy doznane przez klientki.

Do pisma Wąsowski dołączył również oświadczenie obu kobiet, które - jak ocenił - "jest świadectwem osobistego dramatu i ogromnej krzywdy, jakiej te kobiety doznały w wyniku bezprecedensowego i wyjątkowo brutalnego ataku ze strony wydawanego przez wydawnictwo Ringier Axel Springer dziennika +Fakt+".

"Lekturę tego oświadczenia polecam także panu Ulfowi Poschardtowi, redaktorowi naczelnemu "Die Welt". W opublikowanym przez należące do wydawnictwa Ringier Axel Springer media komentarzu opisuje on bezprawne działania dziennikarzy "Faktu" wobec moich klientek jako przykład "wolności poglądów" i "wolności prasy". Czy taka specyficzna wizja "wolności" dopuszcza też jakąkolwiek wolność dla zwykłych polskich obywateli, takich jak moje klientki? Bowiem lektura ich załączonego oświadczenia potwierdza, że doszło do bezwzględnego i drastycznego złamania praw i wolności pokrzywdzonych kobiet" - dodał. 

Partnerka i córka ułaskawionego: dziennikarze i politycy nie mają prawa niszczyć psychiki zwykłych ludzi

Dziennikarze i politycy nie mają prawa niszczyć psychiki zwykłych ludzi. Zdecydowałyśmy się złożyć pozew, by sprawiedliwy wyrok pozwolił w przyszłości ochronić inne rodziny - głosi oświadczenie partnerki i córki mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta, przekazane PAP w poniedziałek przez pełnomocnika obu kobiet.

Pełnomocnik obu kobiet - mec. Krzysztof Wąsowski - poinformował w poniedziałek PAP, że we wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie złoży pozew przeciwko Ringier Axel Springer - wydawcy dziennika "Fakt" - o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za doznane przez obie kobiety krzywdy.

W piątek w "Fakcie" opisano sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne wobec małoletniej córki. Akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych. "Fakt" napisał, że prezydent "pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem". "Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w krocze. Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego" - pyta na pierwszej stronie gazeta.

"Publikacja dziennika +Fakt+ spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Nikt nas przed nią o nic nie pytał, nie uprzedził, nikt nie próbował poznać nzaszego zdania. W brutalny sposób nasz cała rodzina została napiętnowana" - zaznaczono w oświadczeniu partnerki i córki ułaskawionego mężczyzny. Jak w nim dodały obie kobiety "nikt nie zastanawiał się, ile już w życiu wycierpiałyśmy, ani co oznacza bycie ofiarą tego rodzaju przestępstwa".

Kobiety podkreśliły, że "dziennikarze i politycy nie mają prawa tak działać. Nie mają prawa w taki sposób niszczyć psychiki zwykłych ludzi". "Zdecydowałyśmy się złożyć pozew sądowy przeciwko wydawnictwu wydającemu +Fakt+, by sprawiedliwy wyrok pozwolił w przyszłości ochronić inne rodziny. Ale także po to, by przekonać się, czy prawa polskiego obywatela znaczą więcej niż interesy, choćby najlepiej ustosunkowanych i najzamożniejszych, zagranicznych koncernów" - napisały. (PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ pko/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
jes
Sprawa będzie o to, że prezydent wstydzi się własnej decyzji? Nie rozumiem. To już cytować państwowych publicznych dokumentów i akt nie wolno?

Ale znając nasze ziobrowskie sądy to może wygrać ale na końcu i tak przegra a podatnik za to zapłaci.
tubak
Ach te niewygodne media. Powinny zostać tylko TVPis Trwam Radio Maryja i te wszystkie pisaniny odrzeczy. Wróg znów jest i wyborcy pis sie cieszą.
gucio_222
Tubylcy to powinni zbierać szparagi w wielkich Niemcach a nie szczuć na porządne niezależne media jakimi są Axel Springer i TVN. Dlatego będę głosował na prez. Trzaskowskiego. Mam nadzieję że ukróci takie zapędy
antybolszewik
A "Fakcie" zapisano informację publiczne, które w pełni opisywały sytuacje. Pełnomocnik pewnie naciąga rodzinę na koszta. Chyba, że sąd przerzuci koszta przegranej sprawy na podatników. Tak czy inaczej hipokryzja
kondor_plus
Ja chrzanię, ale pisowskie bandy są w akcji, nawet emeryt lelo sie znowu aktywował... Naprawdę warto aż tak się ośmieszać???? Warto bronić nawet takiej sprawy i wmawiać ludziom że białe jest czarne???
jarek393
Bardzo dobrze. Niech puszczą w skarpetach Niemców, którzy w skandaliczny sposób próbują wpłynąć na wynik wyborów w Polsce.
jes
Przecież to ulubiona gazeta lepszego sortu - tych co nudzi Gość Niedzielny :)))

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki