REKLAMA

Advent International w wyniku wezwania kupi ponad 90 proc. akcji Integera

2017-04-24 09:20
publikacja
2017-04-24 09:20

AI Prime spółka celowa należąca do Advent International poinformowała, że w wezwaniu na akcje Integer. pl złożono zapisy na sprzedaż akcji stanowiących, wraz z akcjami posiadanymi przez Rafała Brzoskę, ponad 90 proc. ogólnej liczby akcji spółki.

/ materiały dla mediów

"Tym samym warunki wezwania zostały spełnione i AI Prime, jako jedyny podmiot nabywający, zamierza nabyć wszystkie akcje, na które zostały złożone zapisy w wezwaniu, a następnie przeprowadzić przymusowy wykup akcji w celu wycofania spółki z giełdy" - napisano w komunikacie.

"Dzięki sukcesowi wezwania wzywający będą mogli rozpocząć prace związane z wdrożeniem planów strategicznych grupy oraz z jej dalszym rozwojem jako spółki prywatnej. W dniu 20 kwietnia br. wzywający otrzymali bezwarunkowe zgody właściwych organów antymonopolowych na nabycie akcji w wezwaniu na Integer. pl i InPost (...). Jako że zakończenie z sukcesem wezwania do sprzedaży akcji w spółce Integer jest warunkiem dojścia do skutku wezwania na akcje InPost, ogłoszonego przez wzywających w dniu 24 lutego 2017 r. Wzywający poinformują w dniu jutrzejszym, tj. 25 kwietnia br., odpowiednim komunikatem o spełnieniu się powyższego warunku wezwania na akcje InPost" - dodano.

Szersze informacje dotyczące finalizacji obu wezwań oraz planów Advent mają być opublikowane w środę 26 kwietnia.

W lutym, AI Prime (fundusz z grupy Advent International) i Rafał Brzoska podpisały umowę inwestycyjną w celu przejęcia 100 proc. akcji Integera i InPostu i zdjęcia ich z giełdy. W tym celu ogłosili wezwania do sprzedaży wszystkich akcji tych spółek.(PAP Biznes)

mbl/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~irena1895623
Kupno akcji to jedna rzecz, ale aby to zrobić warto najpierw wycenić akcje. Przy tej wycenie może pomóc kalkulator na 24iValue.
~sieć_akcesorii
w związku z powyższym przestaje korzystać z paczkomatów oraz usług grupy integer
~paczucha
gdyby w poczcie siedzieli normalni ludzie, to zamieszanie wokół ww. firemki wykorzystaliby na korzyść własnej firmy np. promocje na e-przesyłkę itp. mentalność a'la PRL jest jednak głównym hamulcowym ww. instytucji.
~autor
Jeżeli firmy nie będą musiały deklarować minimalnego okresu "bycia" na giełdzie to instytucja IPO traci sens, dla małych inwestorów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki