REKLAMA

9 na 10 młodych rodziców boi się niezdolności do pracy

2015-10-20 10:03
publikacja
2015-10-20 10:03
YAY Foto

Według badań firmy ARC Rynek i Opinia wykonanych na zlecenie Avivy, dla 9 na 10 młodych polskich rodziców najważniejsze jest zabezpieczenie na wypadek stałej lub czasowej niezdolności do pracy. Istotne jest również zagwarantowanie pieniędzy umożliwiających utrzymanie standardu życia rodzinie w razie śmierci. Podpowiadamy, jak w prosty sposób zabezpieczyć najbliższych na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia dla całej rodziny.

Zagwarantowanie stabilności finansowej w razie nieprzewidzianych sytuacji to poważne wyzwanie dla młodych rodziców. Wielu stara się odłożyć pieniądze na tzw. "czarną godzinę". Pamiętajmy jednak, że aby uzbierać sumę dającą poczucie bezpieczeństwa dla siebie i rodziny, trzeba konsekwentnie oszczędzać co najmniej kilka lat. Warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z ubezpieczenia, które daje ochronę już od pierwszego dnia po podpisaniu umowy. Tylko jak wybrać właściwą polisę spośród wielu dostępnych na rynku?

- Jak pokazują badania, młodzi rodzice mają zróżnicowane potrzeby. Ciekawą odpowiedzią na nie są pakiety, które obok ubezpieczenia na życie zapewniają kompleksowe zabezpieczenie rodzinie, czyli opiekę medyczną, ubezpieczenie mienia, OC, a nawet domowe assistance. Szukając ubezpieczenia dla całej rodziny zastanówmy się, co jest dla nas i naszych bliskich najważniejsze i jaki zakres ochrony spełni oczekiwania wszystkich domowników - mówi Paweł Majtkowski, analityk Avivy.

Opieka medyczna

Badania wykazały, że dla rodzin z małymi dziećmi wiele rodzajów zabezpieczeń jest szczególnie istotnych, m. in. dla 87 proc. ankietowanych liczą się pieniądze na leczenie i rehabilitację w razie poważnej choroby. 84 proc. wymieniło jako ważne dodatkowe wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku. Spośród dostępnych na rynku ofert, szczególną uwagę zwróćmy na te oferty ubezpieczeń, które w ramach pakietu zapewnią opiekę medyczną. Zwykle pomoc medyczna obejmuje określoną liczbę wizyt lekarskich, w tym wizyty domowe, transport medyczny bądź opiekę pielęgniarki.

-W przypadku rodzin z niemowlętami szczególnie ważny jest szybki dostęp do lekarzy, domowe wizyty czy konsultacje specjalistyczne - m. in. 24-godzinna infolinia medyczna dla rodziców w pierwszym roku życia dziecka. Dobierając pakiet ubezpieczeniowy dla całej rodziny zwracajmy uwagę na zakres świadczeń medycznych oraz czy obejmuje on ochroną wszystkich członków rodziny- dodaje Paweł Majtkowski.

Domowe Assistance i OC

Pomoc na co dzień jest również bardzo ważna, jeśli opiekujemy się małym dzieckiem i po prostu nie mamy czasu na poszukiwanie fachowca. Warto sprawdzić, czy polisa obejmuje home assistance - czyli usługi fachowców od domowych usterek - m.in. hydraulika, elektryka czy ślusarza. Co ważne, dzięki ubezpieczeniu nie ponosimy kosztów robocizny, ewentualnie tylko koszt materiałów wykorzystanych do naprawy (możemy je również zakupić sami). Według badania 8 na 10 młodych rodziców uważa, że ważne dla nich jest otrzymanie pieniędzy na pokrycie kosztów w sytuacji wyrządzenia szkody innej osobie. Szkoda może być wyrządzone zarówno przez rodziców, jak i dzieci. Dlatego warto szukać pakietów, które zapewniają mam ochronę OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Oznacza to, że jeśli np. jadąc na rowerze zarysujemy samochód i właściciel będzie żądał od nas pokrycia kosztów naprawy, to koszt ten pokryje za nas ubezpieczyciel.

Podsumowując, wybierając ofertę konkretnego ubezpieczyciela poddajmy ją ocenie nie tylko pod kątem wysokości składek, ale przede wszystkim wysokości odszkodowań, na jakie możemy liczyć. Jeśli chodzi o zakres ubezpieczenia pamiętajmy, że możemy ubezpieczyć się nie tylko na wypadek śmierci czy tzw. uszczerbku na zdrowiu, ale również m. in. od utraty pracy bądź od następstw nieszczęśliwych wypadków. Szukajmy takich pakietów ubezpieczeniowych, które zapewnią ochronę całej rodzinie.

/Paweł Majtkowski, analityk Avivy.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~żenada
nic o ubezpieczeniu od utraty pracy za to piękna reklamo oc i ac
~qwe
Czy to jest kącik reklamowy krwa mać

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki