REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Acrebit rozpoczął negocjacje w sprawie wejścia do spółki międzynarodowego inwestora

2017-06-06 14:10
publikacja
2017-06-06 14:10

Acrebit rozpoczął negocjacje w sprawie warunków zakupu akcji spółki przez międzynarodowego inwestora, posiadającego 1,5 tys. biur w 130 krajach świata - podała spółka w komunikacie.

"Zarząd Acrebit informuje, iż w dniu dzisiejszym podjął decyzję o przystąpieniu do negocjacji, których celem jest ustalenie warunków ewentualnego nabycia akcji emitenta przez znaczącego międzynarodowego inwestora posiadającego 1.500 biur w ponad 130 krajach świata" - czytamy w komunikacie.

"Emitent wskazuje, iż strony negocjacji będą rozważać sposób nabycia przez inwestora akcji emitenta albo w drodze objęcia akcji nowej emisji lub w drodze wtórnego nabycia akcji od dotychczasowych akcjonariuszy spółki lub obu sposobów jednocześnie" - dodano.

Według komunikatu do ustalenia ostatecznych warunków ma dojść nie później niż do końca października 2017 roku.

W oddzielnym komunikacie Acrebit poinformował, że przystąpił do negocjacji przejęcia 80-100 proc. udziałów spółki z Europy Zachodniej, posiadającej również oddział w Stanach Zjednoczonych, o zbliżonym profilu i rozmiarach działalności.

"Obecnie rozpoczęty został proces due diligence spółki, jednocześnie prowadzone będą negocjacje dotyczące ostatecznych warunków nabycia przez emitenta udziałów w kapitale zakładowym spółki" - podano.

W ocenie zarządu Acrebit do podpisania ostatecznej umowy powinno dojść nie później niż do końca września 2017 roku, przy czym możliwe jest "znacznie szybsze" zakończenie transakcji.

Acrebit (dawniej Acreo) to notowana od 2011 roku na NewConnect spółka informatyczna zajmująca się m.in. wdrażaniem systemu Microsoft Dynamics NAV, systemu PrintVis, jak również szkoleniami, działaniami e-commerce oraz integracją systemów informatycznych.

W 2016 roku spółka osiągnęła 5,9 mln zł przychodów, a jej zysk netto wyniósł 0,47 mln zł. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki