5 okazji na tańszy kredyt hipoteczny. Prześwietlamy promocje

Monika Dekrewicz2021-03-18 09:45analityk Bankier.pl
publikacja
2021-03-18 09:45

Wybór kredytu hipotecznego to niezwykle trudna decyzja. Będzie ona w końcu rzutowała na nasz budżet przez najbliższych kilkanaście lat lub nawet dłużej. Mimo tak poważnego zobowiązania ze strony klienta, także i w przypadku kredytów hipotecznych można jednak znaleźć okazje pozwalające na obniżenie miesięcznej raty.

5 okazji na tańszy kredyt hipoteczny. Prześwietlamy promocje
5 okazji na tańszy kredyt hipoteczny. Prześwietlamy promocje
fot. photopixel / / Shutterstock

W zdecydowanej większości przypadków w zamian za niższą marżę banki oczekują od klienta posiadania konta osobistego i skorzystania z ubezpieczenia z ich oferty. Popularny jest także wymóg zapewniania wpływów czy karty kredytowej. Takie warunki można znaleźć w dwóch bankach.

5 promocji kredytów hipotecznych

Promocje kredytów hipotecznych – marzec 2021 r.

Bank

Produkt

Warunki promocyjne

Do kiedy obowiązuje oferta?

Nazwa promocji

Oferty czasowe

Alior Bank

Megahipoteka

Oferta z obniżoną marżą i niższą prowizją przeznaczona na cel związany z nabyciem domu/mieszania w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie lub Wrocławiu

30 czerwca 2021 r.

„Własne M w wielkim mieście”

ING Bank Śląski

Kredyt hipoteczny

Oferta ze stawką opartą o oprocentowanie zmienne lub oprocentowanie stałe. Dwa warianty do wyboru:

- „Najlepiej na swoim  - łatwy start” – prowizja 0%, marża 2,20 pp. (oproc. zmienne) lub oprocentowanie w wysokości 3,73% (oproc. stałe, stan na 18.03)

-„Najlepiej na swoim – lekka rata” – prowizja 1,50%, marża 1,99 pp. (oproc. zmienne) lub oprocentowanie w wysokości 3,52% (oproc. stałe, stan na 18.03)

18 kwietnia 2021 r.

„Najlepiej na swoim

mBank

Kredyt hipoteczny

Oferta z prowizją w wysokości 0%. Marża dla nowego klienta od 2,55% do 3,45%

30 marca 2021 r.

„Dom na szczęście”

Pekao Bank Hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Oferta z obniżoną marzą do 1,99%. i możliwością obniżki opłaty za przyznanie kredytu

31 marca 2021 r.

„eHipoteka”

Oferty dostępne do odwołania

Bank BPS

Kredyt Mój Dom

Oferta z prowizją w wysokości 0% i obniżoną marżą do 1,98%. lub 2,09% (w zależności od spełnionych warunków)

do odwołania, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2021 r.

„Promocja intensywnie zielona”

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminów promocji i stron internetowych banków

1.  Alior Bank z lepszymi warunkami kredytu na mieszkanie w dużym mieście

„Własne M w wielkim mieście” to promocja Alior Banku, z której można skorzystać do 30 czerwca br. Podstawowym warunkiem tej oferty specjalnej jest złożenie wniosku o kredyt hipoteczny przeznaczony na cel związany z nabyciem mieszkania lub domu w granicach administracyjnych jednego z wymienionych miast Polski: Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa lub Wrocław.

To nie koniec wymogów stawianych przez bank. Co więcej, wysokość i marży i prowizji są ustalane w zależności od gotowości klienta do m.in. skorzystania z innych produktów z oferty. I tak, marża od 1,85%. i prowizja w wysokości 1% to propozycja dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego z kartą debetową, którzy zapewnią wpływ miesięczny na min. 1500 zł, wykonają kartą min. trzy transakcje bezgotówkowe w miesiącu oraz skorzystają z ubezpieczenia na życie. Nieco gorsze warunki tj. marża od 2,20%  i prowizja w wysokości 2% obowiązują w przypadku braku podpisania umowy o ubezpieczenie na życie. Pozostałe wymogi jednak obowiązują. W przypadku podpisania umowy przez więcej niż jedną osobę, wymienione wyżej wymogi mogą być spełnione tylko przez jednego z kredytobiorców.

Bank określa również minimalną i maksymalną kwotę kredytu, które wynoszą odpowiednio 100 000 i 700 000 zł.

Więcej na temat promocji Alior Banku można przeczytać w regulaminie.


2. ING Bank Śląski z kilkoma wariantami marż i prowizji

ING Bank Śląski to jedna z tych instytucji, która po zakończeniu jednej promocji w zasadzie od razu szykuje kolejną. Nie inaczej było w przypadku poprzedniej akcji specjalnej „Zimowa wyprzedaż”, która 15 marca br. została zastąpiona ofertą „Najlepiej na swoim”.

Propozycja banku zakłada, że zainteresowany ofertą posiada lub założy konto osobiste (np. Konto z Lwem Direct) z deklaracją wpływów nie niższych niż 2000 zł oraz zawrze umowę ubezpieczenia indywidualnego. Nie obejdzie się także bez otrzymania dostępu do bankowości internetowej. Konto osobiste jest niezbędne, bo to właśnie z niego będą spłacane raty kredytu. Podane wymogi dotyczą jednego kredytobiorcy poza traktującym o dostępie do bankowości internetowej, z której korzystać muszą wszyscy podpisujący umowę. Promocją są objęte wnioski o kredyt na kwotę od 100 000 zł do 1 500 000 zł.

Jakie zatem warunki cenowe proponuje bank? Klient może wybrać jeden z aż czterech wariantów. Dwa z nich dotyczą ofert opartych o oprocentowanie stałe na 5 lat, dwa o oprocentowanie zmienne:

  • „Łatwy start” – oferta z prowizją w wysokości 0%. Marża 2,20 pp. dla oprocentowania zmiennego, oprocentowanie stałe zgodne z tabelą (3,73% na 18 marca br.),
  • Lekka rata” – oferta z prowizją w wysokości 1,50%. Marża 1,99 pp. dla oprocentowania zmiennego, oprocentowanie stałe zgodne z tabelą (3,52% na 18 marca br.).

Wnioski o kredyt można składać do 18 kwietnia br. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu, który można znaleźć pod tym adresem.


3. mBank nawet z dwoma punktami procentowymi obniżki

„Dom na szczęście” to najnowsza promocja mBanku. Regulamin oferty jest podzielony na dwie części – jedna z nich dotyczy aktualnych klientów banku z segmentu Intensive lub Active, a druga osób, które albo nie należą do podanych segmentów, albo nie korzystają z produktów banku w ogóle. Aby podpisać umowę o kredyt hipoteczny w oparciu o tę ofertę, należy poza złożeniem wniosku, podpisać oświadczenie o przystąpieniu do promocji, założyć konto osobiste i skorzystać z ubezpieczenia na życie proponowanego przez bank. W przeciwieństwie do opisywanych wyżej promocji u konkurencji, umowę ubezpieczenia muszą podpisać wszyscy kredytobiorcy.

Przynależność do danego segmentu nie jest podkreślana bez powodu. To właśnie od niej między innymi zależy wysokość marży, na którą może liczyć klient. Nowy klient, któremu zależy na skorzystaniu z oferty „od ręki”, może otrzymać marżę w wysokości 2,55% lub 3,45% w zależności od wysokości posiadanego wkładu własnego w stosunku do wartości kredytu. Prowizja od udzielenia kredytu wynosi 0%.

Na lepsze warunki mogą natomiast liczyć osoby, które korzystają już z oferty mBanku od jakiegoś czasu. I tak, wariant dla klientów segmentu Intensive to marża na poziomie nawet 2% dostępna pod warunkiem zapewniania wpływów na mKonto Intensive w wysokości min. 7000 zł miesięcznie, posiadania karty kredytowej lub kredytu odnawialnego z określonym limitem od 3 miesięcy oraz dokonywania w okresie poprzedzającym złożenie wniosku min. 15 transakcji kartą płatniczą w trzech z sześciu ostatnich miesięcy. W przypadku klientów z segmentu Active warunki nieznacznie się zmieniają. Comiesięczny wpływ może wynieść min. 5000 zł na dowolny rachunek w mBanku (np. eKonto osobiste). Limit kredytu w koncie lub na karcie kredytowej może być niższy, choć klient ma wybór między produktem kredytowym a lokatą na min. 25 tys. zł. Marża w tym wariancie może wynieść od 2,20%. W obu przypadkach wymagane jest podpisanie umowy ubezpieczenia na życie na co najmniej 5 lat, co dotyczy również nowych klientów banku.

Promocja „Dom na szczęście” obowiązuje do 30 marca br. Obejmuje ona wnioski na kwotę nie niższą niż 20 000 zł (klienci z segmentu Intensive) lub 100 000 zł (pozostali kredytobiorcy).

Wszystkie zapisy regulaminu dostępne są pod tym adresem.


4. 
Obniżona marża i opłata za przyznanie kredytu w Pekao Banku Hipotecznym

Specjalną promocję dla planujących zaciągnięcie kredytu hipotecznego ma również Pekao Bank Hipoteczny. Oferta „eHipoteka” wyróżnia się na tle pozostałych propozycji brakiem stosowania wymogów dotyczących produktów powiązanych. Klient nie podpisuje np. umowy o konto osobiste, co jest powszechne u konkurencji. Marża w ramach tej oferty wynosi 1,99%. Opłata za udzielenie kredytu waha się między 0 a 3%.

Aby skorzystać z propozycji banku, należy skontaktować się z współpracującym z nim pośrednikiem kredytowym. Większość kolejnych etapów procesu kredytowego można „odhaczyć” zdalnie. Wniosek wysyłany jest elektronicznie, weryfikacji tożsamości dokonuje się przelewem, a wymagane dokumenty również można wysłać przez internet. Wyjątkiem jest już samo podpisanie umowy i dostarczenie oryginałów dokumentów podczas tej samej wizyty.

Oferta obejmuje kredyty od 100 000 do 600 000 zł. Środki z kredytu można przeznaczyć jednak na jeden z czterech celów wymienionych przez bank. Wśród nich znajduje się m.in. zakup mieszkania na rynku wtórnym (z planowanym remontem lub bez niego) czy spłata kredytu na cele mieszkaniowe zaciągniętego w innym banku (z wyłączeniem Banku Pekao). Z promocji można skorzystać do 31 marca 2021 r.


5. Lepsza marża za spełnienie warunków w Banku BPS

Ostatnią z opisywanych promocji jest oferta „Intensywnie zielona” od Banku BPS. W jej ramach dostępne są dwa warianty do wyboru, które przewidują dwie różne wysokości marż. Nieco wyższa (choć wciąż promocyjna) marża w wysokości 2,09% będzie obowiązywała w przypadku założenia Konta osobistego VIPKonto, skorzystania z karty kredytowej World Mastercard i ubezpieczenia nieruchomości na podstawie umowy zaproponowanej przez bank. Bank obniży marżę do 1,98%, jeśli poza wymienionymi wyżej warunkami klient skorzysta również z ubezpieczenia na życie. W obu wariantach prowizja za udzielenie pożyczki wynosi 0%.

Dodatkowa obniżka, która obejmuje obie grupy klientów, przysługuje za przeznaczenie środków z kredytu na inwestycję, do której zalicza się zakup lub budowę domu lub mieszkania, którego roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji nie przekracza 40 kWh na metr kwadratowy na rok. Wspomniany upust, czyli Bonus EKO oznacza brak stosowania oprocentowania kredytu przez pierwsze 6 miesięcy jego obowiązywania.

Z promocji można teoretycznie skorzystać do 30 czerwca br., jednak bank zastrzega możliwość zakończenia oferty przed czasem.

Więcej informacji na temat promocji „Intensywnie zielonej” można znaleźć tutaj.  

Promocje promocjami, ale składając wniosek o kredyt hipoteczny, należy pamiętać, że zanim bank udzieli kredytu, sprawdzi nie tylko spełnienie warunków dodatkowych takich jak założenie konta, czy skorzystanie z ubezpieczenia, ale również szereg innych parametrów takich jak np. wysokość uzyskiwanych dochodów, źródło ich otrzymania, czy zdolność kredytową klienta. Droga od złożenia wniosku do otrzymania kredytu jest zwykle dość wyboista i pochłania dużo czasu, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki