REKLAMA

ASM Group chce utrzymać dwucyfrową poprawę wyników w II półroczu '18 - prezes

2018-10-17 06:32
publikacja
2018-10-17 06:32

ASM Group przewiduje utrzymanie dwucyfrowej poprawy wyników w drugim półroczu 2018 za sprawą wzrostu organicznego i konsolidacji wyników Vertikomu. Spółka prowadzi rozmowy o kolejnych przejęciach, możliwa jest akwizycja podmiotu trochę mniejszego niż niemiecka firma - poinformował PAP Biznes prezes Adam Stańczak.

Prezes nie wykluczył udziału w przyszłej akwizycji ASM Group Funduszu Ekspansji Zagranicznej FIZAN zarządzanego przez PFR TFI.

Po pierwszym półroczu 2018 roku przychody ASM Group wzrosły o 47,5 proc. do 131,5 mln zł, zysk z działalności operacyjnej zwiększył się o 17,4 proc. do 4,66 mln zł, a zysk netto z działalności kontynuowanej zwiększył się o 49,2 proc. do 3,08 mln zł.

Na pytanie PAP Biznes, czy w drugim półroczu uda się utrzymać dwucyfrową dynamikę poprawy przychodów, zysku operacyjnego i zysku netto, Stańczak odpowiedział:

"Tak, spokojnie, nie zwalniamy tempa. Ja bym to podzielił na wzrost organiczny oraz wzrost przez akwizycje i oba wzrosty będą zdecydowane. Wzrost organiczny rok do roku wyniósł po pierwszym półroczu ponad 18 proc. poprzez nowych klientów w Polsce i we Włoszech. Kolejne wzrosty będą generowane ze wzrostu organicznego, jak i również z akwizycji".

"Wyniki niemieckiego podmiotu były konsolidowane od czerwca. Pierwsze półrocze nie pokazuje obecnej skali naszego biznesu, gdyż tylko jeden miesiąc został skonsolidowany. Po trzecim kwartale będzie widać pełną skalę, pełny skok, jaki nam się udało zrealizować i będzie widać to na koniec tego roku" - dodał.

ASM Group poinformował na początku czerwca, że wraz z zarządzanym przez PFR TFI Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZAN, podpisał umowę kupna 91,6 proc. udziałów w niemieckiej spółce Vertikom. W skład grupy wchodzi 14 spółek. ASM Group podał w prezentacji, że przychody Vertikomu w 2017 roku wyniosły 339 mln zł. Wartość przedsiębiorstwa została ustalona na 22,18 mln euro.

ASM Group, która specjalizuje się w pięciu segmentach: merchandisingu, outsourcingu sił sprzedaży, field marketingu, badaniach marketingowych oraz segmencie digital i PR, działa obecnie w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech.

"Jesteśmy gotowi, aby dokonywać kolejnych akwizycji. Mamy na celowniku kilka podmiotów w Europie, w krajach w których nas nie ma, oraz w Polsce. Plany są takie, aby nie spowalniać tempa, wręcz przeciwnie. Teraz po nabyciu Vertikomu, nasza organizacja ma zupełnie inną skalę związaną z przejmowaniem podmiotów, stąd też planujemy dalsze przejęcia" - powiedział Stańczak.

"Szukamy liderów, szukamy organizacji, które są w pierwszej trójce. Mniejsze targety raczej odrzucamy" - dodał.

Prezes poinformował, że celem akwizycji ASM Group może być gracz tylko trochę mniejszy niż Vertikom.

"Nie wykluczam również ponownego udziału w finansowaniu akwizycji Funduszu Ekspansji Zagranicznej FIZAN zarządzanego przez PFR TFI" - powiedział Stańczak.

ASM Group jest notowana na rynku głównym GPW od 2016 roku.

Ewa Pogodzińska (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki