REKLAMA

28 kwietnia rusza rejestracja 30-latków, którzy wcześniej zgłosili chęć szczepienia przeciw COVID-19

2021-04-27 19:00
publikacja
2021-04-27 19:00
28 kwietnia rusza rejestracja 30-latków, którzy wcześniej zgłosili chęć szczepienia przeciw COVID-19
28 kwietnia rusza rejestracja 30-latków, którzy wcześniej zgłosili chęć szczepienia przeciw COVID-19
fot. BaLL LunLa / / Shutterstock

28 kwietnia odbędzie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły w pierwszym kwartale tego roku formularz, deklarując chęć szczepienia przeciw COVID-19 - podano na rządowych stronach.

4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które między styczniem a marcem zadeklarowały chęć otrzymania szczepionki.

Rejestracja na szczepienia odbywa się zgodnie z harmonogramem opracowanym przez rząd.

Od poniedziałku każdego dnia rozpoczyna się rejestracja dwóch roczników. I tak odpowiednio:

 • 26 kwietnia wypada termin rejestracji roczników 1974 i 1975,
 • 27 kwietnia – roczników 1976 i 1977,
 • 28 kwietnia – 1978 i 1979,
 • 29 kwietnia –1980 i 1981,
 • 30 kwietnia – 1982 i 1983.

Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki:

 • 7 maja osób urodzonych w 1994, 1995 i 1996;
 • 8 maja – roczników 1997, 1998 i 1999,
 • 9 maja – roczników 2000, 2001 i 2003.

Jak się zarejestrować?

Zarejestrować się będziesz mógł/a przez każdą z dostępnych ścieżek:

 • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
 • kontaktując się z wybranym punktem szczepień (lista dostępna jest tutaj)
 • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
 • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.  Żeby zapisać się na szczepienie w ten sposób, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód). Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do tego formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.

E-skierowania na szczepienie nie dostaną osoby, które w ciągu ostatnich 90 dni miały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pojawi się ono na Internetowym Koncie Pacjenta później. Pozostali mają otrzymać e-skierowania do 9 maja.

Rząd namawiał w przeszłości, do zgłaszania chęci zaszczepienia się przez formularz online na stronie pacjent.gov.pl.

Na początku kwietnia uruchomiono możliwość zapisu dla pacjentów w wieku 40-59 lat, którzy zgłosili się za pośrednictwem formularza w styczniu, lutym lub marcu.

22 kwietnia na prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu na Twitterze koncie SzczepimySię poinformowano o uwolnieniu możliwości dowolnego wyboru terminu dla wszystkich osób w wieku 40-49 lat, które wypełniły formularz zgłoszenia chęci szczepienia i miały wystawione e-skierowanie 31.03.2021 r.

Z informacji zamieszczonych na stronach gov.pl wynika, że 28 kwietnia odbędzie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły formularz dostępny w pierwszym kwartale tego roku. Zaś 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

Szczepienia przeciw COVID-19 wykonuje się preparatami firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson. Trzy pierwsze są dwudawkowe. Preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, jest jednodawkowy.

Pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podał w sobotę, że w przyszłym tygodniu do Polski dotrze 1,1 mln mniej szczepionek niż zakładano.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
zenonn
Od 10 maja łapanka, Wyczerpie się ilość chętnych. Zaszczepieni będą szczepieni 3, 4, 5, 6 raz.
Zamówiono dużo dawek, będą docierać do 2023 roku. Przed 2023 nie spodziewać się końca plandemii. Rewolucji też nie widać. NWO
masekrut555
Od co najmniej połowy roku pisuję, że wygaszać plandemię planują w Q1 2025. Jest to zapisane w dokumentach Banku Światowego od kwietnia 2020, mieliśmy też kilka wypowiedzi kluczowych osób i instytucji z tym związanych, m.in. singapurskiego ministra - pachołka WEFu, samego WEFu, Morawiecki mówił o 5 latach, Chiny zrobiły Od co najmniej połowy roku pisuję, że wygaszać plandemię planują w Q1 2025. Jest to zapisane w dokumentach Banku Światowego od kwietnia 2020, mieliśmy też kilka wypowiedzi kluczowych osób i instytucji z tym związanych, m.in. singapurskiego ministra - pachołka WEFu, samego WEFu, Morawiecki mówił o 5 latach, Chiny zrobiły sobie plan gospodarczy kończący w 2025, no więcej tego było.
Do tego czasu planują wdrożenie Systemu Zaufania Społecznego w USA i UE i zintegrowanie z nimi obywateli (testowali to w Chinach i działa). Proste - zabrali prawa, teraz odrobinę oddadzą w postaci "benefitów", "przywilejów". Np. w te wakacje nie polecisz nigdzie bez certyfikatu szczepień. W przyszłości nie wejdziesz do baru, sklepu bo wszędzie będą gablotki z kodami QR do zeskanowania. W Chinach z kolei przechodzą do dalszej części likwidacji gotówki i wprowadzania terminu ważności cyfrowego pieniądza, który jeszcze później znowu przyjdzie do USA i UE, szczególnie że Fed już rzucał takie pomysły z programami "pomocowymi".
Uzależnianie od państwa i rujnowanie gospodarki, życia trwa.
Potem w przyszłości w obliczu zbliżającej się zapaści gospodarczej którą sami wykreowali, wszystkie pożyczki zostaną umorzone, jeśli obywatel zgodzi się uczestniczyć w „Światowym programie odzyskiwania długów, finansowanym przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy” (MFW). Aby uzyskać umorzenie wszystkich długów i dochód gwarantowany, obywatele będą musieli zrzec się jakiejkolwiek własności prywatnej i zapisać się do programu szczepień przeciwko COVID-19 i kolejnym wariantom wirusa, które będą odbywać się finalnie dwa razy do roku. Obecnie jeszcze w wielu krajach szczepienie ma ważność rok, ale np. w Izraelu jest to już 6 miesięcy.
jendreka
Wielka ściema. Co z tego, jak szczepienia w powijakach. Miałem termin na 28.04.21 dzisiaj dostałem SMS że przenoszą mój termin na 26.05!!,,!!!!,, skandal . 65latkowi przenoszą termin a Wielmożny premier i prezydent chwalą się że się zaszczepili, choć tak mocno na forum TVP narzekali się młodziaki , że będą czekać Wielka ściema. Co z tego, jak szczepienia w powijakach. Miałem termin na 28.04.21 dzisiaj dostałem SMS że przenoszą mój termin na 26.05!!,,!!!!,, skandal . 65latkowi przenoszą termin a Wielmożny premier i prezydent chwalą się że się zaszczepili, choć tak mocno na forum TVP narzekali się młodziaki , że będą czekać na swoją kolejkę. Ja wiem, że w tym kraju są lepsi i gorsi, sam kaczor mówił o chołocie. Ale żeby tak bezczelnie kłamać. Ludzie obudźcie się wreszcie, bo jak nie to obudzicie się w nocniku.
lorelie
pretensje kieruj do tęczowych zbokòw z komisji europejskiej bo to ona zamawia i odpowiada za dostawy szczepionek. Dworczyk szczepi tym co ma. Co byś zrobił na jego miejscu ?!
zenonn
Premier, prezydent powinni być zaszczepieni pierwsi.
Jeśli tak się nie stało, to bardzo źle.
masekrut555 odpowiada zenonn
Nie masz i tak jak tego potwierdzić. Musiałaby być to 1) Twoja szczepionka 2) Musiałbyś ją podawać osobiście
A tak na wizji to można wszystko, CGI, sól, puste strzykawki.... ostatnio nawet nie trzeba robić wizji, wystarczy że kontrolowane stacje zapodadzą że "po cichu sie zaszczepili w banku" i motłoch
Nie masz i tak jak tego potwierdzić. Musiałaby być to 1) Twoja szczepionka 2) Musiałbyś ją podawać osobiście
A tak na wizji to można wszystko, CGI, sól, puste strzykawki.... ostatnio nawet nie trzeba robić wizji, wystarczy że kontrolowane stacje zapodadzą że "po cichu sie zaszczepili w banku" i motłoch łyknie, przy okazji zostanie wygenerowane zapotrzebowanie motłochu na ten syf bo będą myśleć że to "rarytas"

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki