300 zł za konto i kartę kredytową od Banku Pekao. Prześwietlamy promocje

Monika Dekrewicz2021-04-13 10:55analityk Bankier.pl
publikacja
2021-04-13 10:55
300 zł za konto i kartę kredytową od Banku Pekao. Prześwietlamy promocje
300 zł za konto i kartę kredytową od Banku Pekao. Prześwietlamy promocje
/ Bankier.pl

W zamian za założenie konta przez internet Bank Pekao wynagrodzi nowych klientów premią w wysokości 100 zł. To jednak nie koniec możliwości. Bank przygotował również drugą promocję dla decydujących się na ROR, która może zwiększyć bonus do 300 zł.

Aby wycisnąć z premii jak najwięcej, należy skorzystać z dwóch produktów banku – konta osobistego oraz karty kredytowej w dokładnie takiej kolejności. Zanim bank przekaże premię na konto klienta sprawdzi, czy spełnił dwa warunki – zapewniał wpływy i dokonywał płatności kartami. O tych czynnościach należy pamiętać przez trzy miesiące.

Warunki promocji i kalendarium

W każdej promocji bankowej liczą się warunki dodatkowe i nieprzekraczalne terminy, w których trzeba je zrealizować. Łącząc korzyści z dwóch ofert, istotny jest także wybór, za którą z nich zabrać się na początku. W przypadku promocji Banku Pekao nie jest on trudny – jedna z promocji dotyczy konta osobistego, druga karty kredytowej, jednak wymaga wcześniej założenia ROR-u…

Pary wymogów i towarzyszących im terminów opisuje poniższa tabela.

Regulamin promocji „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium na selfie i otrzymaj nagrodę 100 zł ”– edycja I

Data / Termin

Szczegóły promocji

do 31 maja 2021 r.

 • wyrażenie zgody na uczestnictwo w promocji oraz zaakceptowanie regulaminu,
 • zawarcie umowy o Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium przez internet wraz z kartą debetową

w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po dniu przystąpienia do promocji

 • zapewnienie wpływów na kwotę min. 500 zł,
 • zrealizowanie co najmniej czterech płatności kartą debetową do konta,

do 31 lipca 2021 r.

 • dostarczenie w oddziale banku wzoru podpisu oraz okazanie dowodu tożsamości

Dotyczy kont założonych w kwietniu 2021 r.

do 31 sierpnia 2021 r.

 • dostarczenie w oddziale banku wzoru podpisu oraz okazanie dowodu tożsamości

Dotyczy kont założonych w maju 2021 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta w wysokości 100 zł  

Dotyczy kont założonych w kwietniu 2021 r.

do 30 września 2021 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta w wysokości 100 zł  

Dotyczy kont założonych w maju 2021 r.

Regulamin promocji „Zyskaj 200 zł za transakcje kartą kredytową z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium” – edycja I

do 31 maja 2021 r.

 • założenie konta osobistego,

do 30 września 2021 r.

 • potwierdzenie udziału w promocji,
 • podpisanie umowy o kartę kredytową Mastercard

w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po dniu przystąpienia do promocji

 • zrealizowanie co najmniej czterech płatności kartą kredytową

do 31 sierpnia 2021 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta w wysokości 200 zł  

Dotyczy kart założonych w kwietniu 2021 r.

do 30 września 2021 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta w wysokości 200 zł  

Dotyczy kart założonych w maju 2021 r.

do 31 października 2021 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta w wysokości 200 zł  

Dotyczy kart założonych w czerwcu 2021 r.

do 30 listopada 2021 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta w wysokości 200 zł  

Dotyczy kart założonych w lipcu 2021 r.

do 31 grudnia 2021 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta w wysokości 200 zł  

Dotyczy kart założonych w sierpniu 2021 r.

do 31 stycznia 2022 r.

 • wypłata nagrody na konto klienta w wysokości 200 zł  

Dotyczy kart założonych we wrześniu 2021 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminów promocji

Aby przystąpić do pierwszej promocji, nie obędzie się bez spełnienia podstawowego warunku, jakim jest posiadanie statusu nowego klienta. Data graniczna wyznaczona przez bank to 1 stycznia 2019 r. – od tego dnia zainteresowany promocją nie mógł być posiadaczem lub współposiadaczem rachunku czy lokaty w Banku Pekao.

Kolejny krok, a właściwie pierwszy, to złożenie wniosku o rachunek. Tutaj także jest drobny haczyk – bank podaje w regulaminie dwie metody objęte promocją. O konto można się starać przez wniosek online lub aplikację mobilną (zakładając rachunek na selfie). Bank dopuszcza wypełnienie formalności w placówce, ale tylko w jednym przypadku – jeśli w trakcie składania wniosku online wystąpi jakiś problem z weryfikacją tożsamości klienta. Klienci, którzy założą konto, nie unikną jednak wizyty w oddziale. Bank wymaga złożenia wzoru podpisu i okazania dowodu tożsamości do końca lipca lub sierpnia (w zależności od miesiąca otwarcia konta).

Nieco utrudnione zadanie mają osoby, które założyły rachunek jako wspólny. W tej sytuacji warunki muszą być spełnione przez obu posiadaczy konta, nagroda natomiast jest tylko jedna.

Promocja dotycząca konta osobistego nie łączy się z innymi ofertami specjalnymi Banku Pekao z kilkoma wyjątkami – bank zachęca nowych posiadaczy ROR-u np. do wzięcia udziału w promocji karty kredytowej. W akcji mogą wziąć udział również ci klienci, którzy właśnie skorzystali z promocji „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium na selfie i otrzymaj nagrodę 100 zł ”– edycja I, której to regulamin dostępny jest pod tym adresem.

W przypadku promocji dotyczącej karty kredytowej punktem z regulaminu, który wymaga podkreślenia, jest formalna konieczność przystąpienia do promocji. Można to zrobić w bankowości internetowej, telefoniczne lub w oddziale. Dokument nie narzuca natomiast sposobu złożenia wniosku o kartę kredytową. Regulamin promocji można przeczytać tutaj.

Co jeszcze warto wiedzieć o kontach w promocji?

Polujący na premię mogą wybrać jeden z dwóch rachunków w ofercie banku. Pierwszy z nich to flagowy produkt banku – Konto Przekorzystne. Podstawowe opłaty za ROR przedstawione są poniżej:

 • opłata miesięczna za prowadzenie Konta Przekorzystnego – 6 zł lub 0 zł pod warunkiem dokonywania stałych zasileń w wysokości 500 zł oraz dokonania jednej transakcji kartą lub przez aplikację PeoPay,
 • opłata miesięczna za użytkowanie karty - 3 zł lub 0 zł dla klientów, którzy spełnią warunki bezpłatności konta,
 • opłata za zwykły przelew internetowy – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu własnego – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu obcego  –  2,3 proc. min 5 zł. Możliwe skorzystanie z dwóch wypłat miesięcznie za 0 zł przez klientów, którzy spełnią warunki bezpłatności konta.

Klienci do 26. roku życia mogą liczyć na zdecydowanie lepsze warunki cenowe. Młodzi posiadacze rachunków nie zapłacą za jego prowadzenie, obsługę karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych. Więcej informacji na temat Konta Przekorzystnego można znaleźć w artykule „Konto Przekorzystne w Banku Pekao w Banku Pekao – warunki prowadzenia rachunku”. Wariant dla młodych klientów opisany jest natomiast tutaj: „Konto Przekorzystne do 26 lat w Banku Pekao – warunki”.

Bank posiada w ofercie również rachunek dla bardziej wymagających klientów – Konto Świat Premium. ROR charakteryzuje się bogatą paletą usług dodatkowych w tym opieką osobistego doradcy. Warunki cenowe konta wyglądają następująco:

 • opłata miesięczna za prowadzenie Konta Świat Premium – 50 zł lub 0 zł pod warunkiem posiadania na rachunkach banku aktywów w łącznej kwocie w wysokości co najmniej 200 000 zł,
 • opłata miesięczna za użytkowanie karty – 0 zł,
 • opłata za zwykły przelew internetowy – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu własnego – 0 zł,
 • opłata za wypłatę środków z bankomatu obcego – 0 zł.

W przypadku obu kont klienci mają do dyspozycji kartę wielowalutową z gwarancją niskich kursów. Co to oznacza? Po zrealizowaniu płatności w obcej walucie bank przelicza transakcję według kursu Mastercard bez żadnej dodatkowej marży. Za taką operację nie pobiera również prowizji za przewalutowanie.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Jak każda promocja bankowa, także i propozycja Banku Pekao ma zarówno plusy, jak i minusy. Zaczynając od korzyści, warto podkreślić, że bank stawia przed uczestnikami promocji dość proste warunki dodatkowe. Zapewnienie wpływów i zrealizowanie kilku transakcji kartami można w zasadzie zrealizować od ręki. Niektóre banki praktykują zmianę wymogów każdego miesiąca przez co oferta traci na przejrzystości, ale w przypadku Banku Pekao są one dokładnie takie same.

Na ofertach specjalnych Banku Pekao mogą zarobić nie tylko nowi, ale również obecni klienci, którzy nie korzystają z wymienionych w regulaminach produktów. Do rzadkości w bankowych promocjach należy możliwość wyboru rachunku i opcja założenia konta wspólnego. Biorąc pod uwagę wspomniane cechy, Bank Pekao można uznać – z korzyścią dla klientów – za przeciwieństwo.

Choć możliwość założenia konta przez parę jest niewątpliwie korzystną cechą ma też drugą stronę medalu – bank sprawdzi przed przyznaniem nagrody, czy warunki zostały spełnione przez obu posiadaczy. Nagroda w tym przypadku zostaje jednak taka sama i wynosi 100 zł. Utrudnieniem jest także konieczność dostarczenia wzoru podpisu i dokonania weryfikacji tożsamości mimo założenia rachunku np. przez selfie. Niektórych do oferty Banku Pekao może zniechęcić konieczność skorzystania z dodatkowego produktu (w przypadku starań o nagrodę dodatkową w wysokości 200 zł), natomiast byli klienci mogą uznać karencję za nieco długą (ponad 2 lata).

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
stane
Polecam nowy bank internetowy BlackCatCard - działa w całej UE, a konto i karta Mastercard u nich są za darmo.

Dla nowych klientów oferują 40 euro bonusu, czyli prawie 200 zł ;)

Tutaj przeczytacie więcej: https://zaofertowani.com/blackcatcard
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki