500 hiszpańskich hoteli bankrutuje po upadłości Thomasa Cooka

Ok. 500 hoteli w całej Hiszpanii bankrutuje w związku z ogłoszeniem upadłości przez brytyjskie biuro podróży Thomas Cook - podała w poniedziałek Hiszpańska Konfederacja Hoteli i Kwater Turystycznych (CEHAT). Z urlopu musiało zrezygnować ponad 1,3 mln turystów.

(fot. Sergi Reboredo via ZUMA Wire / FORUM)

Przewodniczący stowarzyszenia Juan Molas zapowiedział, że do grudnia bankructwo w następstwie upadłości Thomasa Cooka ogłosi 500 hiszpańskich placówek hotelowych. Zaznaczył, że około stu z nich należało do brytyjskiego giganta.

"To dopiero początek. Kolejnych bankructw w hiszpańskim sektorze hotelarskim należy spodziewać się w 2020 r." - przestrzegł szef CEHAT.

Według niego największa liczba hoteli, która zbankrutuje wskutek kłopotów Thomasa Cooka znajduje się na Wyspach Kanaryjskich i na Balearach. Molas wyjaśnił, że część powstających tam w ostatnich latach nowych placówek hotelowych przeznaczona była głównie dla klientów brytyjskiego biura podróży.

Od wtorku na Majorce i na Ibizie zamkniętych zostało kilkadziesiąt hoteli, które współpracowały bezpośrednio z grupą Thomas Cook. Problemy mają też obiekty w Katalonii, Andaluzji czy w rejonie miasta Walencja.

Z szacunków CEHAT wynika, że Thomas Cook, który ogłosił bankructwo 23 września, jest winien operatorom placówek hotelowych w Hiszpanii ok. 200 mln euro.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ cyk/ kar/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 eagleeye

Płakać z tego powodu nie będę

! Odpowiedz
0 11 khh

TOURISTS GO HOME sie spelnilo, mam nadzieje, ze sie ciesza, dostali to, czego sie domagali.

! Odpowiedz
0 3 mrtroublemaker

Zaprosić Chinczyków i nikt nie będzie musiał bankrutować :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne