REKLAMA

7Levels chce pozyskać z emisji akcji do 4 mln zł, głównie na produkcję nowej gry

2020-09-30 11:28
publikacja
2020-09-30 11:28
Puls Biznesu

7Levels, notowany na NewConnect producent gier, planuje pozyskać z emisji akcji 2,5-4 mln zł, które mają trafić na produkcję nowej gry, rozwój działalności wydawniczej oraz zwiększenie zatrudnienia - poinformował wiceprezes Krzysztof Król.

"Emisja związana jest głównie z rozwojem nowego projektu. Jego koszt to ok. 4 mln zł, ale duża część z tej kwoty będzie pochodziła z bieżącej działalności - nie całe wpływy z emisji trafią na ten cel. Chcemy też przeznaczyć część na działalność wydawniczą, planujemy w przyszłym roku wydać jeszcze więcej projektów" - powiedział wiceprezes podczas środowej konferencji.

Środki z emisji akcji mają również pomóc w rozbudowaniu zespołu. 7Levels chce zatrudnić 5-10 nowych osób, głównie na potrzeby prac nad nową grą. Obecnie w spółce zatrudnionych jest 9 pracowników, a dodatkowo na stałe firma współpracuje z kilkoma osobami.

7Levels planuje w ramach oferty publicznej wyemitować 50-100 tys. akcji i pozyskać w ten sposób 2,5-4 mln zł. Z tej kwoty, 2-3 mln zł ma trafić na prace nad autorskim tytułem, 300-500 tys. zł na rozwój segmentu wydawniczego, a 200-500 tys. zł na powiększenie zespołu produkcyjnego.

Cena emisyjna ma zostać ustalona 6 października, a zapisy potrwają od 6 do 20 października.

Jak poinformował wiceprezes, prace nad nową grą 7Levels rozpoczęły się pod koniec 2019 roku. Obecnie znajduje się ona w fazie "zaawansowanego prototypu" - koncepcja rozgrywki oraz projekt oprawy graficznej zostały przedstawione potencjalnym wydawcom. Prace produkcyjne mają potrwać do końca 2021 roku. Spółka planuje, że nowy tytuł - gra platformowo-przygodowa - będzie oferowała graczom ok. 7-8 godzin rozrywki.

Spółka planuje ponadto jeszcze w tym roku wydać swoją poprzednią grę, "Jet Kave Adventure", w dopracowanej wersji na komputery PC oraz konsolę Xbox, a w przyszłości również Playstation. Produkcja zadebiutowała w III kw. na Nintendo Switch. 7Levels rozważa też wydanie na kolejne platformy gry "Destrobots", która trafiła na konsolę Nintendo w czerwcu 2020.

7Levels zamierza również w czwartym kwartale wydać na Switch dwie gry zewnętrznych studiów, "Warplanes WW1: Sky Aces" oraz "Football Cup 2020", oraz negocjuje plany wydawnicze na 2021 rok. Do tej pory firma wydała pięć gier tworzonych przez innych producentów.

Wiceprezes ocenił, że wyniki spółki w trzecim kwartale mogą być zbliżone do tych z II kw., natomiast najlepszym okresem - ze względu na planowane premiery - może być czwarty kwartał.

W drugim kwartale spółka wypracowała 9 tys. zł zysku netto przy przychodach na poziomie 490 tys. zł, a w całym pierwszym półroczu wynik sięgnął 210 tys. zł przy 988 tys. zł przychodów.

Na koniec czerwca 7Levels dysponowało 524 tys. zł środków pieniężnych. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki