REKLAMA

Advent International i R. Brzoska chcą mieć 100 proc. akcji Integera i InPostu (opis)

2017-02-24 09:26
publikacja
2017-02-24 09:26

AI Prime, fundusz z grupy Advent International, i Rafał Brzoska podpisały umowę inwestycyjną w celu przejęcia 100 proc. akcji Integera i InPostu i zdjęcia ich z giełdy. W tym celu ogłosili wezwania do sprzedaży wszystkich akcji tych spółek.

W wezwaniu na akcje Integera fundusz AI Prime chce kupić 5.435.833 akcji spółki stanowiących 70,01 proc. kapitału zakładowego. Właścicielem pozostałych 29,99 proc. akcji Integera jest Rafał Brzoska.

Cena w wezwaniu została ustalona na 41,1 zł, a w czwartek na zamknięciu kurs spółki wynosił 43,07 zł.

Zapisy w wezwaniu na akcje Integera będą przyjmowane od 16 marca do 19 kwietnia 2017 roku.

Równolegle przebiegać będzie wezwanie na akcje InPostu. AI Prime i Brzoska wezwali do sprzedaży 11.558.000 akcji, czyli 100 proc. kapitału zakładowego spółki. W treści wezwania zaznaczono, że większościowym akcjonariuszem InPostu jest Integer, więc jeśli powiedzie się wezwanie na jego akcje, fundusz nabędzie nie więcej niż 4.854.360 akcji InPostu (42 proc. kapitału).

Cena w wezwaniu została ustalona na 9,5 zł, a w czwartek na zamknięciu kurs spółki wynosił 11,18 zł.

Zapisy potrwają od 16 marca do 20 kwietnia.

W przypadku obu spółek planowane jest wycofanie z obrotu na GPW.

Wcześniej Integer poinformował w komunikacie o podpisaniu przez Brzoskę i AI Prime umowy inwestycyjnej. Zakładała ona właśnie ogłoszenie wezwania na akcje Integera i InPostu. Jeśli wezwania i delisting się powiodą, planowane jest wniesienie aportem do Integera wszystkich akcji InPostu.

Umowa zakłada także, że mniejszościowi udziałowcy EasyPack (spółki, w której Integer ma 53,5 proc. udziałów) wniosą wszystkie posiadane udziały do spółki dominującej AI Prime. Ponadto Rafał Brzoska również ma wnieść wszystkie posiadane akcje Integera do spółki dominującej AI Prime przez co razem obejmą łącznie mniejszościowy pakiet akcji/udziałów w kapitale zakładowym spółki dominującej AI Prime.

Mniejszościowymi akcjonariuszami EasyPack są Asterina Investments, spółka należąca do funduszu PineBridge, a także TFI PZU i Templeton Strategic Emerging Markets Fund. (PAP)

mj/ pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki