Adidas pozywa Pumę za skopiowanie znaku towarowego

Adidas pozwał swojego długoletniego konkurenta na rynku za wyprodukowanie łudząco podobnych butów piłkarskich. Niemiecka firma twierdzi, że nowe korki Pumy powodują wśród klientów dezorientację i wprowadzają w błąd. W zamian Adidas żąda pieniężnego zadośćuczynienia i zakazania kontynuowania produkcji tych modeli butów.

Screen z pozwu Adidasa przeciwko Pumie. Od góry - zdjęcia modeli Adidasa, na dole - Pumy
Screen z pozwu Adidasa przeciwko Pumie. Od góry - zdjęcia modeli Adidasa, na dole - Pumy (www.consumermediallc.files.wordpress.com)

Niemiecka firma obuwnicza wytoczyła sprawę Pumie za kopiowanie znaku towarowego. "Umieszczenie przez Pumę czterech ukośnych pasków na boku buta jest ewidentną próbą naruszenia i skopiowania tego, co zbudowała marka Adidas, jako wybitny producent butów sportowych" - wnosi przedsiębiorstwo w sądzie rejonowym w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych.  

Adidas w pozwie prosi sąd o wstępne wstrzymanie produkcji butów Pumy z czterema paskami, całkowite zakazanie używania tego znaku towarowego przez Pumę w przyszłości, wypłatę trzykrotnej wysokości strat finansowych poniesionych przez Adidas, zrzeczenia się wszystkich zysków uzyskanych przez Pumę przy sprzedaży butów z serii Infringing Cleat oraz wypłaty odszkodowania za straty moralne. 

To nie pierwszy taki pozew Adidasa w przeszłości donosi Forbes. W 2015 roku niemiecka firma wytoczyła pozew marce Sketchers, twierdząc, że buty z edycji "Onix" kopiują modele Adidasa z serii "Stan Smith". 

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~LeonZ

Są lepsze budy. Np. Asicsy

! Odpowiedz
1 0 ~domni

dla psa zapewne i tak :-)

! Odpowiedz
3 0 ~Dolon

kupe forsy zarobilem w 2016 na certyfikatatch na Adidasa caly czas tredn wzrstowy. teraz zaluje ze z ostroznosci tak male dzwignie stosowalem

! Odpowiedz
1 7 ~wujek

To nie paski tylko ślad pazurów pumy.

! Odpowiedz
0 8 ~mko

Od ilu pasków nie będą roscili?

! Odpowiedz
0 8 ~che

Dwaj rodzeni bracia Adi i Rudi odziedziczyli po ojcu firmę.
Podzielili się nią i Adi nazwał swoją ADIDAS natomiasst Rudi nie chcąc popełnić plagiatu, swojej firmie dał nazwę PUMA.
Tyle w temacie

! Odpowiedz
2 1 piterro1980

Żeby tylko bankierowi się nie oberwało za krypto reklamę. No chyba że wzięli już pieniądze za pseudo reklamę.

! Odpowiedz
4 2 ~Tragedia

Adidas i Puma mają tego samego właściciela. Fake news z tą aferą.

! Odpowiedz
1 3 ~TragediaTragedii

Ty właśnie,,niestety,stworzyłeś fake newsa.

! Odpowiedz
1 7 ~Aktos

Przeciez tu wcale nie chodzi o zadne roszczenia o to czy oni uzywaja paskow czy nie. To przeciez jawna proba wyludzenia pieniedzy od konkurencji co juz widac w artykule, a drugie jest to swietna reklama dla obu firm zeby zwrocic uwage na nowo wypuszczone produkty. Prawdopodobnie to lepiej dziala niz placenie za reklamy w wielu mediach skoro czasopisma same lgna zeby o tym pisac i nie trzeba im za to placic.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.