REKLAMA

ASM Group prowadzi rozmowy ws. kolejnych akwizycji; chce rozwijać się też organicznie

2018-06-13 12:06
publikacja
2018-06-13 12:06

ASM Group, która sfinalizowała - wraz z FEZ FIZAN - zakup 91,6 proc. udziałów w niemieckiej spółce Vertikom, prowadzi rozmowy w sprawie kolejnych akwizycji. Grupa chce rozwijać się także organicznie - poinformował w środę prezes Adam Stańczak.

"Ostatnie lata naszej pracy związane ze zbudowaniem wartości naszej grupy i analizą tego, co się dzieje na świecie i w Europie doprowadziły nas do tego, że możemy śmiało powiedzieć, iż chcemy zostać liderem w Europie, w obszarze wsparcia sprzedaży" - powiedział podczas konferencji Adam Stańczak, prezes ASM Group.

"Chcemy się rozwijać, chcemy dalej dokonywać akwizycji, chcemy się rozwijać również organicznie na rynkach, na których się już znajdujemy i widzimy, że jesteśmy w stanie ten cel osiągnąć" - dodał.

ASM Group działa w pięciu segmentach: merchandising, outsourcing sił sprzedaży, field marketing, badania marketingowe oraz segment digital i PR.

Grupa obecna jest w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech.

Zysk netto grupy z działalności kontynuowanej w 2017 roku spadł do 3,9 mln zł z 4,6 mln zł rok wcześniej. Przychody grupy wzrosły w tym okresie do 189,2 mln zł z 176,8 mln zł w roku 2016.

Prezes wskazał, że powodem spadku wyniku finansowego były "potężne koszty akwizycyjne".

"To co udało nam się zrobić w regionie DACH, to realizujemy jeszcze w innych krajach w Europie i te koszty rzeczywiście są duże. Są to rozmowy, to są już pewne procesy, które są realizowane, natomiast nie jest to jeszcze moment, żeby na ten temat rozmawiać" - powiedział dziennikarzom prezes.

ASM Group poinformowała na początku czerwca, że - wraz z zarządzanym przez PFR TFI Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZAN - podpisała umowę kupna 91,6 proc. udziałów w niemieckiej spółce Vertikom. W skład grupy wchodzi 14 spółek. ASM Group podał w prezentacji, że przychody Vertikomu w 2017 roku wyniosły 339 mln zł.

Wartość przedsiębiorstwa została ustalona na 22,18 mln euro.

ASM Group jest notowana na rynku głównym GPW od 2016 roku. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki