REKLAMA

Administracja rządowa chce większej kontroli nad działkami

2020-12-29 07:06
publikacja
2020-12-29 07:06
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Terenowa administracja rządowa ma uzyskać większą kontrolę nad zarządzaniem nieruchomościami państwowymi - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

Według dziennika Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii planuje usprawnić gospodarowanie zasobem Skarbu Państwa. Jak czytamy, trwają prace nad zmianami w ustawie o gospodarce nieruchomościami, które miałyby uelastycznić procedury wyrażenia zgody na wydzierżawienie, wynajęcie lub użyczenie nieruchomości wchodzącej w skład zasobu publicznego na czas oznaczony dłuższy niż trzy lata.

"Starostowie nie będą musieli przesyłać do wojewody razem z wnioskiem o wyrażenie zgody na zawarcie umowy aktualnych operatów szacunkowych. W praktyce ma być taniej i prościej. Nie będzie też konieczny odpis z księgi wieczystej prowadzonej dla nieruchomości" - podaje "Rz".

Wśród propozycji resortu gazeta wymienia ponadto obowiązek sporządzania przez starostów planów wykorzystania zasobu, które muszą następnie zaakceptować wojewodowie, co najmniej na dwa miesiące przed zakończeniem okresu obowiązywania poprzedniego planu. "Rz" zaznacza, że takie plany funkcjonowały przed 2016 r., a resort chce do nich wrócić, ponieważ "wojewodowie nie dysponują obecnie instrumentami prawnymi pozwalającymi na weryfikację czynności dokonywanych przez starostów w ramach gospodarowania nieruchomościami".(PAP)

agzi/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jes
Większa kontrola czyli socjalizm i powrót do konieczności wręczenia bonusa urzędnikowi aby cokolwiek załatwić.
warszawyak
nad tymi pod stołem ?
3xx
wieksza kontrola to podstawa w zcentralizowanym totalitarnym panstwie

Powiązane: Budowa domu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki