AccorInvest zamierza ogłosić wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji Orbisu, cena to 115 zł/sztukę

2019-12-16 18:38
publikacja
2019-12-16 18:38
Orbis

AccorInvest zamierza ogłosić wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji Orbisu po cenie 115 zł za sztukę - podała grupa Accor w komunikacie, informując ponadto, że zawarła wiążącą umowę sprzedaży 85,8 proc. akcji Orbisu na rzecz AccorInvest łącznie za 1,06 mld euro.

Sprzedaż na rzecz AccorInvest ma być zrealizowana w drodze publicznego wezwania do składania ofert, które zostanie zgłoszone we wtorek do Komisji Nadzoru Finansowego.

Orbis poinformował, że w związku z planowanym wezwaniem, podjął decyzję o wstrzymaniu analiz dotyczących możliwości realizacji programu odkupu akcji własnych w celu ich umorzenia, o których informował 13 listopada.

Accor oczekuje, że zamknięcie transakcji nastąpi do końca pierwszego kwartału 2020 r.

W akcjonariacie Orbisu, prócz Accora, jest także Nationale-Nederlanden OFE. Fundusz ten kontroluje 10,2 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Francuski Accor rozpoczął proces sprzedaży całości swoich udziałów w kapitale zakładowym Orbisu w czerwcu tego roku.

W październiku Orbis sprzedał grupie Accor całą hotelową działalność serwisową, czyli umowy franczyzy i o zarządzanie, za łączną cenę 1,218 mld zł netto.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym w 26 krajach z 857 hotelami zarządzanymi przez Accor. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
Cena za niska. Po tej cenie to nie kupią
specjalnie_zarejestrowany2
Firmy sprzedane, gotówka przehulana przez pisuarów

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki