ABC Data ma zapłacić 15,2 mln zł zaległego podatku VAT

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji o określeniu zobowiązania spółki zależnej ABC Daty, iSource, z tytułu podatku od towarów i usług za okres od stycznia 2013 r. do czerwca 2013 r. w łącznej wysokości 11,6 mln zł - poinformowała ABC Data.

Na dzień 16 listopada 2018 roku zobowiązanie, powiększone o odsetki, wynosi 15,2 mln zł.

"W ocenie pełnomocnika iSource, istnieją podstawy do skutecznego zaskarżenia decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. W związku z powyższym, iSource podjęła decyzję o przygotowaniu skargi do WSA (...) i rozpoczęła jej przygotowanie we współpracy z pełnomocnikami" - napisano w komunikacie.

iSource - w oparciu o analizę własną i doradcy podatkowego - nie widzi ryzyka zakwestionowania rozliczeń z tytułu podatku VAT za dalsze okresy.

Na wypadek negatywnego rozstrzygnięcia sprawy dotyczącej obowiązku zapłaty zobowiązania podatkowego, ABC Data zawarła z głównym akcjonariuszem - MCI Venture Projects oraz prezes zarządu ABC Data Iloną Weiss wstępne porozumienie, na mocy którego mają zostać udzielona przez MCI VP oraz Ilonę Weiss podporządkowanej pożyczki w łącznej wysokości 15,2 mln zł na pokrycie ewentualnego zobowiązania, jeśli stanie się ono wymagalne. (PAP Biznes)

pr/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 koku

Ciekawe czy dla Apple to nie ma żadnego znaczenia.

! Odpowiedz
2 4 konfidel

Koniec?

! Odpowiedz
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl