250 pilotów Air Berlin zachorowało. Loty odwołane

Druga największa firma lotnicza w Niemczech Air Berlin odwołała około 70 lotów. Samoloty należące do firmy nie wystartują, między innymi, z lotnisk w Berlinie, Dusseldorfie, Hamburgu i Kolonii.

(fot. Fabrizio Bensch / FORUM)

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" podaje, że loty odwołano po tym jak 250 pilotów pracujących dla firmy zakomunikowało, że jest chorych. Rzeczniczka firmy przeprosiła pasażerów za utrudnienia. Pasażerów prosi się, by przed wyjazdem na lotnisko sprawdzili w internecie status swojego lotu. Linie zapewniają też, że tym, których loty zostaną odwołane, zaoferowane zostaną "najlepsze z możliwych połączenia alternatywne".

Związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit (VC) na razie nie skomentował tej sytuacji.

Gazeta "Bild" pisze o "rewolcie pilotów" Air Berlin. Powodem ma być podobno spór dotyczący warunków przejścia pilotów do ewentualnego nowego właściciela linii. Związek VC obawia się, że Air Berlin może całkowicie zawiesić loty na dalekich trasach jeszcze przed przejęciem tych linii przez nowego właściciela. Szef VC Ilja Schulz nie wyklucza, że chodzi o pozbycie się szczególnie dobrze opłacanych pilotów, obsługujących dalekie trasy.

Linie Air Berlin, drugie co do wielkości w Niemczech, musiały w zeszłym miesiącu wystąpić o ochronę przed wierzycielami, kiedy ich udziałowiec - linie Etihad Airways - wstrzymał finansowanie po latach strat.

Do 15 września przyjmowane są oferty na zakup aktywów Air Berlin; zdaniem obserwatorów największą część kupi Lufthansa. Decyzje mogą zapaść już 21 września, na trzy dni przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech.

Komisja Europejska zatwierdziła w tym miesiącu kredyt w wysokości 150 mln euro, jaki niemiecki rząd przyznał będącym w upadłości liniom Air Berlin dla zapewnienia kontynuowania połączeń. Kredyt ma pozwolić na uporządkowaną likwidację tych linii.

Air Berlin od kilku lat odnotowuje straty; w 2016 roku wyniosły one 780 mln euro. Łączne zadłużenie tych linii to blisko 1,2 mld euro.

PAP IAR

Źródło: Bankier24
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 8 2kbb

Prywata Niemiec nie ma granic.. Czy Unie Europejska jest już Unią Niemiecką ?
Polaka ma mało czasu bo zanim otworzą lotnisko pod Berlinem musimy zbudować za pomocą LOT siatką połączeń i uruchomić Hub w Warszawie do czasu powstanie w Polsce nowoczesnego lotniska dla całej Europy Wschodniej i Centralnej.....Zachodnie koncerny nie mają szans na rywalizację z Polską.... Trzeba tylko zrobić u nas samych porządek i wyprowadzić postkomunę a naszego życia publicznego....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl