REKLAMA

57 ton sprzętu ochronnego dla medyków od Kulczyk Foundation

2020-04-15 14:40
publikacja
2020-04-15 14:40
Naczelna Izba Lekarska

Do Poznania dotarł w środę rano pierwszy z serii samolotów transportujących do Polski sprzęt ochronny pomocny w walce z koronawirusem, kupiony w Chinach przez Fundację Lekarze Lekarzom. Następne transporty spodziewane są w kolejnych dniach.

Dzięki 20 mln zł darowizny przekazanej przez Kulczyk Foundation działająca przy Naczelnej Izbie Lekarskiej Fundacja Lekarze Lekarzom kupiła łącznie 1 mln masek chirurgicznych, 1,5 mln masek FFP2 N95, 100 tys. gogli, 100 tys. przyłbic oraz 100 tys. kombinezonów II klasy.

Rzeczniczka Wielkopolskiej Izby Lekarskiej (WIL) Katarzyna Strzałkowska poinformowała w środę PAP, że po tym, jak sprzęt zostanie zgromadzony w centrum dystrybucji, będzie można podać, co dotarło do Poznania. Pomoc zostanie przekazana do okręgowych izb lekarskich.

Wcześniej informowała, że w sumie do Polski trafi 57 ton sprzętu ochronnego o łącznej objętości 470 metrów sześciennych. Z tego powodu dostawy z chińskiego Kantonu podzielono na cztery transporty.

Sprzęt dotarł do Polski na pokładzie na pokładzie Boeinga 787-800 Dreamliner. Przewoźnikiem jest LOT Cargo. Transport został opłacony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i jest realizowany w ramach akcji humanitarnej, co pozwala m.in. na zwolnienie z cła i podatku VAT.

W poniedziałek rzecznik WIL podała, że wielkopolski samorząd lekarski ma otrzymać od Fundacji Lekarze Lekarzom ponad 70 tys. maseczek chirurgicznych, ponad 100 tys. masek typu FFP2 N95, ponad 7,5 tys. kombinezonów, a także ponad 7 tys. gogli. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ wj/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (25)

dodaj komentarz
jendreka
To chyba bajki o TVP nic o tym nie wspomina.
marianpazdzioch
Wielka Lechia nie jest w stanie przyciąć kawałka szmatki i pleksiglasu.
panguzik
niedługo przejazd A2 podrożeje o 300 % .... w tej familii nie ma nic za darmo ...
1a2b
Majątek zagrabiony przez tą złodziejską rodzinę powinien być znacjonalizowany.
trooper
Kulczykowa więcej sprzętu kupiła niż ten Potężny rząd PIS :xD
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
adamp222666
To pewnie lipa . Oglądam TVPInfo i nic takiego nie widzialam ?
palestrina
a tak jeszcze dodam że w TVPis ani słowa o owsiaku, o kluczykach tez pewnie nie powiedzą, tylko caritas i spólki państwowe one nas ratują nikt więcej
palestrina
czekamy na fundacje Rydzyka tylko ona jak do tej pory nic nie dała, kulczyk dał, lewandowscy dali, owsiak dał - a rydzyk???? pytam sie ten bogobojny biznessman - może merola sprzeda tego od bezdomnego aaa?
katzpodola
Kto sie ze mną założy że od 1 lipca podwyżki na A2. Przecież paniusi musi się zwrócić ta dobroczynność.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki