REKLAMA

9 na 10 Polaków korzysta z Facebooka. Drugi portal ma tylko połowa z nas

2022-02-21 12:59
publikacja
2022-02-21 12:59

Blisko 27 mln Polaków korzystało w styczniu 2022 r. z Facebooka – wynika z danych portalu wirtualnemedia.pl. Przełożyło się to na ponad 17 godzin średniego czasu przypadającego na jednego użytkownika. Drugim najbardziej angażującym medium społecznościowym okazał się TikTok.

9 na 10 Polaków korzysta z Facebooka. Drugi portal ma tylko połowa z nas
9 na 10 Polaków korzysta z Facebooka. Drugi portal ma tylko połowa z nas
fot. metamorworks / / Shutterstock

Najbardziej angażującą i najliczniej odwiedzaną stroną w styczniu br. przez polskich internautów był Facebook. Platforma społecznościowa zarówno jako serwis www, jak i aplikacja mobilna, zebrała łącznie 26,63 mln użytkowników, którzy średnio spędzili na niej 17 godzin i 34 minuty – wynika z danych udostępnionych przez portal wirtualnemedia.pl. Zasięg medium społecznościowego, czyli procent użytkowników strony w skali wszystkich osób korzystających w Polsce z internetu, wyniósł blisko 88 proc.

Na drugim miejscu pod względem liczby użytkowników znalazła się inna platforma społecznościowa, należąca podobnie jak Facebook do koncernu Meta, czyli Instagram. Zarówno strona www jak i aplikacja serwisu zebrała w styczniu łącznie 16 mln odwiedzających, co przełożyło się na zasięg ok. 53 proc. Pomimo tego, że co drugi użytkownik internetu w Polsce korzystał z Instagrama, średni czas przypadający na każdego użytkownika wyniósł 4 godziny i 51 minut. W porównaniu do trzeciego na liście TikToka, którego odwiedziło łącznie 13,5 mln internautów, a spędziło na nim średnio 16 godzin i 5 minut, wynik Instagrama wydaję się niewielki.

Tuż za podium znalazł się Twitter. Na portalu „ćwierka” blisko co trzeci internauta w Polsce i średnio w miesiącu spędza przy tym 46 minut. Portale Pinterest oraz blogspot.com osiągnęły, następne na liście, osiągnęły podobne do siebie wyniki. W styczniu br. oba portale odwiedziło ponad 8 mln użytkowników w naszym kraju, co przełożyło się na blisko 27 proc. zasięgu. Nieco mniej, bo ok. 7,9 mln osób, odwiedziło Snapchat. Jednak średni czas tego medium był czwartym najwyższym – średnio ok. 3 godzin i 8 minut spędził każdy użytkownik odwiedzający ten portal społecznościowy.

AB

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (16)

dodaj komentarz
santoriusz
9 na 10 Polaków korzysta z Facebooka - to jest ewidentne kłamstwo w które nikt posiadający odrobinę samodzielnego myślenia nie wierzy. Żeby było jasne jako Polaków rozumiem wszystkie osoby z obywatelstwem Polskim bez względu na wiek.
darecki787
Ja tam mam fikcyjne konto na pejsbuku, z którego wcale nie korzystam, bo go nie czuję i nie ogarniam i jest mi z tym dobrze.
wnr
Ja również odwiedziłem ten portal w styczniu - chodziło o likwidację konta FB - ale statystkę im to podniosło :)
pawel11a
Ja mam 8 kont, ani jedno nie ma prawidłowych danych, na ostatnie wchodziłem pół roku temu... Więc jestem ośmioma osobami z facebookiem w tej statystyce.
hal9ooo
fejsbuk korzysta 9 na 10 p0laków?
talmud
bardzo dużo ludzi nie używa pejsbuka a większość która używa jest po prostu zmusza w szkole/pracy......takie są fakty LMAO
oczywiście ze takich rzeczy nie można pisać .....to jest zakazane & zaraz algorithm LOL usuwa.....:):):)

https://www.youtube.com/watch?v=nEchkn3unl8
pozhoga
10% ludzi myśli - to by się zgadzało :(
chudy_january
Byłem niedawno przesłuchiwany w Sądzie jako świadek. Sędzia nie mogła uwierzyć że nie korzystam i nigdy nie korzystałem z Facebooka. Nawet kazała okazać mi smartfona...:)))
fiat126p
A uwierzyła, że nie masz smartfona? O ile nie masz...

Powiązane: Media społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki