REKLAMA

ASM Group i fundusz zarządzany przez PFR TFI chcą wspólnie przejąć podmiot z rynku DACH

2018-05-21 08:50
publikacja
2018-05-21 08:50

ASM Group zawarła z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZAN zarządzanym przez PFR TFI umowę inwestycyjną, na mocy której mają wspólnie przejąć dużą grupę kapitałową z rynku DACH (Austrii, Niemiec, Szwajcarii) - poinformowała ASM Group w komunikacie prasowym.

Inwestycja miałaby zostać przeprowadzona przez spółkę celową, w której 50,1 proc. w kapitale zakładowym należeć będzie do ASM Group, a pozostałe 49,9 proc. do funduszu.

ASM Group poinformowało, że negocjacje dotyczące przejęcia mają zostać zakończone w najbliższym czasie.

Spółka podała w komunikacie, że część kwoty przejęcia miałaby zostać pokryta ze środków własnych ASM Group oraz pożyczki udzielonej przez prezesa spółki Adama Stańczaka (uchwałą w sprawie zgody na zawarcie umowy pożyczki ma zająć się czerwcowe ZWZ). Dodatkowo, przewidywane jest podpisanie umów kredytowych.

Spółka podała, że inwestycja na rynku DACH (Austrii, Niemiec, Szwajcarii) wpisuje się w plany rozwoju działalności grupy.

"Nasza strategia zakłada między innymi rozwój całej grupy ASM poprzez akwizycje, co stanowi kolejny etap konsekwentnie realizowanej strategii zarządu grupy ASM, polegającej na budowaniu lidera outsourcingu i wsparcia sprzedaży w Europie" - poinformował, cytowany w komunikacie, prezes ASM Group Adam Stańczak.

Grupa ASM Group jest spółką holdingową, w skład której wchodzą spółki, specjalizujące się w świadczeniu usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Grupa prowadzi działalności na terenie Polski oraz Włoch, obsługuje ponad 600 klientów. Zadebiutowała na rynku głównym GPW we wrześniu 2016 roku, wcześniej, od 2013 roku, była notowana na rynku NewConnect. (PAP Biznes)

pel/ ana/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki