REKLAMA

A&R Carton i Colorpack wzywają do sprzedaży 3.842.136 akcji BSC Drukarni Opakowań po 40,38 zł/szt

2020-01-23 08:52
publikacja
2020-01-23 08:52
A&R Carton i Colorpack wzywają do sprzedaży 3.842.136 akcji BSC Drukarni Opakowań po 40,38 zł/szt
A&R Carton i Colorpack wzywają do sprzedaży 3.842.136 akcji BSC Drukarni Opakowań po 40,38 zł/szt
fot. Borys Skrzyński / / Puls Biznesu

A&R Carton AB i Colorpack GmbH, spółki należące do szwedzkiej grupy AR Packaging, wzywają do sprzedaży 3.842.136 akcji BSC Drukarnia Opakowań, stanowiących 39,18 proc. ogólnej liczby głosów na walnym, po 40,38 zł za papier - poinformował pośredniczący w wezwaniu Santander BM.

Podmiotem nabywającym akcje będzie A&R Carton AB.

Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 12 lutego i potrwają do 12 marca. Zawarcie transakcji sprzedaży akcji zaplanowano na 17 marca.

A&R Carton AB zamierza osiągnąć bezpośrednio po przeprowadzeniu wezwania 39,18 proc. ogólnej liczby głosów na WZ, a wraz z podmiotami zależnymi 100 proc. ogólnej liczby głosów.

Grupa AR Packaging, której częścią jest A&R Carton, sfinalizowała w ostatnich dniach przejęcie niemieckiej firmy rlc packaging group, do której – poprzez firmę Colorpack GmbH – należy 36,7 proc. akcji BSC Drukarnia Opakowań. Szwedzka grupa zawarła ponadto umowy zakupu spółek posiadających łącznie 24,13 proc. akcji spółki od jej menedżerów – Janusza Schwark i Arkadiusza Czysz. AR Packaging kontroluje tym samym obecnie 60,82 proc. akcji BSC Drukarnia Opakowań.

"Przejęcie BSC Drukarnia Opakowań wpisuje się w strategię rozwoju grupy AR Packaging, która poprzez szereg akwizycji oraz rozwój organiczny wyrosła na wiodącego globalnego producenta wysokiej jakości opakowań w wybranych segmentach rynku" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Harald Schulz, prezes A&R Carton i prezes AR Packaging.

"W ciągu ostatniego roku kurs BSC Drukarnia Opakowań na warszawskiej giełdzie wzrósł o ponad 55 proc. i jest obecnie na najwyższych historycznie poziomach. Sprzedaż akcji w wezwaniu może być zatem doskonałą okazją dla mniejszościowych akcjonariuszy spółki do zrealizowania zysków z tej inwestycji" - dodał Schulz.

W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu przynajmniej 95 proc. ogólnej liczby głosów na walnym BSC Drukarnia Opakowań, AR Packaging nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji.

"Wzywający będą dążyć do takiego ukształtowania relacji ze spółką i spółkami od niej zależnymi, aby wytworzyć właściwe synergie operacyjne, dla osiągnięcia efektów w postaci zwiększenia zdolności działania na coraz bardziej konkurencyjnych rynkach" - napisano w wezwaniu.

W środę na zamknięciu kurs BSC Drukarni Opakowań na GPW wynosił 45,5 zł.

A&R Carton jest częścią grupy AR Packaging, która jest jedną z wiodących firm z branży opakowań w Europie, z roczną sprzedażą netto na poziomie ponad 900 mln euro, zatrudniającą 5.500 pracowników w 28 fabrykach zlokalizowanych w 13 krajach. Główna siedziba firmy znajduje się w Szwecji.

W Polsce grupa obecna jest w Krakowie, gdzie działa zakład AR Carton Kraków oraz w Poznaniu, dzięki przejęciu większościowego pakietu akcji BSC Drukarnia Opakowań.(PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki