REKLAMA

Adidas pozywa Pumę za skopiowanie znaku towarowego

2017-02-23 09:35
publikacja
2017-02-23 09:35

Adidas pozwał swojego długoletniego konkurenta na rynku za wyprodukowanie łudząco podobnych butów piłkarskich. Niemiecka firma twierdzi, że nowe korki Pumy powodują wśród klientów dezorientację i wprowadzają w błąd. W zamian Adidas żąda pieniężnego zadośćuczynienia i zakazania kontynuowania produkcji tych modeli butów.

Screen z pozwu Adidasa przeciwko Pumie. Od góry - zdjęcia modeli Adidasa, na dole - Pumy / www.consumermediallc.files.wordpress.com

Niemiecka firma obuwnicza wytoczyła sprawę Pumie za kopiowanie znaku towarowego. "Umieszczenie przez Pumę czterech ukośnych pasków na boku buta jest ewidentną próbą naruszenia i skopiowania tego, co zbudowała marka Adidas, jako wybitny producent butów sportowych" - wnosi przedsiębiorstwo w sądzie rejonowym w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych.  

Adidas w pozwie prosi sąd o wstępne wstrzymanie produkcji butów Pumy z czterema paskami, całkowite zakazanie używania tego znaku towarowego przez Pumę w przyszłości, wypłatę trzykrotnej wysokości strat finansowych poniesionych przez Adidas, zrzeczenia się wszystkich zysków uzyskanych przez Pumę przy sprzedaży butów z serii Infringing Cleat oraz wypłaty odszkodowania za straty moralne. 

To nie pierwszy taki pozew Adidasa w przeszłości donosi Forbes. W 2015 roku niemiecka firma wytoczyła pozew marce Sketchers, twierdząc, że buty z edycji "Onix" kopiują modele Adidasa z serii "Stan Smith". 

WS

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~LeonZ
Są lepsze budy. Np. Asicsy
~Dolon
kupe forsy zarobilem w 2016 na certyfikatatch na Adidasa caly czas tredn wzrstowy. teraz zaluje ze z ostroznosci tak male dzwignie stosowalem
~wujek
To nie paski tylko ślad pazurów pumy.
~mko
Od ilu pasków nie będą roscili?
~che
Dwaj rodzeni bracia Adi i Rudi odziedziczyli po ojcu firmę.
Podzielili się nią i Adi nazwał swoją ADIDAS natomiasst Rudi nie chcąc popełnić plagiatu, swojej firmie dał nazwę PUMA.
Tyle w temacie
piterro1980
Żeby tylko bankierowi się nie oberwało za krypto reklamę. No chyba że wzięli już pieniądze za pseudo reklamę.
~Tragedia
Adidas i Puma mają tego samego właściciela. Fake news z tą aferą.
~TragediaTragedii
Ty właśnie,,niestety,stworzyłeś fake newsa.
~Aktos
Przeciez tu wcale nie chodzi o zadne roszczenia o to czy oni uzywaja paskow czy nie. To przeciez jawna proba wyludzenia pieniedzy od konkurencji co juz widac w artykule, a drugie jest to swietna reklama dla obu firm zeby zwrocic uwage na nowo wypuszczone produkty. Prawdopodobnie to lepiej dziala niz placenie za reklamy w wielu mediach Przeciez tu wcale nie chodzi o zadne roszczenia o to czy oni uzywaja paskow czy nie. To przeciez jawna proba wyludzenia pieniedzy od konkurencji co juz widac w artykule, a drugie jest to swietna reklama dla obu firm zeby zwrocic uwage na nowo wypuszczone produkty. Prawdopodobnie to lepiej dziala niz placenie za reklamy w wielu mediach skoro czasopisma same lgna zeby o tym pisac i nie trzeba im za to placic.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki