Bitcoina napędzają młodzi

Rośnie świadomość istnienia kryptowalut, wynika z badania przeprowadzonego w USA przez Harris Interactive. Jednak zarówno pod względem wiedzy, jak i skłonności do zakupu, postawy w stosunku do bitcoina są wyraźnie skorelowane z wiekiem. Starsi zachowują większą rezerwę.

89 proc. Amerykanów słyszało o bitcoinie, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Blockchain Capital w kwietniu 2019 r. Ponieważ podobny sondaż firma Harris Interactive przeprowadziła jesienią 2017 r., możliwe jest porównanie rezultatów uzyskanych w odstępie dwóch lat. Świadomość istnienia najpopularniejszej kryptowaluty wzrosła w tym czasie o 12 pp.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Co ciekawe, o bitcoinie słyszała podobna część badanych w różnych grupach wiekowych. Nie ma znaczących różnic pomiędzy najmłodszymi (18-34 lata, 90 proc.), a seniorami (65+, 88 proc.). Zróżnicowanie pojawia się, gdy zapytano o poziom znajomości zagadnienia. 43 proc. respondentów zaliczono do osób mających szerszą wiedzę na ten temat, czyli deklarujących, że posiada lub posiadało bitcoiny lub dobrze albo „w pewnym stopniu” zna ten fenomen.

Głębsza wiedza o najpopularniejszej kryptowalucie jest zdecydowanie najbardziej powszechna wśród najmłodszych dorosłych, do 35 roku życia (60 proc.). Odsetek ten spada wraz z wiekiem, by sięgnąć 20 proc. w wieku powyżej 65 lat. We wszystkich kategoriach wiekowych uzyskano jednak wyższe wyniki niż w 2017 r. Najbardziej powiększyła się grupa znających zagadnienie wśród osób w wieku 18-34 lata oraz 45-54 lata – o 12 pp.

43 proc. badanych w 2019 r. przychyliło się do twierdzenia, że bitcoin jest pozytywnym typem innowacji w technologii finansowej. Ponownie najbardziej optymistycznie nastawieni byli najmłodsi (59 proc.), a najbardziej sceptyczni – najstarsi (24 proc.).

Podobna zależność pojawiła się w przypadku pytania o skłonność do zakupu bitcoina. Grupa bardzo lub średnio zainteresowanych liczyła w całej populacji 27 proc., a wśród najmłodszych dorosłych – 42 proc.

MK

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 4 pkc

Głupota i chciwość napędza

! Odpowiedz
7 8 lightning_network

Będzie jak z Linuxem - młodzi przynieśli go do firm.

Zresztą, jeśli już w Kongresie USA padają słowa że: "istnieje bitcoin i istnieją shitcoiny" - to znaczy, że nie ma już odwrotu od pieniądza niezależnego od aparatu państwowego.

! Odpowiedz
2 5 lightning_network

https://comparic.pl/libracoin-to-shtcoin-uwaza-polityk-usa/

! Odpowiedz
17 13 open_mind

Jak mowa o bitcoinie. Nadchodzący Kryzys Finansowy i Bańka na Bitcoinie - Phil Konieczny Expert w Bentleyu https://www.youtube.com/watch?v=h91o86xrwpw

! Odpowiedz
16 16 open_mind

I jeszcz raz bo moderator coś boi się tematu i usuwa a Janusze nie ogarniają wcale, a później zdziwko Polaków bierze:
Wracając do afery Jeffrey Epsteina. To okazuje się że on był tylko słupem Deep State – wywiadu USA brytyjskiego i Mosadu, zrobili go niedotykalnym. Miał generować jak największa ilość haków na znane osobistości albo wprost zapraszać ich na pary z nieletnich. Wszystko nagrywał i trzymali tym sposobem Polityków, Wall Street, Hollywood, oraz całą resztę znaczących osobistości za pysk, a ze światem robili co im odpowiadało, czuli się właścicielami planety ziemia. Obecnie niczym w wężowisku jest panika i wzajemne zagryzanie oraz wysiłki do jak najmniejszej eskalacji tego problemu, gdzie szeroka publika dowiedziała by się kto stoi za malwersacją i wojnami oraz napięciami politycznymi świata. Wszystko co możemy zrobić to obserwować niezależne źródła. Ps. Polska jak zawsze w tyle i w dalszym ciągu syjonistyczne władze propagują np. Powszechność i równość LGBT, aby naród wygłupić i nie widział co prawda a co fałsz. To by było tyle w telegraficznym skrócie. Pozdrawiam

A głupi naród to kupi, a po ulicach łażą jakieś marsze wymazane na wszelkie kolory. Domagając się „rujności”. Przepraszam ale ja od takiego elementu to wolę trzymać się z daleka.

Obecnie największym problemem Deep State jest utrzymanie przy życiu Deutsche Banku, bo gdyby on runął to w 48 godzin światowy system monetarny upadnie a wraz z nim przepływ kredytu oraz związane z tym komplikacje i utrudnienia wprost nie do przewidzenia. Tak że Glapiński wiedział co robi kupując dodatkowo złoto dla siebie i „dwórek”
To by było tyle w telegraficznym skrócie. Pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 jes odpowiada open_mind

"Janusze nie ogarniają" - napisał Janusz polskiego internetu (close_mind - piszę tak bo nie wiem jak to będzie po rosyjsku).

! Odpowiedz
9 0 open_mind odpowiada jes

To się ucz rosyjskiego https://www.youtube.com/watch?v=AYRZupz6rdw

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,33% 3,8638
2019-12-06 22:59:00
EUR/PLN -0,20% 4,2677
2019-12-06 22:59:00
EUR/USD -0,38% 1,1062
2019-12-06 22:59:00
CHF/PLN -0,05% 3,8972
2019-12-06 22:59:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil