REKLAMA

430 zarzutów dla mężczyzny rozpowszechniającego muzykę w internecie

2020-09-03 10:59
publikacja
2020-09-03 10:59
430 zarzutów dla mężczyzny rozpowszechniającego muzykę w internecie
430 zarzutów dla mężczyzny rozpowszechniającego muzykę w internecie
fot. Vlad Bagacian / / Pexels

430 zarzutów usłyszał 34-letni mieszkaniec Łazisk Górnych (Śląskie), który rozpowszechniał w internecie cudze utwory muzyczne – poinformował w czwartek zespół prasowy śląskiej policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zajmujący się ściganiem przestępstw gospodarczych zainteresowali się sprawą po zawiadomieniu, złożonym przez prawników reprezentujących organizacje skupiające artystów i producentów. Na podstawie dostarczonych przez nich materiałów śledczy przedstawili mężczyźnie 430 zarzutów o tzw. nieautoryzowane utrwalenie w celu rozpowszechnienia oraz rozpowszechnienie w sieci internetowej cudzych utworów muzycznych.

Proceder miał miejsce w okresie od października 2019 r. do lipca 2020 r. Policjanci zabezpieczyli laptop należący do mężczyzny. Mieszkaniec Łazisk Górnych przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Policjanci przypominają, że nie wszystko co można znaleźć w internecie jest za darmo i nie wszystko wolno bezkarnie kopiować, a tym bardziej rozpowszechniać. W tego typu sprawach zdecydowana większość osób to ludzie, którzy nie byli niczego świadomi, nigdy nie popadali w konflikt z prawem i nie mieli nawet takiego zamiaru. W swoim postępowaniu kierowali się niewiedzą o tym, że korzystanie z programów do ściągania plików muzycznych kopiowanie ich i zarazem rozpowszechnianie utworów muzycznych różnych wykonawców, jest zabronione.(PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
cyklonb
Mnie się zdarzyło kilkanaście lat temu że ZAiKS zabraniał mi rozpowszechniania w internecie moich utworów, moich kompozycji w moim wykonaniu do których miałem i mam 100% praw. A co ciekawe posłużyli się znaną emerytką E. Dmoch która osobiście była zaangażowana w bezprawne działania przeciw mnie. Oni postsowieccy agenci w kulturze Mnie się zdarzyło kilkanaście lat temu że ZAiKS zabraniał mi rozpowszechniania w internecie moich utworów, moich kompozycji w moim wykonaniu do których miałem i mam 100% praw. A co ciekawe posłużyli się znaną emerytką E. Dmoch która osobiście była zaangażowana w bezprawne działania przeciw mnie. Oni postsowieccy agenci w kulturze uzurpują sobie prawa do monopolu na to czym karmieni" są Polacy w Polsce.

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki